با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مشق اخلاق؛ برگرفته‌ از آثار و گفتارهای اخلاقی حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری (دفتر اول)

دانلود و خرید کتاب مشق اخلاق؛ برگرفته‌ از آثار و گفتارهای اخلاقی حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری (دفتر اول)

۵٫۰ از ۸ نظر
۵٫۰ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مشق اخلاق؛ برگرفته‌ از آثار و گفتارهای اخلاقی حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری (دفتر اول)  نوشته  آیت‌الله العظمی مظاهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مشق اخلاق؛ برگرفته‌ از آثار و گفتارهای اخلاقی حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری (دفتر اول)

کتاب حاضر دفتر اول از مجموعه «مشق اخلاق» و برگرفته از آثار و گفته‌های اخلاقی حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری است. هر دفتر از این مجموعه شامل «چهل فراز پندآموز» و مزین به آیات نورانی قرآن کریم و روایات گهربار اهل بیت (ع) است که به‌صورت مختصر و با بیانی ساده و دل‌نشین، به رشتهٔ تحریر درآمده است. به امید آنکه این مجموعهٔ مختصر، گامی مفید در مسیر رشد اخلاقی و تعالی معنوی خوانندگان، به‌ویژه نسل تکامل‌خواه جوان، باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
مصطفی
۱۳۹۸/۰۴/۱۹

کتابی زیبا و شامل نکات اخلاقی در موضوعات مختلف

M_`N
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

کتابی مختصر و مفید و البته شیرین کلام دلنشین و روانی داشتن. مطالب خوب بود.

01
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

عالی بود.حتما بخوانید👌

ثمین
۱۴۰۰/۰۲/۲۱

واقعا عالی ومفید که تو چند دقیقه بیشترین تاثیر مثبت و میزاره واینکه با زبان ساده قران وبه ادم یاد اوری می کنه هر کی نخونده بخونه که پشیمون نمیشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
پروردگار عالم جهنّم ندارد، بلکه اعمال آدمی جهنّم را می‌سازد؛
تبسم
یکی از دعاهای انسان باید این باشد که خدایا: توفیق عطا فرما که به طور ناخودآگاه به واجبات اهمیّت دهم، از محرّمات پرهیز کنم، مکروهات را به جا نیاورم و به اندازهٔ ممکن نسبت به انجام مستحبّات، اهتمام ورزم. و خود نیز همّت و تلاش وافری در این زمینه داشته باشد تا انشاءالله موفّق شود.
مصطفی
جوانان عزیز، مراقب باشید گناه نکنید که گناه موجب سقوط آدمی است و ذلّت دنیا و آخرت را به همراه دارد. ولی اگر گناهی مرتکب شدید، فوراً توبه کنید و از خداوند رحمان و رحیم عذرخواهی نمایید که تأخیر توبه و اعراض از توبه، انتقام سخت الهی را نصیب انسان می‌کند. همچنین اجازه ندهید که گناه برای شما عادت شود و مراقب باشید در سرازیری معصیت واقع نشوید و از گناه روی گناه به شدّت پرهیز کنید.
مصطفی
خواجه عبدالله انصاری در مقام مناجات با خداوند، عقل را چه زیبا توصیف می‌کند که: خداوندا، آن را که عقل دادی، چه ندادی، و آن را که عقل ندادی، چه دادی!؟ یعنی اگر ما در کارهایمان تفکر و تعقّل و عاقبت‌اندیشی داشته باشیم. خواهیم توانست، خوب و بد را از همدیگر تمیز دهیم و با انتخاب خوبی‌ها و عمل به آن، به موفقیّت در دنیا و آخرت دست بیابیم.
مصطفی
رسیدن به امنیّت دل، راهی جز رعایت تقوا و پرهیز از گناه ندارد. تلاش و کوشش و به کارگیری عقل و درایت، در این مسیر، شایسته است و لازم، امّا آنچه مهم‌تر ازهمهٔ تدبیرهای انسانی است، عنایت خداوند تبارک و تعالی است.
مصطفی
آدم کسی است که وجدان اخلاقی، گذشت، دیگرگرایی و فداکاری در زندگی‌اش باشد؛ اگر آهِ مظلومی را بشنود، ناراحت شود، گریه کند، خوابش نبرد. به قول روایات: آدم کسی است که اگر دست بینوایی را گرفت، خوشحال شود و بنای زندگی‌اش این باشد که دیگرگرا باشد نه خودگرا.
مصطفی
پروردگار عالم می‌فرماید: وقتی بنده‌ام در راه افتاد، وقتی اهمیّت به واجبات داد، وقتی که اهمیّت به مستحبات داد، به خصوص اگر به نماز و خدمت به خلق خدا، اهتمام نمود، من او را دوست خواهم داشت؛ یعنی عاشق او می‌شوم و وقتی من عاشق او شدم، دیگر چشم او چشم من، گوش او گوش من، دست او دست من و زبان او زبان من است. دعای او مستجاب می‌شود و هر چه از من بخواهد به او عطا می‌کنم.
Rogayyeh
در روایات ما، نداشتن و به کار نبستن عقل، از بالاترین مصیبت‌ها شمرده شده، و کسی که از عقل محروم مانده را شقی و بدبخت می‌خوانند؛ لذا نیروی عقل برای تأمین آتیهٔ جوان، برای دست‌یابی به علم، برای حقیقت‌یابی و حقیقت‌جویی، برای عاقبت به خیری و برای رسیدن به سعادت فردی و اجتماعی، بسیار مؤثّر، بلکه یک ضرورت شمرده می‌شود.
M_`N
نماز معلّم اخلاق انسان است؛ معلّمی که بر عکس دیگر معلّمان، همه‌جا حضور دارد، از این‌رو همه می‌توانند از او بهره ببرند. این معلّم به تدریج روح و اخلاق انسان را پاکیزه می‌کند و موجب نجات او از گمراهی و هدایت به سوی رستگاری می‌شود. نمازِ با حضور قلب، انسان را از ارتکاب گناهان کبیره و صغیره باز می‌دارد. نماز مانند فرشتهٔ نجات در شب اوّل قبر، عالم برزخ و روز قیامت به فریاد انسان می‌رسد. نماز بهترین وسیلهٔ تحصیل آسایش و آرامش روح و روان انسان در دنیا و برخورداری از نعمت‌های بهشتی در آخرت است.
مصطفی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۰۱
تعداد صفحات۷۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۰۱