با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران

دانلود و خرید کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران

تاریخچه‌ی متون غریبه در ایران با تکیه بر زبان، ساختار و معنا

۳٫۰ از ۷ نظر
۳٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران  نوشته  پرویز براتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران

کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران نوشته پرویز براتی به تاریخچه‌ی متون غریبه در ایران با تکیه بر زبان، ساختار و معنا است این پژوهش به مسائلی مانند جهان طبقه، جهان قطعیت، جهان مسطح با جغرافیای بطلمیوسی. اندیشیدن به عجایب و غرایب عالم، ماحصل زیستن در چنین جهانی بود؛ جهان طلسم‌ها، جهان جادو، جهان روایت‌های شگرف می‌پردازد.

جغرافیای بومی ایران همواره جای مناسبی برای رشد باورهای متفاوت بوده است این باور‌ها در هر منطقه متفاوت است و در سراسر ایران مشترک است. کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران یک پژوهش جامع و دقیق در مورد این باور‌ها است و به خواننده کمک ی‌کند اطلاعات جامعی از باورهای ایرانیان به‌دست بیاورد.

خواندن کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه در ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به باورهای ایرانیان گذشته پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب بادهای افسون: مقدمه‌ای بر شناخت علوم غریبه

طالع‌بینی، در یکی از بزنگاه‌های حساس تاریخ، سرنوشت مردم ایران را تغییر داده است. شاید این مسئله بیشتر به یک شوخی شبیه باشد تا واقعیت، اما حقیقت این است که حملهٔ هلاکوخان مغول در سال ۶۵۶ هـ. ق. به بغداد و سرنگون کردن حکومت المستعصم‌باللّه خلیفهٔ عباسی، نتیجهٔ دقتی بود که خواجه‌نصیرالدین طوسی در اوضاع عالم و تأثیر ستارگان به عمل آورد. جامع‌التواریخ و وصّاف‌الحضره، دو منبع تاریخی دوران مغول، به ما می‌گویند که هلاکوخان پس از براندازی اسماعیلیه، به فکر فتح بغداد و تنبیه خلیفهٔ عباسی برآمد. او با خواجه‌نصیرالدین در این زمینه مشورت کرد و گفت با ملاحظه در اوضاع‌واحوال نجومی و گردش ستارگان بگوید آیا فتح بغداد به صلاح است یا نه. خواجه‌نصیرالدین پس از تأمل فراوان، به هلاکو گفت که از اوضاع عالم و تأثیر ستارگان این‌طور برمی‌آید که به‌زودی، خلیفه‌المستعصم گرفتار می‌شود و عراق، بدون زحمت و مشقت به تصرف هلاکو درمی‌آید. نویسندگان جامع‌التواریخ و وصّاف‌الحضره معتقدند خواجه‌نصیرالدین در این زمینه آن‌قدر مبالغه کرد که هلاکو به گفتهٔ خواجه اعتماد کرد و با اطمینان‌خاطر روانهٔ بغداد شد. هلاکو به نجوم و احکام آن و طالع‌بینی اعتقاد بسیاری داشت و در هر امری با منجمان و طالع‌بینان مشورت می‌کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
pejmannavi
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

کتاب بدی نیست. یه تحقیق نه چندان جامع درباره جادو در ایران و تا حدی در کشورهای همسایه. مطالب مفیدی داره اما بیشتر گردآوری کرده و رفرنس داده. اما مهمترین مشکل من با کتاب اینه که تصاویر کتاب در فایل

- بیشتر
کاربر ۱۷۳۶۲۷۸
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

خدای باید بلد باشی تا بفهمی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۸۴۸-۲
تعداد صفحات۱۸۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۸۴۸-۲