با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هفت نمایشنامه تک پرده‌ای

دانلود و خرید کتاب هفت نمایشنامه تک پرده‌ای

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هفت نمایشنامه تک پرده‌ای  نوشته  جرج برناردشاو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هفت نمایشنامه تک پرده‌ای

در اوایل دهه‏‌ی ۱۸۹۰، برنارد شا به‏‌عنوان منتقد درام در ستردی ریویو مشغول به فعالیت شد. در سال ۱۸۸۵، برنارد شا یک نمایشنامه نوشت، اما این اثر تا ۱۸۹۲ اجرا نشد و حتا پس از اجرا هم برایش موفقیت مالی به همراه نداشت. این نمایشنامه (خانه‏‌ی بیوگان) به مصائبِ شهرهای پر ازدحام و شلوغ نگاهی نو داشت. برنارد شا به نگارش نمایشنامه ادامه داد، اما در ابتدا، آثار او فقط خوانده می‌‏شدند و از اجرا خبری نبود. علت این گرایشات، مقدماتی بود که برنارد شا در نقد نمایشنامه‌‏های خودش نوشت و به خودکاوی دراماتیک و هوشمندانه دست زد. او در نمایشنامه‏‌های پس از خانه‏‌ی بیوگان، به فاجعه‌‏ی جنگ (در اسلحه و مرد)، تعصب مذهبی (در مرد شیطان)، حرفه‌‏ی پزشکی (در معمای غامضِ دکتر)، مسیحیت مدرن (در آندروکلس و شیر)، عصبیت (در بزرگ‏ترین نمایشنامه‏‌اش، جانِ قدیس) و لهجه و تمایزات طبقاتی (در پیگمالیون) حمله کرد. جرج برنارد شا حدود پنجاه نمایشنامه نوشت که هر یک، به نقدِ دشواری‌‏های جامعه از طریق دیالوگ و کنش صحنه‌‏ای پرداخت. نمایشنامه‏‌های او در واقع، گونه‏‌ی تبلیغات محسوب می‌‏شدند و شاید به همین دلیل، در ابتدا موفق نبودند. با پیدایشِ مخاطبِ درامِ روشنفکرانه، برنارد شا به شهرت فراوانی دست یافت. در واقع او به خلاقیتِ تازه‌‏ای دست نیازید، چرا که رمان‏‌نویسان، خاصه چارلز دیکنز، سال‏ها به نوآوری در این زمینه همت گماردند. ایبسنِ نروژی هم صحنه را به مثابه‌‏ی محلی برای حل و فصل مسایل اجتماعی در مشت خود می‌فشرد. اما دستاوردهای برنارد شا در صحنه‌‏ی تئاترِ انگلستان نوآوری محض بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
pockethead
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

برنارد شاو جزء نمایشنامه نویسای بزرگ انگلیسه که حتی تو کانادا هر سال فستیوالی از کارهاش برگزار میشه. این هفت نمایشنامه کوتاه هم نمیشه گفت جزو بهترین کارهاش اما در زمره کارهای خوبش هستند. به غیر از نمایشنامه آخر بقیه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۴۱-۵۷۹-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۴۱-۵۷۹-۲