با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی در فقه معاملات

دانلود و خرید کتاب مکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی در فقه معاملات

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی در فقه معاملات  نوشته  مصطفی محقق داماد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی در فقه معاملات

«مکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی در فقه معاملات» نوشته مصطفی محقق داماد درباره فقیه عالی قدر، سید محمد کاظم طباطبایی یزدی و مکتب اجتهادی او در فقه معاملات است.

تحول مکتب فقهی نجف در آغاز قرن معاصر توسط دو ستاره درخشان فقاهت یعنی ملامحمدکاظم خراسانی و سید محمدکاظم طباطبایی یزدی انجام گرفت. اما میان روش اجتهادی آن دو بزرگوار تفاوت شگرف وجود داشه که در فتاوی و شاید سلوک عملی و سیاسی آن دو نیز تاثیرگذار بوده است.

خلاصه کتاب «مکتب اجتهادی سید طباطبایی یزدی در فقه معاملات»

نظر به اینکه روش فقاهت سید طباطبایی ویژگی‌های مخصوص و ممتازی دارد و در بخش معاملات فقه اسلامی با روش اجتهادی عرف‌محور به نوآوری‌هایی ‌دست یافته که در مقایسه با فتاوای مشهور فقیهان تفاوت روشنی دارد و می‌توان گفت سنت‌شکنی کرده و جسارت نظریه‌های جدید برخلاف راه پیشینیان را به دانش‌پژوهان آموخته است،در کتاب پیش‌رو مورد روش فقاهت این عالم مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته، به این صورت که ابتدا به منظور آشنایی خواننده، قبل از هرچیز به طور مختصر به سیر تکاملی فقه در ادوار مختلف پرداخته می‌شود و سپس در بخش معاملات، نظر مشهور و توجیه فقهی آن مطرح و سپس نظر مرحوم طباطبایی‌یزدی و نقد و بررسی نظر ایشان طرح می‌شود.

درباره «مصطفی محقق داماد»

سید مصطفی محقق احمدآبادی معروف به محقق داماد، مجتهد، حقوق‌دان، عضو پیوسته و رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران، عضو هیئت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و استاد حوزه و دانشگاه است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱
دسته بندی
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱