با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت قرآن اثر حسین الهی قمشه‌ای

دانلود و خرید کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت قرآن

۴٫۴ از ۱۴۸ نظر
۴٫۴ از ۱۴۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت قرآن  نوشته  حسین الهی قمشه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سیصد و شصت و پنج روز در صحبت قرآن

۳۶۵ روز در صحبت قرآن نوشته حسین محی‌الدین الهی قمشه‌ای کتاب چهارم از مجموعه کتاب‌های جوانان و فرهنگ جهانی است. این مجموعه با هدف شناساندن فرهنگ و ادبیات به جوانان تدوین شده است.

خلاصه کتاب ۳۶۵ روز در صحبت قرآن

در این کتاب ۳۶۵ قطعه کوتاه و بلند از قرآن برای آشنایی جوانان با تعلیمات فراگیر قرآن انتخاب شده و کوشش شده که، این گنجینه تصویری از ابعاد گوناگون کلام آسمانی برای مخاطب ترسیم کند. 

این کتاب، تفسیر در معنی اصطلاحی کلمه مانند تفاسیری چون کشاف و مجمع البیان و امثال آن نیست، بلکه بیشتر انعکاسی از کتاب وحی در ادب عرفانی فارسی و اسلامی است و نگاهی دارد به قرآن از دیدگاه ادبی، زیباشناسی و اخلاقی، اجتماعی و عرفانی.

کتاب ۳۶۵ روز در صحبت قرآن بای چه کسانی مناسب است

مخاطب این اثر بیشتر جوانان و به ویژه جوانان شیفته عرفان اسلامی و ادبیات عرفانی هستند.

جملاتی از کتاب ۳۶۵ روز در صحبت قرآن

در ذیل آیه ۱۸۷سوره بقره: «هن لباس لکم و انتم لباس لهن: ایشان یعنی زنان شما، همچون لباس(مایه شان و منزلت و پوشش و ابرو و حیثیت) باشند شما را و شما نیز همچون لباس باشید، ایشان را.»نوشته شده است: این عبارت کوتاه در مجموع مشتمل بر بیش از یک کلمه اصلی نیست و آن کلمه لباس است، بقیه کلمات همه ضمیر و حرف اضافه و غیره اند. بنابراین با کاربرد تنها یک کلمه خداوند رابطه متقابل و برابری کامل زن و مرد را چنین بیان کرده است که زنان در حکم لباس و پوشش و شان اجتماعی و شخصیت و آبرو و هویت و حیثیت شما هستند و شما نیز همین مقام را در مقابل ایشان دارید.

این تعبیر در عین حال نشان وحدت زوج است که هریک برای دیگری است و در مواجهه با همسرش شان و مرتبه پیدا می کند. بنابراین اگر کسانی بپرسند که یک نمونه کوچک از معجزه قرآن در چیست می توان همین آیه را به عنوان یک مثال روشن عرضه کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۸)
Farzan -f
۱۳۹۸/۰۹/۱۷

آمادگی در خودتون ایجاد کنید بعدا ازین کتاب بی نظیر استفاده کنید و به تخت پادشاهی بشینین ....من علاقه ای به کتاب نداشتم اما این کتاب که مرجعش اصل قران هستش کاری کرده من روزی 3ساعت کتاب میخونم و خط

- بیشتر
Jan Hamid
۱۳۹۹/۰۸/۱۶

دنبال یه کتابی بودم که قرآن و برام توضیح بده چون زیاد شنیده بودم که قرآن چندین باب داره و نباید ظاهر بینانه به آیاتش نگاه کرد خدا رو شکر می کنم به این کتاب برخوردم از استاد قمشه ای

- بیشتر
محمد
۱۳۹۸/۱۱/۲۲

بهتر است اینگونه کتابها که به رشد معنوی و فکری و فرهنگی افراد جامعه کمک میکنه رایگان در طاقچه گذاشته بشه

mahboob eshghi
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

چرا یه همچین کتاب مهمی فقط به صورت pdf واقعا

آرش نظری
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

به تفسیر برخی از آیات قرآن میپردازه متن روان و خوب است و به وفور از اشعار شاعران بزرگ استفاده کرده. من قبلا اندکی تفسیر نمونه را مطالعه کرده‌بودم اما ارتباط خوبی نتونستم باهاش برقرار کنم این کتاب خوب بود

مانا
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

رایگان کنید لطفا

amin eftekhari
۱۳۹۹/۰۷/۱۰

سلام خسته نباشید..امکانش هست این کتاب ارزشمند رو با فرمت epub قرار بدید؟ واقعا حیف این کتاب هستش نسخه pdf خواندنش سخته

آسیابان
۱۳۹۸/۱۱/۲۱

قیمت ها برای کتاب الکترونیکی کمی بالاست ،لطفا کمی مناسب تر عرضه کنید

وحید شعبانی
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

سبک این کتاب در بررسی آیات قرآن به شکلی است که گویا این کتاب بر تک تک انسانها نازل شده و همین موضوع باعث جذابیت و متمایز شدن این کتاب از کتابهایی است که در مورد آیات قرآن توضیح می

- بیشتر
حامد
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

در نمونه اثری از متن کتاب نیست و تا صفحه ۵۰ فهرست مطالب هست

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸۹۶۴۳۷۲۴۷۴۰
تعداد صفحات۹۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸۹۶۴۳۷۲۴۷۴۰