با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
الفبای موسیقی

دانلود و خرید کتاب الفبای موسیقی

راهنمای مختصر عملی به مقدمات ضروری مبانی، هارمونی و فرم موسیقی

۱٫۷ از ۳ نظر
۱٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الفبای موسیقی  نوشته  ایموجِن هولست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الفبای موسیقی

در کتاب الفبای موسیقی  نوشته ایموجن هولست از نشر ماهور با مقدمات ضروری مبانی، هارمونی و فرم موسیقی آشنا میشوید.

ابزار شناخت ما در بیشتر زمینه‌ها مشاهده و مطالعه است اما در عرصه موسیقی، فقدان ابزارهای گفته شده و خط سیر نامشخص موسیقی، ابزارهای شناختی ما را خلع سلاح می کنند. به شکلی که حتی اطلاع از اصول نظری موسیقی، تبحر در اجرای شاهکارهای آن و یا از حفظ بودن آثار شاخص‌اش به تنهایی شناخت لازم را در این زمینه به ما نمی‌دهد زیرا این انتزاع محض هم باید مانند دیگر عرصه‌ها به ابزار شناختی مشاهده و مطالعه مسلح شود اما از مجرای شنود.

این کتاب با هدف افزودن این بعد غایب به کتاب‌های آموزش موسیقی ایران ترجمه شده است. کتاب اولین بار در سال ۱۹۳۶ در انتشارات آکسفورد منتشر شد و در سال ۲۰۰۳ در سری کتاب‌های مرجع این انتشارات تجدید چاپ شد. امروزه این کتاب با وجود گذشت بیش از چهل سال همچنان کاربردی است. 

هدف اصلی کتاب الفبای موسیقی آشنا کردن خواننده با این موضوع است که چگونه می‌توان اصوات این زبان را از هم تشخیص داد و آنها را روی کاغذ نوشت، چگونه نت‌ها به یاری ریتم به ملودی تبدیل می‌شوند، چگونه ملودی‌ها هارمونی پدید می‌آورند، چگونه هارمونی‌ها فرمی مفصل پیدا می‌کنند و چگونه فرم به عنصری لاینفک در بافتار موسیقی تبدیل می‌شود که می‌تواند با تغییر نیاز هر قرن دگرگون شود.

خواندن کتاب الفبای موسیقی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به آشنایی با الفبای موسیقی و مبتدیانی که می‌خواهند به زودی آموختن این هنر را آغاز کنند.

درباره ایموجن هولست

ایموجن هولست آهنگساز بریتانیایی و دختر گوستاو هولست، مدیر و دستیار بریتن، سال‌های زیادی مدیر فستیوال  الدبرا بود و چندین کتاب درباره پدرش نوشت. او در سال ۱۹۸۴ درگذشت.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۴۰۴۶۳۴
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

بد نیست

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۷۲-۲۱-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۷۷۲-۲۱-۰