با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بهار رویش

دانلود و خرید کتاب بهار رویش

مروری بر دعاهای ورود و وداع ماه رمضان

۳٫۹ از ۹ نظر
۳٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بهار رویش  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بهار رویش

علی صفایی حائری در کتاب «بهار رویش» مروری بر دعاهای ورود و وداع ماه رمضان داشته است.

مروری بر دعاهای ورود ماه رمضان، رمضان، ریزش‌ها و رویش‌ها و مروری بر دعاهای وداع ماه رمضان عناوین بخش‌های این کتاب‌اند. آغاز کتاب نیز فرازهایی چند در شرح فضیلت این ماه و ویژگی‌های ماه مبارک رمضان خواهید خواند.

«در ماه رمضان رزق خدا رزق وسیعی است؛ چون تنها به تن ما نمی‌خواهد رزق بدهد و تنها نان و آب و کشک و دوشاب نیست؛ عنایت وسیع و گسترده‌ای است که همه ابعاد وجودی ما را در بر می‌گیرد: تن و حسّ و وهم و حافظه و فکر و تخیل و تعقل و تفکر و قلب و روح و سرّ مارا، همه را شامل می‌شود؛ چون یک مراحلی از وجود ما هست که هنوز خود ما هم آنها را نمی‌شناسیم. او «فَإنَّهُ یعْلَمُ الِّسرَّ و أَخْفَی است، او به پنهان‌تر از پنهان ما هم آگاه است.

ما برای او بارز و آشکار شده‌ایم، پیچیدگی‌ها و پوشش‌هایمان برای او حائل نیست. ما نمی‌فهمیم که این پیچیدگی‌ها با ما چه کرده و این حجاب‌ها و سترها، چه محرومیت‌هایی را بر ما تحمیل کرده است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
محمد شریعتی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

مجموعه ۴ سخنرانی از استاد که دو سخنرانی ابتدایی در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان (یکیش شرحی بر دعای ورود به ماه مبارک از امام سجاد)، سخنرانی سومی در میانه ماه و سخنرانی پایانی، شرحی کوتاه بر قسمت کوتاهی

- بیشتر
mohaddese
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

کتاب ساده و روان و پر از تلنگرهایی زیبا و به جا برای ماه مبارک رمضان واقعا دیدم نسبت به این ماه خیلی عوض شد!

رضا نون
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

خدا رحمت کنه آقای صفایی رو. تک تک جمله هاشون کاربردی هست و یک گره ذهنی رو باز می کنه. چارچوب ذهنی که ایشون به آدم ها ارائه می ده واقعا کم نظیره. روح شون انشالله با امیرالمومنین علیه السلام محشور

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۲)
کاسه‌های ما واژگون است
نون صات
خیلی خدا خداست. همیشه او خدایی کرده و جداً بهتر از او، ما هیچ خدایی پیدا نمی‌کنیم؛
mohaddese
در روایت آمده است که اگر به مقدار کمی کینه مؤمنی در دل تو باشد، به اندازه سال‌های نوری، بوی بهشت را نخواهی شنید و نخواهی یافت.
یارئوف
«وَ لاَنُسْرِعَ بِأَبْصَارِنَا إِلَی لَهْوٍ»، با چشممان نه تنها به حرام، که حتی به بی‌فایده‌ها هم نگاه نکنیم. این نگاه و این سرمایه‌های ما در جایی باید به جریان بیفتند که سود بدهند و زیاد بشوند، نه اینکه راکد بمانند.
mohaddese
در این ماه رمضان باید دل‌هایمان را مطالعه‌ای بکنیم
نون صات
آنچه جز او در ما موج ایجاد کند ذنب ماست
رضا نون
طلب دیگر انسان این است که مفت زنده نباشد و مفت نمیرد. انسان بعد از اینکه محاسبه کرد و فهمید که یک عمر باخت داده، خواسته‌اش این است که از این به بعد فقط برای او باشد و حتی از مرگش هم بهره بگیرد. ما که آخر در این عالم می‌میریم؛ حالا یا در قبرستان‌ها یا در بیمارستان‌ها یا زیر ماشین‌ها و یا زیر آوارها و زیر سُم اسب‌ها، پس بگذار برای او بمیریم و زندگی و مرگ ما برای او باشد.
mohaddese
کسانی که می‌دانند ذنوب چقدر دقیق است ـ که حتی عبادات ما جزء ذنوب ماست ـ آنها هستند که باید حتی از عبادت‌هایشان هم استغفار کنند. راستی که چاره‌ای نیست جز اینکه بگوییم: تو از اطاعت‌های ما بگذر، خودت می‌دانی با عصیان‌های ما...
farkhonde
مذهب در جایی ضرورت پیدا می‌کند که راه انسان طولانی باشد، نه فقط تا توالت و آشپزخانه؛ که برای اینها به این همه استعداد نیازی نیست. با غریزه زنبور و بزغاله هم می‌شود این مسیر را طی کرد. با غرایز فردی و یا اوج آن، غرایز اجتماعی هم می‌شود این راه را پیمود که در این صورت دیگر انسان نه به فکر احتیاج دارد و نه به مذهب. ولی اگر راه طولانی شد، نه تنها فکر به جایی نمی‌رسد که نوبت مذهب و کمک ربّ است.
mohaddese
کاری کن همان گونه که روزها و لباس روز از تن ما جدا و کنده می‌شود، گناهان ما هم از ما جدا بشود. و این پوست‌هایی که سخت کلفت و غلیظ و خشن شده است را از ما بکن؛
mohaddese

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۲۴
تعداد صفحات۱۸۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۲۴