دانلود و خرید کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال رایدر کارول ترجمه زهرا نجاری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال اثر رایدر کارول

کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

نویسنده:رایدر کارول
دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۹از ۸۸۹ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب برنامه‎ ریزی به روش بولت ژورنال

رایدر کارول با نوشتن کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال، شیوه برنامه‌ریزی سنتی را تغییر داد و سبک جدیدی را خلق کرده است. کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال نقطه تلاقی بین یک دفتر برنامه ریزی، دفتر خاطرات، دفترچه یادداشت، لیست کارها و کتاب طراحی است؛ ابزاری عملی و درعین‌حال بسیار راحت که کنترل زندگی و زمان را برای همیشه در دستانتان قرار می‌دهد.

درباره کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال بر ارزش لحظات زندگی تأکید دارد. در این کتاب نویسنده سعی دارد مخاطب را با نحوه مدیریت زمان به‌گونه‌ای ساده و صحیح آشنا کند. این کتاب به مخاطبش می‌آموزد که برنامه‌ای مطابق با شرایط و نیازهای زندگی‌اش طراحی کند.

رایدر کارول می‌گوید: «حقیقتِ تلخ این است که ما نمی‌توانیم “زمان” تولید کنیم؛ بلکه فقط می‌توانیم آن را مصرف کنیم.» به همین دلیل است که همه‌ی ما باید راهکاری برای استفاده بهینه از زمان داشته باشیم.

چه یک بولت ژورنالیست تازه‌کار باشید، چه تجرب‌ی زیادی در این زمینه داشته باشید، روش بولت ژورنال راه‌حلی است برای تمام کسانی که تلاش می‌کنند جای خود را در عصر دیجیتال پیدا کنند. این روش با ارائه ابزارها و تکنیک‌های ساده به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را ساماندهی کنید. کتاب برنامه‌ریزی به روش بولت ژورنال ابتدا روش‌های علمی ثابت شده‌ای را برای برنامه‌ریزی مناسب معرفی کرده، سپس به ما یاد می‌دهد که چگونه از دفتر بولت ژورنال به‌ عنوان ابزاری برای به‌‌دست آوردن فرصت‌ها و کنار گذاشتن حواس‌پرتی‌ها استفاده کنیم. این ابزارها می‌توانند جهت‌گیری و تمرکز را به روزهای زندگی شما اضافه کند. هر چقدر که سر و سامان دادن به زندگی حس خوبی داشته باشد، باز هم فقط یک لایۀ سطحی از چیزی عمیق‌تر و باارزش‌تر است.

رایدر کارول در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال نشان می‌دهد که روش بولت ژورنال از دو بخش تشکیل شده است: سیستم و عملکرد. ابتدا با سیستم آشنا می‌شویم تا یاد بگیریم چطور دفترمان را به یک ابزار ساماندهی قدرتمند تبدیل کنیم. سپس عملکرد را بررسی خواهیم کرد. عملکرد در حقیقت ادغام سنت‌های گوناگونی است که چگونگی یک زندگی هدفمند و پربار را تعریف می‌کند.

این روش به ما کمک می‌کند گذشته را ردیابی و حال را طوری ساماندهی کنیک که بتوانید آینده‎‌ی خودمان را طراحی کنیدم، به طوری که به سیستم شخصی کاملی تبدیل می‌شویم که می‌تواند زندگی ما را عمیقاً در جهت بهتر شدن تغییر دهد. مأموریت بولت ژورنال این است که به ما کمک کند تا از دو منبع ارزشمند زندگی‌نان یعنی وقت و انرژی به صورت آگاهانه استفاده کنیم. اگر قرار باشد که ما هر دوی این منابع را برای خواندن این کتاب مصرف کنیم، باید بدانیم که از ابتدا هدف این کتاب چیست. نویسنده در تلاش است تا به ما یاد دهد با کمتر کار کردن بیشتر به‌ دست بیاوریم. روشی که رایدر کارول در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال معرفی می‌کند باعث می‌شود ما چیزهای با معنی زندگی‌مان را تشخیص دهیم و روی آن‌ها تمرکز کنیم. بولت ژورنال این کار را با خط کشیدن روی چیزهای بی‌ارزش انجام می‌دهد.

چرا باید کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را مطالعه کنیم؟

اگر از زندگی خودتان راضی نیستید و به‌دنبال ایجاد تحولی اثرگذارید، این کتاب می‌تواند آغازکننده این راه باشد و در موفقیت شما تاثیر زیادی بگذارد. اگر شما فردی هستید که به برنامه ریزی اعتقاد دارید، مطالعه این کتاب را در اولویت بگذارید. علاوه‌براین می‌توانید آن را به عزیزان خود هدیه بدهید. اگر هم کسانی را می‌شناسید که در مدیریت اهداف و زندگی‌شان دچار سردرگمی شده‌اند، می‌توانید با معرفی این کتاب کمک بزرگی به آنها بکنید.

خواندن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

خواندن کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دوست دارند از زمان‌ خود به بهترین نحو استفاده کنند. همچنین کتاب حاضر پیشنهاد خوبی برای دانشجویان، دانش‌آموزان و استادان است.

کسانی که مشغله‌ی زیادی دارند و همیشه کارهایشان عقب می‌افتد و نمی‌توانند نظم را در زندگیشان برقرار کنند یا کسانی که تا به‌حال با هیچ روش دیگری نتوانسته‌اند مدیریت زمان را پیاده‌سازی کنند دوست دارند که تغییرات بزرگ را تجربه کنند و سرعت پیشرفت خود را افزایش دهند می‌توانند از مخاطبین این کتاب باشند.

درباره رایدر کارول

رایدر کارول نویسنده و مخترع روش بولت ژورنال است. او یک طراح محصولات دیجیتال است و تاکنون با شرکت‌هایی مانند آدیداس، امریکن اکسپرس، سیسکو و ... همکاری داشته است. این نویسنده ماهر هم‌اکنون در نشریاتی مانند نیویورک‌تایمز، لس‌آنجلس تایمز، بلومبرگ و... فعالیت می‌کند.

فهرست کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

مقدمه مترجم

بخش اول: آماده‌سازی

بخش دوم: سیستم

بخش سوم: عمل

بخش چهارم: هنر

بخش پنجم: پایان

یادداشت‌ها.

بخش‌هایی از کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

· ما با متعهد‌ شدن به کاغذ، زندگی را در افکارمان استنشاق می‌کنیم. ابزارهای محدودی مانند کلمات، تصاویر و یادداشت‌ها وجود دارند که می‌توانند به‌وسیلۀ نوک یک قلم، جهان‌های درون و بیرون را به یکدیگر متصل کنند. در دنیایی که به‌سمت حذف ماهیت فیزیکی اطلاعات حرکت می‌کند، شاید روشی که نگارش به‌روش قدیمی را می‌طلبد، پس‌رفت به‌ نظر برسد. ولی مطالعاتی در حال انجام است که کاربردی‌ بودن با دست نوشتن را در دنیای دیجیتال نشان می‌دهد.

· اگر از زندگی خود راضی نیستید، از خود بپرسید فردا چه‌کار کوچکی می‌توانم انجام دهم که شرایطم را کمی بهتر کند؟ شاید جواب سؤالتان زنگ‌زدن به دوستتان باشد، شاید چند دقیقه زودتر راه افتادن به‌سمت محل کارتان باشد تا با گذشتن از یک مسیر زیبا روزتان را بسازید، شاید هم جمع‌کردن لباس‌هایتان از روی مبل. ما به‌دنبال پیروزی هستیم، هرچقدر هم که کوچک باشد. انتظارتان را از خودتان آن‌قدر پایین بیاورید که واقعاً انجامش دهید و آن را در بولت ژورنالتان به‌عنوان یک وظیفه ثبت کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های کتاب کوله پشتی

مشاهده همه

نظرات کاربران

فاطمه :)
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

چ طور میتونم از میزانِ فوق العاده بودنِ این کتاب بگم ؟! به من خیلی کمک کرد. اگه زندگی شلوغ و پخشی دارین و خیلی به لحاظ روانی به هم ریختین و خودتونم نمیدونین چرا این قدر پر مشغله هستین

- بیشتر
مانا
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

کتاب در مورد چگونگی انجام برنامه ریزی هست ،اما انقدر الکی طولش داده و جملات تکراری توش نوشته شده که واقعا حوصله سر بر شده ،من خودم چند خط در میون میخوندم و گاهی دو سه صفحه میزدم جلوتر . بیشتر

- بیشتر
mahdi
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

چیزی که من از خواندن کتابها دستگیرم شده اینه که هیچ کتابی کامل نیست من این کتاب رو مکمل کتابهای (برتری خفیف-اثر مرکب-خودتان را بهتر بشناسید-خواستن توانستن نیست- زندگی خردمندانه -فرمول برنامه ریزی-درجا زدن ممنوع - آخرین راز شاد زیستن

- بیشتر
فائزه اسماعیلی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

به عنوان کسی که تاحالا وقت و هزینه زیادی سر سیستم های مختلف برنامه ریزی صرف کرده اینو درباره این روش میگم که بنظرم این سیستم کامل ترین و بهترین سیستم برنامه ریزیه. همه دلایل و نقص هایی که توی

- بیشتر
Ramtin
۱۳۹۹/۰۴/۲۰

نمیدونم چرا این کتابای خودیاری و موفقیت انقدر مقدمه چینی های بی مورد دارن! آدم رو از کتاب متنفر میکنن حرف های بیهوده ای که خودمون میدونیم لااقل بگو حرفتو خوشمون اومد ادامه میدیم صفحه آخر موضوع رو میگی بعد میگه از

- بیشتر
zpd_1999
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

کتاب فوق العاده ایه!✨ علاوه بر اینکه روشِ درستِ بولت ژورنال درست کردن و نحوه استفاده ازش رو یاد میده، بلکه یاد میده که اهداف مهممون رو چطور میتونیم بشناسیم، روشون سرمایه گذاری کنیم و در نهایت چطور قدم به قدم

- بیشتر
الهام
۱۳۹۹/۰۴/۲۰

من ابتدا صرفا دنبال روش بودم، بعد که پیش رفتم دیدم چقدر خوب و با حوصله چرایی های ذهن رو پاسخ میده و ساختار فکری رو آماده کرده، شاید در حوصله برخی دوستان نباشه، ولی فرایند رسیدن رو کامل ترسیم

- بیشتر
selde
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

در تایید نظرات بقیه بخش هایی که نویسنده از خاطرات خودش و دیگران گذاشته بود با وجود مرتبط بودن زیاد بود و ایجاد کسالت می کرد ولی می شد با تندخوانی بدون از دست دادن محتوا مورد نیاز این پاراگراف

- بیشتر
نسترن
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

این کتاب به شما توضیح می دهد که چگونه می توانید یک برنامه ریزی هدفمند و درست ولی به روش ساده و دوست داشتنی بنویسید به راحتی میتونم بگم که همیشه تلاش در نوشتن برنامه‌ریزی داشتم ولی همیشه بعد از مدتی

- بیشتر
dr.f
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

کتاب خیلی خوبی بود به خصوص برای من که کلی کار روی سرم ریخته بود و اکثر اوقات به برنامه ریزی خودم عمل نمی کردم!!!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۳۲۳۱)
بگذارید هیچ‌چیز را عقب نیندازیم. بگذارید هر روز تعادل را در زندگی برقرار کنیم... کسی که هر روز چیزی را در زندگی‌اش بهتر می‌کند هیچ‌وقت به زمان اضافه نیاز ندارد. سنکا، نامه‌های اخلاقی به لوسیلیوس
بلاتریکس لسترنج
زندگی همان چیزی است که وقتی مشغول برنامه‌ریزی چیزهای دیگری هستید، برایتان اتفاق می‌افتد. آلن ساندرز
HiLi
اگر از زندگی خود راضی نیستید، از خود بپرسید فردا چه‌کار کوچکی می‌توانم انجام دهم که شرایطم را کمی بهتر کند؟ شاید جواب سؤالتان زنگ‌زدن به دوستتان باشد، شاید چند دقیقه زودتر راه افتادن به‌سمت محل کارتان باشد تا با گذشتن از یک مسیر زیبا روزتان را بسازید، شاید هم جمع‌کردن لباس‌هایتان از روی مبل. ما به‌دنبال پیروزی هستیم، هرچقدر هم که کوچک باشد. انتظارتان را از خودتان آن‌قدر پایین بیاورید که واقعاً انجامش دهید و آن را در بولت ژورنالتان به‌عنوان یک وظیفه ثبت کنید.
malihe
کمرنگ‌ترین جوهرها از بهترین حافظه‌ها ماندگارترند. یک ضرب‌المثل چینی
ᶜʳᶻ
تعداد سال‌های زندگی مهم نیست، بلکه میزان زندگی در آن سال‌ها مهم است. آبراهام لینکلن
Amir
اگر نتوانید برنامه بریزید یعنی دارید برای شکست برنامه‌ریزی می‌کنید!
malihe
هیچ کاری بی‌فایده‌تر از انجام‌دادن یک کار بی‌فایده به بهترین شکل نیست.
آرتیم
زمان مناسب هیچ‌وقت نمی‌آید. شما باید خودتان فرصت‌هایتان را ایجاد کنید چون زندگی برایتان صبر نمی‌کند.
ن.ک
حتی در بدترین شرایط هم شما حق انتخاب دارید. انتخاب دست شماست که روی تمام علت‌های ناتوانی خود تمرکز کنید، یا دنبال راهی برای توانستن بگردید.
Amin
بگذارید هیچ‌چیز را عقب نیندازیم. بگذارید هر روز تعادل را در زندگی برقرار کنیم... کسی که هر روز چیزی را در زندگی‌اش بهتر می‌کند هیچ‌وقت به زمان اضافه نیاز ندارد.
cepy

حجم

۱٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۳۱۲ صفحه

حجم

۱٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۳۱۲ صفحه

قیمت:
۴۸,۹۹۹
تومان