با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرواز آخر

دانلود و خرید کتاب پرواز آخر

یادداشت‌هایی درباره شهید احمد کاظمی

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرواز آخر  نوشته  محمدمهدی بهداروند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرواز آخر

کتاب پرواز آخر نوشته دکتر محمدمهدی بهداروند، یادداشت‌های این نویسنده دربارهٔ شهید احمد کاظمی فرمانده دلاور هشت سال دفاع مقدس است.

درباره کتاب پرواز آخر

پرواز آخر مجموعه‌ای از یادداشت‌ها، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و خاطرات فرماندهان و مدیران دفاع مقدس درباره شهید احمد کاظمی است.

خواندن کتاب پرواز آخر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این اثر شما را با یکی از دلیرمردان جنگ تحمیلی و قهرمانان ملی آشنا می‌کند پس اگر به خواندن سرگذشت‌نامه شهدای بزرگوار جنگ تحمیلی علاقه دارید، این کتاب را بخوانید.

جملاتی از کتاب پرواز آخر

احمد کاظمی را در جنگ بیشتر به اسم می‌شناختم ولی احساس عجیبی به او داشتم. البته احساس من با عقل امتزاجی داشت که خود حکایت دیگری دارد. اسم او را چندبار در قرارگاه و از زبان فرماندهان می‌شنیدم. دوست داشتم روزی ببینمش ولی نشد. عاقبت روزها، ماه‌ها و عملیات‌ها سپری شدند و جنگ با پذیرش جام زهر به پایان رسید ولی خبری نشد. با فرماندهان زیادی حشرونشر داشتم. چشم من از احمد کاظمی محروم بود؛ علی‌رغم این که احمدهای زیادی را می‌شناختم.

احمد را به نام فرمانده لشکر نجف اشرف وفرماندهی نیروی هوایی و زمینی و اصلاً او را به‌عنوان فرمانده نمی‌شناختم؛ چون فرماندهی شأنی برای او نبود، بلکه این او بود که به فرماندهی شأن می‌داد.

احمد قهرمان ملی نظام جمهوری اسلامی بود که اختصاصی به مجموعه سپاه پاسداران نداشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حاج قاسم
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

کتابی فوق العاده درباره شهدی که حاج قاسم برای پیوستن به ایشان بیتاب بودوبه ایشون پیوست کاش هردوی آنها در این وضعیت سخت کنارمان بودند😭 دردم از یارست و درمان نیز هم دل فدای او شدوجان نیز هم حاج قاسم

- بیشتر
منمشتعلعشقعلیمچکنم
۱۳۹۸/۰۹/۰۹

رنگ رخساره نشان میدهد از سر درون🌷🌷🌷

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۵)
هنوز روز تشییع احمد در اصفهان و گریه‌های حاج قاسم سلیمانی فراموشم نمی‌شود.
راشین
تردیدی نیست هرکدام از ما هم که اکنون شاهد رفتن دیگرانیم، روزی خواهیم رفت.
راشین
بعضی‌ها مثل کاظمی در میان خون و آتش می‌مانند، در حالی که به فکر ماندن نیستند و بعضی‌ها در ناز و نعمت می‌روند، در حالی‌که عمری نگران ماندن بودند.
راشین
من اعتقاد دارم و به این اعتقادم نیز پایبند و راسخ هستم که هیچ‌کدام از این بچه‌ها در جبهه به شهادت نرسیدند، مگر اینکه خودشان خواستند
راشین
نزدیک‌تر شد، دستش را گذاشت روی شانه‌ام و گفت: «برادر احمد، من آماده‌ام و هیچ‌کاری ندارم همین دوسه روزه شهید می‌شوم»
راشین
ما در دوران جنگ چیزهایی یاد گرفته‌ایم که خیلی مهم است. یکی از آن اصول این است که با روشی که دشمن با شما می‌جنگد نجنگید. نکته دیگر اینکه با دشمن مسابقه تسلیحاتی ندهید. اگر بخواهی با قدرت‌ها و قوت‌های دشمن مقابله کنی موفق نمی‌شوی. باید دشمن را خوب بشناسی، توانایی‌ها و ضعف‌هایش را بشناسی، آنگاه از توان خودت استفاده کنی و به ضعف‌های دشمن حمله کنی. اینها گفتنش ساده است ولیکن به کارگیری‌اش مسئله مهمی است.
montazer313
ای خداوند کریم و رحیم و بخشنده، تو کرمی کن، لطفی بفرما، مرا شهید راه خودت قرار ده. با تمام وجود درک کردم عشق واقعی تویی و عشق شهادت بهترین راه برای دست یافتن به این عشق.
راشین
یکی از حکمت‌های شهادت سردار سرلشکر احمد کاظمی و هم‌رزمان وی دمیدن دوباره روحیه شهادت‌طلبی در کالبد جوانان کشور بویژه رزمندگان اسلام بود
راشین
کاظمی از شیوه «فرماندهی در صحنه» پیروی می‌کرد، به گونه‌ای که همیشه خود پیشتر از رزمندگان حرکت می‌کرد.
راشین
در «کربلای ۴» پس از دو ساعت از آغاز درگیری، متوجه لورفتن منطقه شدیم
راشین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۱
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۱