با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قلمرو تازه‌ی علوم شناختی (کتاب یکم) اثر جهانشاه میرزابیگی

دانلود و خرید کتاب قلمرو تازه‌ی علوم شناختی (کتاب یکم)

آن‌چه مقوله‌ها درباره‌ی ذهن فاش می‌کنند

۳٫۹ از ۲۶ نظر
۳٫۹ از ۲۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قلمرو تازه‌ی علوم شناختی (کتاب یکم)  نوشته  جهانشاه میرزابیگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قلمرو تازه‌ی علوم شناختی (کتاب یکم)

گفتارعلومِ شناختی قلمرو تازه‌‌ای است که هرچه ما از رشته‌‌هایِ مختلف علوم درباره ذهن می‌‌دانیم را از رشته‌‌های متعدد دانشگاهی گردِ هم می‌‌آورد. این رشته‌‌ها عبارت‌اند از: روان‌شناسی، زبان‌شناسی، مردم‌‌شناسی، فلسفه و علومِ کامپیوتر. علومِ شناختی در پیِ یافتنِ پاسُخ‌‌هایِ مفصلی برایِ پرسش‌‌هایِ زیر است: خرد چیست؟ چه‌‌گونه ما به تجربه خود معنا می‌‌دهیم؟ نظامِ مفهومی چیست و چه‌‌گونه سازمان می‌‌یابد؟ آیا همه مردم از نظامِ مفهومیِ یکسان استفاده می‌‌کنند؟ اگر چنین است، آن نظام چیست؟ و اگر نیست، چه چیزی در نحوه اندیشه انسان‌ها مشترک است؟ این پرسش‌‌ها تازه نیستند، اما برخی پاسُخ‌‌ها چنین‌‌اند.این کتاب درباره پاسُخ‌‌هایِ سنتی این پرسش‌‌ها و نیز پژوهش‌‌هایِ تازه‌‌ای است که پاسُخ‌‌هایِ تازه‌‌ای را مطرح می‌‌کنند. جورج لیکاف در این کتاب تلاش کرده است برخی شواهد مربوط به این دیدگاه را که ذهن جسمانی و خلاق است را رائه کند. مخصوصا شواهدی که از مطالعه نحوه مقوله‌بندی مردم به‌دست آمده است. در کل کتاب لیکاف، ایده‌های جذابی را درباره ذهن و معنی مطرح می‌کندو تفکر و پژوهش در مبانی علوم شناختی را تکانی می‌دهد. به گفته بزرگان حوزه زبان‌شناسی این اثر را باید رویداد تازه‌ای برای زبان‌شناسی شناختی به حساب آورد چراکه توانسته با ایده‌هایش، چالش عمده‌ای رادر علوم شناختی برانگیزاند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
سوکراتس
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

عجیبه که این کتاب رایگانه و البته خیلی خوب !

majid.niknafs
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

ببخشید این کتاب که رایگانه رو گفتید‌ دانلود کنیم ۹۰ درصد کتاب‌ بعدی تا سقف ۱۵ هزار تومن تخفیف خب اون کد رو نفرستادین

علیرضا
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

طاقچه دوستت داریم عالی بود کدتخفیف

ستاره ۹۸۹۸
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

کو کد تخفیف ۹۰ درصدی ؟؟ یعنی چی کتابو به کسی هدیه بدیم ؟؟ اگر می شه رسیدگی کنید 😁😁🙂🙂

دختربهار
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

متن کتاب روان نیست و من همون صفحات اول ولش کردم و نتونستم ادامه بدم

Baharak
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

مرسی که این کتابو رایگان کردید عالیه😍

ماریا
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

میتونستید هیجانی ترش کنید و اینکه همه چی رو توش کاربردید مسخره و آدم گیج کن میشه و فهمیدنش سخت میشه برای ۱۲ و ۱۳ ساله من که ۱۶ سالمه و حتما بالا ی ۱۳ سال توصیه میکنم 👊👊

sherlock holmes
۱۳۹۹/۰۳/۲۹

طوری بد بود که تو همون صفحات اول بعد از مقدمه خواندن رو رها کردم به نوعی نمیتونست ذهنم رو درگیر خودش بکنه این کتاب و به نظرم بیشتر بدلیل ترجمه ضعیف باشه

کاشکی فارسیش بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

yasin.akhondi1پیج استاد آخوندی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
آن‌هایی که ادعا می‌کنند عقلانیتی فراتر از همه موجودات در عالم وجود دارد معمولاً به ریاضیات اشاره می‌کنند. ریاضی‌دانان عموما ریاضیات را «مُثُلِ افلاطونی» می‌دانند ــ یک مجموعه منحصربه‌فرد از حقایقِ مطلق که در یک قلمرو جاودانی از موضوعات ریاضی، مستقل از فهمِ هر موجودی، صادق است.
صبح

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۱
شابک۹۷۸۹۶۴۴۱۶۳۵۷۹
تعداد صفحات۶۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۱
شابک۹۷۸۹۶۴۴۱۶۳۵۷۹