با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سیری در تاریخ پیامبر اکرم؛ جلد اول

دانلود و خرید کتاب سیری در تاریخ پیامبر اکرم؛ جلد اول

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیری در تاریخ پیامبر اکرم؛ جلد اول  نوشته  سید محمدمحسن حسینی طهرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سیری در تاریخ پیامبر اکرم؛ جلد اول

کتاب دوجلدی سیری در تاریخ پیامبر اکرم نوشته آیت‌الله سیدمحمدمحسن حسینی تهرانی است که در انتشارات مکتب‌وحی منتشر شده است.

درباره کتاب سیری در تاریخ پیامبر اکرم، جلد اول 

جلد اول این کتاب که ۱۶ مجلس دارد شامل گفتارهای آیت‌الله حسینی تهرانی درباره تاریخ اسلام با رویکرد و بررسی تاریخ پیامبر اکرم (ص) است. 

«لزوم اقتدا به سنّت رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم به‌عنوان اسوۀ حسنه»،«روایاتی در باب لزوم اقتدا به سیره و سنّت رسول خدا»،«تحلیل وقایع و اسرار ولادت رسول خدا صلی اللَه علیه و آله»، «کرامات صادره از وجود مبارک رسول خدا در کودکی»، «ابعاد ملکی و ملکوتی ازدواج پیامبر اکرم با حضرت خدیجه»،«اعجاز قرآن در تطبیق نظام تکوین و تشریع»، « موضع مشرکین و یهود و نصاریٰ در قبال دو جنبۀ بشری و وحیانی رسول خدا» ، «کیفیّت نفوذ شیطان در عوالم هستی»، «روش تبلیغی رسول خدا در مقابله با آزار و اذیّت‌های علنی مشرکین» ، «هدایت شخصیّه و اختصاصیّۀ پیامبر اکرم از جانب پروردگار متعال»، «کیفیّت تأسّی به سنّت»،«جامعیت سعه روحی و وجودی رسول خدا نسبت به سایر انبیاء علیهم صلوات اللَه»، «مشکلات و رنج‌های شدید رسول خدا در مسیر تبلیغ رسالت» برخی از عناوین این کتاب‌اند.

خواندن سیری در تاریخ پیامبر اکرم (ص) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به تاریخ اسلام و روزگار پیامبر اسلام (ص).

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
از امام صادق علیه السّلام سؤال کردند: چرا باید پیغمبر اکرم پدر خویش را در رحم مادر، و سپس بعد از چند سال مادر خود را از دست بدهد؟ امام صادق علیه السّلام در جواب می‌فرمایند: به‌خاطر این است که (توکّل حضرت در تربیت و تکامل خود فقط بر پروردگار باشد و) هیچ بنده‌ای از بندگانِ پروردگار (در باب تربیت و پرورش) منّتی بر ایشان نداشته باشد.
آبی آسمانی
ما می‌بینیم که إنّیت‌ها، تفاخرهای جاهلی و سایر افکار جاهلی که در زمان پیغمبر اکرم بود، بعینه در زمان ما نیز وجود دارد؛ من‌باب‌مثال: نَسَب ما فلان است، پدر ما فلان‌کس است، موقعیّت ما این‌چنین و آن‌چنان است! تمام آنچه را که در زمان گذشته وجود داشت، بعینه در میان مسلمان‌ها و حتّی در میان خود ما نیز این قضایا وجود دارد.
آبی آسمانی
(لَّقَدۡ کانَ لَکمۡ فِی رَسُولِ ٱللَهِ أُسۡوَةٌ حَسَنَةٞ لِّمَن کانَ یرۡجُواْ ٱللَهَ وَٱلۡیوۡمَ ٱلۡأٓخِرَ). می‌فرماید: کسی که به خدا امید دارد، کسی که می‌خواهد به لقاء خدا برسد؛ نمی‌فرماید: «یَرجو رِضوانَ الله» یا «یَرجو رِضَی الله» یا «یَرجو الجنّةَ»، بلکه می‌فرماید: (لِّمَن کانَ یرۡجُواْ ٱللَهَ وَٱلۡیوۡمَ ٱلۡأٓخِرَ)؛ کسی که فقط خدا را در نیّت دارد، این شخص باید از پیغمبر اکرم تبعیّت کند!
آبی آسمانی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۱۱۲-۷۱-۸
تعداد صفحات۴۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۱۱۲-۷۱-۸