با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
این‌گونه پاسخ دهید؛ شیوه‌های پاسخگویی مؤثر

دانلود و خرید کتاب این‌گونه پاسخ دهید؛ شیوه‌های پاسخگویی مؤثر

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب این‌گونه پاسخ دهید؛ شیوه‌های پاسخگویی مؤثر  نوشته  سید حسن هاشمی جزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب این‌گونه پاسخ دهید؛ شیوه‌های پاسخگویی مؤثر

کتاب «اینگونه پاسخ دهید»، با هدف توان‌افزایی در پاسخگویی برای مربیان و آنان که درصدد پاسخ دادن به شبهات دینی هستند با محوریت معارف نماز نگاشته شده است.

در فصل اول این کتاب بر اساس آیات و روایات، آداب و بایسته‌های پرسشگری و پاسخگویی بیان شده است؛ سپس اصول و روش‌های پاسخگوییِ خوب تشریح شده است.

در فصل دوم سؤال‌های پرتکرار درباره نماز و جواب‌های کارشناسی آن‌ها آمده است تا آنچه در فصل اول بیان‌شده، اجرایی شود.

اهمیت پرسش و پاسخ، آثار و فواید پرسش، دادن پاسخ‌های کوتاه و رسا، راه‌های جلوگیری از شک در نماز و عوامل حواس‌پرتی درنماز از محورهای اصلی این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
|قافیه باران|
۱۳۹۸/۰۴/۰۸

کتابی کاربردی و مفید است .ابتدا به ترفندهایی از پاسخگویی پرداخته و درادامه به سوالات رایج درمورد نماز پاسخ داده .در پایان هم روشهای اموزش نماز ب فرزندان و راهکارها رو توضیح داده است.

MAHDInp
۱۳۹۹/۱۰/۰۴

بد نبود؛ مطالب زیادی هم نداشت

میترا لواسانی
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

این کتاب را به دوستانتون معرفی کنید. به پرسش هاتون در مورد نماز پاسخ گفته و اگر با فرد پرسشگری مواجه شدید،کمکتون میکنه بهش پاسخ بدهید.سوالهایی از قبیل: چرا نماز میخوانیم؟ چرا باید هر روز نماز بخوانیم؟ چرا باید نماز را به زبان عربی

- بیشتر
منمشتعلعشقعلیمچکنم
۱۳۹۷/۱۰/۲۲

چرا pdf????

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
چرا حتما باید نماز را به عربی خواند؟ پیش از هر چیز لازم است به این نکته توجه داشته باشید که تنها نماز و لبیک در حج است که باید به عربی بیان شود وگرنه هیچ تکلیف واجب دیگری نیازمند قرائت عربی نیست. اما خواندن نماز به صورت عربی و با همان کلماتی که پیامبر (ص) و دیگر مسلمانان صدر اسلام می‌خواندند، دلائل مختلفی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:
S
نزدیک‌ترین حالت بنده به خداوند بزرگ وقتی است که در سجده است.
|قافیه باران|
اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می‌گردد و در نتیجه در مدتی که شخص در حال نماز است میدان مغناطیسی بدنش منظم می‌شود. یکی از نکات بسیار جالبی که پروفسور "بور" به آن دست یافته بود این بود که در بدن تمام دانشجویان زن، هر ماه یک‌بار تغییر ولتاژ شدیدی ایجاد می‌شود که با آن، میدان بدن به منظم‌ترین حالت خود می‌رسد و به همین علت زنان لازم نیست در این مدت نماز بخوانند.
MAHDInp
چرا ما باید دائماً نماز خواندن را که یک عمل تکراری است انجام دهیم؟ آیا غذا خوردن تکراری نیست؟ آیا غذای دیروز مرا از غذای امروز بی‌نیاز می‌کند؟ همان‌طور که حیات و رشد بدن ما دائماً به غذا نیاز دارد، حیات روح ما نیز دائما نیازمند غذاست. تابلوهای راهنمایی و رانندگی اگرچه تکراری هستند؛ ولی همیشه باید باشند چون همیشه به آنها نیازمندیم. به طور کلی کارهای هدفمند گرچه تکراری باشند، مفید و گاهی نیز ضروری هستند. برای مثال بنّا و معمار هر روز کارهایی تقریباً مشابه روزهای قبل انجام می‌دهند و اتفاقا همین پیوستگی و دوام کار آنها سبب می‌شود که ساختمانی محکم و زیبا ساخته شود. انسان نیز در این دنیا در یک سفر طولانی و پر خطر به سوی هدفی بزرگ و مهم در حرکت است. "یا أیّها الإنسانُ إنّکَ کادحٌ إلی ربِّک کَدحاً فمُلاقِیه". نماز وسیلهٔ نقلیهٔ مطمئن و کارآمدی است که انسان باید پیوسته با آن باشد تا به سر منزل مقصود برسد.
میترا لواسانی
در واقع به هر سخن نادرستی که به سبب شبیه بودن ظاهرش به حق، منشأ اشتباه حق از باطل گردد شبهه می‌گویند.
خاک‌پای‌دوست‌داران‌خدا
ـ این روایت به طور سربسته، ما را به تشکیل گروه‌های پرسش و پاسخ دعوت می‌کند و بیانگر این است که تشکیل چنین جلسه‌هایی موجب پاداش الهی است؛ ـ اینکه پرسشگر نیز اجر می‌گیرد بیان‌کنندهٔ این است که پرسیدن، خود، عبادت و ارزشمند است. ـ اول آموختن سپس یاد دادن به دیگران؛ ـ رسیدن به همهٔ آن فضایلی که در روایات دربارهٔ علم‌آموزان بیان شده؛ همانند استغفار ملائکه و موجودات حتی ماهیان دریا برای جوینده علم.
خاک‌پای‌دوست‌داران‌خدا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۵۳۷۱۰۳۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۵۳۷۱۰۳۴