با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه

دانلود و خرید کتاب هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه  نوشته  ینس زیمرمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه

هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه اثری است از ینس زیمرمن درباره علم هرمنوتیک، علمی که به نظریات و قواعد تفسیر و تاویل متن می‌پردازد و پیام‌ها و نشانه‌های آن را کشف می‌کند. در واقع علم هرمنوتیک، به مطالعه اصول تعبیر و تفسیر متون به ویژه متون ادبی و دینی و حقوقی می‌پردازد.

درباره کتاب هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه

در کتاب هرمنوتیک، درآمدی بسیار کوتاه، زیمرمن ابتدا به تاریخچه این علم پرداخته است و سپس مفاهیم بنیادی آن را تبیین کرده و درباره چگونگی اعمال آن بر دیگر علوم دیگری مثل الهیات، ادبیات، حقوق و علوم تجربی سخن گفته است. زیمرمن همچنین درباره اهمیت تاریخی و ضرورت جهان‌شمول تاویل در زندگی اجتماعی و سیاسی در این کتاب صحبت کرده است.

خواندن کتاب هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه را به چه کسانی پینشهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های منطق و فلسفه و روش‌شناسی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب هرمنوتیک؛ درآمدی بسیار کوتاه

واژهٔ «هرمنوتیک» از زبان یونان باستان ریشه گرفته است (hermeneuin= تلفظ‌کردن، توضیح‌دادن، ترجمه‌کردن) و برای نخستین‌بار توسط متفکرانی استفاده شد که درمورد چگونگی بیان پیام‌های الهی و ایده‌های ذهنی به زبان انسان بحث می‌کردند. برای مثال، فیلسوف یونان باستان، افلاطون (۴۲۷-۳۴۷ قبل از میلاد)، در رابطه با شاعران از واژهٔ هرمنوتیک تحت عنوان «هرمیونیت الهی» استفاده کرد و دانشجوی او ارسطو (۳۸۴-۳۲۲ قبل از میلاد) نخستین رسالهٔ موجود را دربارهٔ هرمنوتیک نوشت و در آن نشان داد چگونه کلمات گفته و نوشته شده بیان اندیشه‌های درونی هستند. بنابراین، از اولین مرتبهٔ پدیدار شدن خود، واژهٔ هرمنیون، همراه معادل لاتین آن، مترجم، به نوعی با درک ارتباطات گفتاری یا نوشتاری ارتباط داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حدیث
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

این کتاب برای خواننده ی عام، کتاب آسونی نیست. به پیش زمینه ی مطالعاتی در حوزه فلسفه نیاز داره. برای افرادِ کنجکاو به کسب آگاهی در زمینه هرمنوتیک بد نیست اما بنظر میرسه بدون علاقمندی به فلسفه یا مطالعات قبلی،

- بیشتر
علی
۱۴۰۰/۰۲/۲۳

کتاب تخصصی و در نتیجه سنگین هست و ترجمه تحت اللفظی. به نظرم میتونست ساده تر و مفهومی تر ترجمه بشه. مثلا think outside the box به «فکر کردن خارج از جعبه» ترجمه شده!!! برای فهم بعضی قسمتا مجبور شدم

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۲۰۳-۶
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۲۰۳-۶