با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پله پله تا ملاقات خدا؛ عقوق و حقوق والدین (جلد پانزدهم)

دانلود و خرید کتاب پله پله تا ملاقات خدا؛ عقوق و حقوق والدین (جلد پانزدهم)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پله پله تا ملاقات خدا؛ عقوق و حقوق والدین (جلد پانزدهم)  نوشته  موسسه فرهنگی هنری سبل‌الاسلام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پله پله تا ملاقات خدا؛ عقوق و حقوق والدین (جلد پانزدهم)

مجموعه پیش رو که با اقتباس از بیت مشهور مولوی «پله پله تا ملاقات خدا» نام گرفته، درباره اخلاق اسلامی است. این مجموعه سعی در جبران کمبود منابع معتبر و متقن برای تعالیم اسلام ناب به خصوص برای مخاطبان دانشجو و طلبه نموده است. به این طریق که با تکیه بر منابع اسلامی و با نگاه اسلام ناب محمدی، تعالیم و دستورات اخلاقی اسلام را در قالبی زیبا به مخاطب ارائه کرده است. مجموعه مباحث «پله‌ پله تا ملاقات خدا» سال‌ها پیش به‌عنوان متن درس اخلاق دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه السلام تدوین شد. در آن سال‌ها مباحث این کتاب به‌صورت روزانه بر روی برگه‌هایی عرضه می‌شد و اکنون انتشارات سدید آن‌ها را در اختیار علاقه‌مندان به مباحث اخلاق اسلامی قرار داده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سید جواد شریفی
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

سلام علیکم _ کتاب خوبی هستش درباره ی این هست که به والدین احترام بگزاریم.و خوبی اش این است که اکسرش داستان هست و داستان هایی از عرفا و زندگی آنها... ( البته من از اینجا دانلود نکردم یکی از

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
زرنگ باشیم و درس بگیریم. در ماه مبارک رمضان و روزهای قبل از شب قدر، سنگ تمام بگذاریم برای والدین، به امید آن که شب قدر برای ما آهی بکشند. برای ما و نه علیه ما.
hamed
پسرم تازه ازدواج کرده بود، روزی پس از صرف غذا، سفره را جمع کردم و ظرف‌ها را در سینی گذاشتم، به عروسم دادم تا به آشپزخانه ببرد، پسرم سینی را از دست او گرفت و به من گفت: برای شما کنیز نیاورده‌ام! سینی را به دست من داد، یعنی خودت آن را ببر! خیلی دلم شکست. اما اگر اعدام فرزندم به علت نارضایتی من است، من راضی شدم و او را بخشیدم. مادر برای رهایی فرزندش دعا کرد. چند روز بعد اعلام کردند: اشتباه شده! و آن جوان آزاد شد.
hamed
اگر هم ازدواج کرده‌ایم، یادی کنیم از وقتی که در خانه بودیم و می‌رفتیم نان می‌خریدیم،‌ ظرف می‌شستیم، در خانه تکانی کمک می‌کردیم و ... یادش به خیر. والدین جای خالی ما را خوب احساس می‌کنند. تدارک ببینیم این جای خالی را با نوعی احسان جبران کنیم.
hamed
نکته این است که اولاً نباید اصلاً از دست پدر و مادر ناراحت شویم و ثانیاً اگر از نظر ایمانی ضعیف هستیم و نمی‌توانیم جلوی ناراحتی خود را بگیریم، لااقل بتوانیم جلوی زبان خودمان را بگیریم،‌ یعنی هیچ حرف تندی خطاب به والدین از زبان ما خارج نشود.
Sayeh
از امام صادق علیه السلام شنیدم که در تفسیر آیه «وَ بِالوالِدَینِ اِحساناً؛ (اسراء، ۲۳) فرمود: احسان به پدر و مادر، سخن گفتن نیکو و دلنشین با پدر و مادر است همچنین فرزندان باید تلاش کنند تا والدین مجبور نشوند آنچه را که لازم دارند یا دلشان می‌خواهد به زبان بیاورند (و با ترس و شرم از آنان بخواهند) هرچند افراد توانمندی بوده و نیازی به کمک فرزند نداشته باشند، بلکه باید قبل از درخواست والدین نیازهای آنان را برطرف کرد.
Sayeh
از بزرگ‌ترین گناهان کبیره این است که کسی به والدین خود دشنام بگوید. گفته شد چطور ممکن است کسی به والدین خود دشنام بگوید. فرمود: او به کسی دشنام و ناسزا می‌گوید و سبب می‌شود که به والدین خودش هم ناسزا گفته شود.
Sayeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۰
شابکundefined
تعداد صفحات۱۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۰