با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز

دانلود و خرید کتاب واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز  نوشته  محمد جواد گودینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز

کتاب واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز نوشته محمدجواد گودینی است. یکی از مهمترین مسئولیت‌هایی که بر عهده ی فرهیختگان و نخبگان فرهنگی جامعه قرار دارد، بازشناسی شخصیت‌های تاریخی، علمی، سیاسی، اجتماعی، دینی و فرزانگان جهان اسلام است.

درباره کتاب واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز

عمر بن عبد العزیز بن مروان بن حکم بن أبی العاص بن أمیة بن عبد شمس بن عبد مناف، یکی از خوش نام ترین خلفای اسلامی به شمار می‌رود که در تاریخ سرزمین‌های اسلامی جایگاه ممتازی دارد. وی در دوران حاکمیت بر خلاف اسلافش(دیگرخلفای بنی امیه) و جانشینانش بر عدالت اجتماعی، تقوا، ورع، خدا ترسی، گسترش مجد و بزرگی اسلامی و اعتلای کلمه ی الله در سرزمین‌های تحت اختیارش و گرایش به فضائل اخلاقی و اسلامی و دوری از قوم گرایی تاکید می‌نمود. وی کوشید برخی نابسامانی هایی را که نتیجه ی مدیریت نادرست خلفای بنی امیه در طول سالیان بسیار بود، اصلاح کرده و بدعت های برجای مانده را منسوخ کند؛ او در خطبه ها و برخی نامه هایش به سران و کارگزاران حکومتی، بسیاری از اقدامات ناروای گذشتگان را مورد انتقاد قرار داده و بر بازگشت به اصول اسلام و اخلاق اسلامی همگان را متوجه می‌کرد. این کتاب به زندگی این خلیفه می‌پردازد.

خواندن کتاب واکاوی زندگانی و سخنان عمربن عبدالعزیز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ اسلام پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۴۲۴-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۴۲۴-۳