با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داعش

دانلود و خرید کتاب داعش

بسترها،‌ اندیشه و عملکرد

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داعش  نوشته  حسن چراغلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب داعش

کتاب داعش نوشته حسن چراغلو و محمدرضا قلی‌هراتی به ریشه‌های شکل‌گیری گروهک تروریستی داعش اندیشه‌های اصلی و عملکرد آن در چند سال اخیر پرداخته است. 

درباره کتاب داعش

کتاب داعش از زوایای مختلف به تروریست‌های تکفیری دولت اسلامی عراق و شام (داعش) نگاه می‌کند و با الهام‌گرفتن از مطالب موجود درباره داعش شامل مقالات و کتاب‌های داخلی و خارجی؛ رسانه‌های داخلی و خارجی مطالبی روان و ساده در اختیار خواننده قرار می‌دهد. کتاب داعش به دنبال جواب‌دادن به چندین سؤال مهم است و با جواب‌ها به فرضیه‌هایی که اثبات آن‌ها دور از ذهن نیست و هر عقل سلیم آن را قبول خواهد کرد همراه است. این سؤال‌ها در فصل‌های مختلف جواب داده می‌شوند.  ظهور داعش در عراق و سوریه و حملات برق‌آسا و اقدامات خشونت‌آمیز آن، تهدیدات این گروه افراطی را بیش از پیش آشکار کرد. داعش صرفاً تهدیدی علیه شیعیان و دولت مرکزی عراق نبود بلکه تهدیدات آن متوجه همهٔ گروه‌ها، اقوام، اقلیت‌ها و دولت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای است.

خواندن کتاب داعش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام کسانی که می‌خواهند از دلیل شکل‌گیری و ویژگی‌های این گروهک تروریستی بدانند می‌توانند این کتاب را مطالعه کنند.

بخش‌هایی از کتاب داعش

در ۱۹ آوریل ۲۰۱۰، نیروهای مشترک عراقی و آمریکایی در عملیاتی در منطقهٔ الثرثار منزلی را که ابوعمر البغدادی و ابوحمزه المهاجر در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار دادند. با شدت‌گرفتن تبادل آتش، جنگنده‌ها آن منزل را بمباران کردند و این دو تروریست از پای درآمدند و اجساد این دو تروریست در معرض دید عموم گذاشته شد. یک هفته بعد، این گروه در بیانیه‌ای در اینترنت به هلاکت این دو تروریست اذعان کرد و پس از حدود ۱۰ روز، ابوبکر البغدادی جانشین و سرکردهٔ جدید شد. به این ترتیب، این گروه وارد مرحلهٔ جدیدی شد که در آن ابوبکرالبغدادی به عنوان فرمانده اصلی و حجی البکر به عنوان فرمانده‌درسایه کار خود را آغاز کردند. در این مرحله، دولت اسلامی عراق بر دو محور تمرکز کرد: تضمین نبود شکاف در میان اعضا و حمایت از داخل از طریق ایجاد تمرکز امنیتی. در نتیجه، همهٔ عناصر خطرناک را از بین می‌برد و از سوی دیگر، ورود منابع مالی به داخل گروه را نیز تضمین می‌کرد. منابع مالی این گروه با غارت چاه‌های نفت، دسترسی به منابع انرژی مانند ایستگاه‌ها و نیروگاه‌های تولید برق و غارت اموال شیعیان، مسیحیان و گروه‌هایی که با دولت عراق همکاری می‌کردند، تأمین می‌شد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۰۲
شابک۱ـ۹۵۶ـ۴۱۹ـ۹۶۴ـ۹۷۸
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۰۲
شابک۱ـ۹۵۶ـ۴۱۹ـ۹۶۴ـ۹۷۸