با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بازبینی روابط همسران؛ نقاط قوت رابطه خود را بیابید

دانلود و خرید کتاب بازبینی روابط همسران؛ نقاط قوت رابطه خود را بیابید

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بازبینی روابط همسران؛ نقاط قوت رابطه خود را بیابید  نوشته  اچ. ال. اولسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بازبینی روابط همسران؛ نقاط قوت رابطه خود را بیابید

«بازبینی روابط همسران» یا «نقاط قوت رابطه خود را بیابید» یکی از جدیدترین آثار ارزشمندی است که در زمینه بررسی روابط زوج‌ها در سال ۲۰۰۸ تالیف شده است. این کتاب با بررسی رابطه بین ۵۰۰۰۰ هزار زوج نوشته شده است. اولسون و همکارانش یک آزمون بررسی آنلاین را طراحی کردند که زوج‌ها به سؤالات موجود در آن پاسخ داده و نتایج حاصل از آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این کتاب دوازده فصل دارد و با مطالعه آن متوجه خواهید شد که زوج‌های موفق و ناموفق در چه زمینه‌هایی عملکرد مناسب‌تری دارند و به نقاط قوت و ضعف آنها پی می‌برید. در فصل اول نقش روابط زوج‌ها و انواع آنها مطرح شده و در فصل دوم پنج الگوی زوج‌های متاهل که شامل الگوی سرزنده، هماهنگ، متعارف، متعارض و دل مرده است مطرح شده است. فصل سوم بسیار مهم و کاربردی است و مهارت برقراری ارتباط را به زوج‌ها و خانواده‌ها آموزش می‌دهد و انواع ارتباط را مطرح کرده و تمریناتی را برای بهبود بخشیدن به برقراری ارتباط در نظر گرفته است. فصل چهارم به تعارض و مشکلات ناشی از آن اشاره داشته است. در این فصل یک الگوی ده گام مطرح شده که برای حل و فصل تعارض بین زوج‌ها از آن استفاده می‌شود. فصل پنجم به مسائل و مشکلات مالی خانواده‌ها پرداخته و نحوه مدیریت امور مالی و پس انداز کردن را آموزش داده است. فصل ششم به نقاط قوت و ضعف رابطه جنسی پرداخته و مشکلات رایج در آن را مطرح ساخته است. نقش‌هایی که هر یک از والدین و یا زوج‌ها در خانواده خود ایفا می‌کنند در فصل هفتم به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته و در فصل هشتم باورها و تفاوتهای مذهبی مطرح شده است. در فصل نهم نزدیکی و انعطاف پذیری زوج‌ها مطرح و به مشکلات رایج در آن اشاره شده و تمریناتی برای افزایش صمیمیت و انعطاف پذیری ارایه شده است.

فصل دهم در خصوص مهارت فرزند پروری مطالب مفیدی را ارایه کرده و پنج شیوه فرزند پروری را مطرح ساخته است. فصل یازدهم به نقش ویژگیهای شخصیتی اشاره کرده، فصل دوازدهم بر اهداف فردی، زوج و خانوادگی متمرکز شده و نقش و اهمیت اهداف را در بهبودی روابط و تغییر روابط مطرح ساخته است.

یافته‌های این کتاب برای زوج‌ها و خانواده‌ها مفید است و به آنها کمک می‌کند تا با آگاهی یافتن از نقاط قوت و ضعف زوج‌ها و خانواده ها دریابند که مشکلشان منحصر به فرد نیست و با استفاده از تمرینات کاربردی کتاب حاضر می‌توانند به مهارت‌هایی دست یابند که به آنها کمک شود تا زندگی خود را متعادل تر نمایند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۲/۰۷
شابکundefined
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۲/۰۷