با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راه درست

دانلود و خرید کتاب راه درست

۲٫۴ از ۱۱ نظر
۲٫۴ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راه درست  نوشته  جیمز هالیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راه درست

کتاب راه درست نوشته جیمز هالیس، یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی جهان در حوزه روان‌شناسی تحلیلی کارل گوستاو یونگ است. هالیس در این کتاب بر اساس آموزه های روان‌شناسی یونگ به موضوع بحران‌میانسالی و چالش‌های آن پرداخته است. 

درباره کتاب راه درست

هالیس در کتاب راه درست، بحران میان‌سالی را مسیر میانی نامیده است. مسیری که ما را از دوران بزرگسالی اول یا به گفته خودش دوران جوانی طولانی‌مدتمان جدا می‌کند تا با بازتعریف و جهت‌دهی مجدد به شخصیتمان وارد دوران بزرگسالی دوم شویم. او می‌گوید در این دوره انسان یک سوال بزرگ از خود می‌پرسد و آن هم این است که «من جدا از گذشته و نقش‌هایی که ایفا کرده‌ام که هستم؟»

جیمز هالیس در کتاب راه درست به مشکلات و چالش‌هایی همچون اختلال شخصیت موقت، تغییراتی درونی، احساس پوچی و تلف کردن عمر و تنهایی و ترس از اینده در دوره میانسالی می پردازد.

 خواندن کتاب راه درست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تمام افرادی که در آستانه میان‌سالی هستند و یا خود را دچار مشکلات و به اصطلاح بحران میانسالی می‌بینند می‌توانند از مطالب مفید این کتاب در جت رفع  مشکلات و بهبود وضعیت جسمی  روحی خود کمک بگیرند.

 جملاتی از کتاب راه درست

روان به طور نامحسوس از طریق ما و همچنین از طریق گذشته ما حرکت می‌کند. تنها زمانی که آن فرمی ملموس به خود می‌گیرد می‌تواند به طور خودآگاه از سوی ما نمایان شود.

در حین مکالمه با آن چهره‌های درونی، یونگ ملاقات خود را به نگارش درآورد و به سمت نقاشی کردن آن تجسم‌ها نیز گام نهاد. چند دهه بعد، برای رنگ‌آمیزی و طراحی جلد کتابی که با نام «کتاب سرخ» منتشر شد، یونگ مکانیسم‌های بسیاری را تشخیص داد که از طریق آن‌ها روان بی‌نظمی‌ها و آشفتگی‌های یک تجربه را سروسامان داده و نظم، هدف و معنایی برای هستی به ارمغان می‌آورد.

از طریق خوداکتشافی، کوشش‌های حیرت‌آور در ارتباط با بیماران و شناسایی دقیق فرهنگ‌های غربی و شرقی، یونگ ابزارهایی برای درک و شناخت بهتر خودمان و تفسیر روند تأثیر فرهنگ‌ها بر روان بشر ارائه نمود.

چنانچه با خودمان صادق باشیم، اعتراف خواهیم کرد که تنها کسی که در این نمایشنامه طولانی در حال اجرا که ما آن را زندگی‌مان می‌نامیم ایفای نقش می‌کند خودمان هستیم.

بنابراین، باید همچنین اذعان کنیم که مسئولیت قابل ‌ملاحظه‌ای برای چگونه این امر در انتخاب‌های روزمره، روابط و سرگذشتمان نقش دارد بر دوش داریم.

فهرست کتاب راه درست

اختلال شخصیت موقت

ظهور مسیر میانی (بحران میانسالی)

تغییر درون

مطالعات موردی در ادبیات

فردیت: اسطوره یونگ برای زمان ما

تک و تنها در آب های آزاد


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
hamex
۱۳۹۸/۰۹/۲۷

بنیاد فرهنگ زندگی! قیمت کتابها خیلی زیاده! از شما که ادعای فرهیختگی دارید و رسالت روشنگری را بر دوش خود احساس می‌کنید، انتظار میرود که کتابهای الکترونیکی که خرج کاغذ و چاپ ندارد، ارزانتر از اینها باشد. مگه به جیمز

- بیشتر
Mado7
۱۳۹۸/۰۹/۲۹

ترجمه کتاب به قدری افتضاحه که اعصاب آدم خورد میشه....

مهناز اسدی
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

اشکال تایپی کتاب زیاده و باعث میشه مفهموم با ارزش کتاب منتقل نشه، البته خود کتاب فوق العاده اس و باید همه کسانی که ۳۰ سالگی رو گذرندون این کتاب رو بخونن تا شاید به خودآگاهیشون کمک بشه

رضا
۱۳۹۸/۱۰/۲۸

فکر نمیکنم خودتون حتی یکبار هم ترجمه رو خونده باشین. خیلی خیلی بد و پر از اشتباه بود!

محسن
۱۴۰۰/۰۴/۱۱

این کتاب چون یک کتاب علمی است به نظر باید کم کم و با تأمل خونده بشه و درک شه ولی ترجمه اونطور که باید قوی نیست و نشانه گذاری های نگارشی درست گذاشته نشده و ایراد دیگه اینه که

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
این فکر که افراد برای تبدیل شدن به خودی که اسرارآمیز و کاملاً منحصربه‌فرد است و ارزش‌هایش ممکن است با ارزش‌های خویشان و نیاکانش تفاوت داشته باشد به افرادی که قبل از ما می‌زیسته‌اند به ندرت القاء می‌شده است.
پریوش
فروید به این نتیجه رسید که روان رنجوری بهای تمدن است
elham
یونگ بر این باور بود که بهترین کاری که هرکسی می‌تواند برای جهان بکند جلوگیری از فرافکنی‌های سایه خود است.
elham

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۱۴-۶۰-۱
تعداد صفحات۲۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۱۴-۶۰-۱