با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
برای پرستوها

دانلود و خرید کتاب برای پرستوها

مجموعه شعر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب برای پرستوها  نوشته  بیژن کیانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب برای پرستوها

کتاب برای پرستوها که به‌وسیله بیژن کیانی جمع‌آوری شده است شامل مجموعه‌ای از اشعار شاعران مشهور است که از سال ۶۹ به بعد برای آزادی اسرای ایرانی در عراق نوشته شده است. این کتاب توسط انتشارات پیام آزادگان منتشر شده است.

درباره کتاب برای پرستوها

بیست‌وششم مرداد ماه سال هزاروسیصدوشصت‌ونه، روزی به یاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است. روزی که اولین گروه از آزادگان سرافراز، پس از تحمل سال‌ها سختی و شکنجه، با افتخار به آغوش میهن بازگشتند و شادی و شور و نشاط را با خود به ارمغان آوردند. آزادگان، باایمان به خدا و وفاداری به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) مردانه پای در میادین رزم و دفاع از اعتقادات و مرزوبوم خود گذاشتند و چون تقدیر، آنان را به شکنجه‌گاه‌های رژیم ضد بشری صدام کشاند آن‌چنان از خود پایمردی و استقامت نشان دادند که خود دژخیمان بعثی نیز انگشت حیرت به دهان گرفتند و ناباورانه شاهد خلق حماسه‌های جاودانه‌ای از سوی فرزندان دلیر ملت ایران بودند. مجموعهٔ شعر «برای پرستوها» اشعار شعرای گرانقدری است که به مناسبت بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی سروده شده است. این اشعار که در روزنامه‌ها و مجلات متعدد چاپ شده بود، توسط آقای بیژن کیانی گردآوری و تدوین گردیده است. تلاش این بود که کتاب برای پرستوها دربرگیرنده‌ی همه‌ی اشعار سروده شده در وصف آزادگان سرافراز باشد، با این وجود ممکن است اشعار دیگری در این خصوص سروده شده باشد که به دلیل عدم اطلاع و دسترسی ما به آن‌ها، در این مجموعه چاپ نگردیده است.

بخش‌هایی از کتاب برای پرستوها

آزادگان، مفاخر ایران خوش آمدید

ارکان استقامت و ایمان خوش آمدید

ای از قفس رها شدگان، طایران قدس

بر طرف این شکفته گلستان خوش آمدید

در بزم آسمانی عشاق پاکباز

ای ماه چهرگانِ درخشان خوش آمدید

بر طرف این چمن که نگارین بُوَد ز خون

ای لاله‌های دلکش‌ِ خندان خوش آمدید

آغوش بر گشوده به شوقِ شما وطن

باری به این دیار شهیدان خوش آمدید

یعقوب‌وار دیدهٔ ما شد ز غم سفید

در حجّ ما چو یوسف کنعان خوش آمدید

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۱۳-۲۷-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۱۳-۲۷-۶