با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گفتاری در شرح حکمی زیارت آل یاسین

دانلود و خرید کتاب گفتاری در شرح حکمی زیارت آل یاسین

۴٫۰ از ۶ نظر
۴٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گفتاری در شرح حکمی زیارت آل یاسین  نوشته  محمد خیاط زنجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گفتاری در شرح حکمی زیارت آل یاسین

یکی از باورهای غنی شیعه، که افق حیات متعالیه این مکتب را ایجاد نموده مساله مهدویت است. در این باور که نوعی نگرش آینده پژوهانه جریان شیعه محسوب می گردد. می توان سیر استکمالی انسانی را به نظاره نشست سیری که غایتش استغنای نفوس انسانی ست. مهدی موعود عج آخرین ثمره درخت حقیقت انسان کامل است که تجلای طوبای الهی ست. معرفت به این حقیقت برای کسی محقق نیست مگر در سایه آنچه که اهل بیت اطهار بیان داشته و به طور خاص در متن زیارات منقول مشهود است. کتاب حاضر «گفتاری در شرح حکمی زیارت آل یاسین» این زیارت را از منظر حکمت اسلامی بررسی کرده است. متن این کتاب برگرفته از جلساتی درباره شناخت حضرت مهدی است که توسط نویسنده این اثر، محمد خیاط زنجانی برگزار شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سیّد جواد
۱۳۹۸/۱۱/۱۲

کتاب ۲۳۹ از کتابخانه همگانی، از نظر بحث های قرآنی و‌ روایی ، کتاب بسیار جذاب و خواندنی است ولی جایی که نیاز به تدبر در آیات و روایات دارد ، بیشتر گرایش فلسفی عرفانی پیدا میکنند مطالب و در این

- بیشتر
zahra
۱۳۹۷/۱۰/۲۷

کتابی بس فوق العاده. بخونید حتما

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱)
اَلسَّلامُ عَلَیکَ حینَ تُصبِحُ وَ تُمسی، اَلسَّلامُ عَلَیکَ فی الَّلیلِ إذا یَغشی وَ النَّهارِ إذا تَجَلّی سلام بر تو ای که در هر صبح و شبی سپری می‌کنی. سلام بر تو هنگامی‌که شب عالم را فرامی‌گیرد و هنگامی روز که روشن می‌شود.
اَلسَّلامُ عَلَیْک یا بابَ اللَّهِ و َدَیّانَ دینِهِ سلام بر تو ای واسطه خدا و سرپرست دین او
اَلسَّلامُ عَلَیْک فی آناءِ لَیْلِک وَاَطْرافِ نَهارِک سلام بر تو در تمام آنات و دقایق شب و سرتاسر روز
مهدی موعود عج آخرین ثمره درخت حقیقت انسان کامل است که تجلای طوبای الهی ست.
سیّد جواد
اَلسَّلامُ عَلَیْک یا وَعْدَ اللَّهِ الَّذی ضَمِنَهُ سلام بر تو ای وعده خدا که تضمینش کرده
سیّد جواد
اَلسَّلامُ عَلَیْک یا بَقِیَّةَ اللَّهِ فی اَرْضِهِ سلام بر تو ای بجای مانده از طرف خدا در روی زمین
سیّد جواد
پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و اله می‌فرماید: مَنْ ماتَ وَ لَمْ یعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ مَاتَ مِیتَةً جَاهِلِیة؛ هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناخته باشد، به مرگ جاهلی مرده است.
سیّد جواد
در تفسیر آیهٔ «بَقِیتُ اللَّهِ خَیرٌ لَکمْ إِنْ کنْتُمْ مُؤْمِنِینَ وَمَا أَنَا عَلَیکمْ بِحَفِیظٍ؛ اگر ایمان آورده‌اید، آنچه خدا باقی می‌گذارد برایتان بهتر است و من نگهبان شما نیستم»، همین است. نمی‌فرماید بقیه‌الله خیر لناس بقیه‌الله خیر است اگر اهل ایمان باشید. یعنی اهل باطن باشید. بقیه‌الله را فکر نکنید وقتی ظهور پیدا کند برای ما نعمت است و برای ما کمال ایجاد می‌کند. اگر اهل ایمان باشیم بقیه‌الله خیر است. چه درزمانی که ظهور دارد و چه درزمانی که بطون است و کسی که مؤمن بود آن وقت اهل باطن است. دریافت باطنی دارد. رابطه وجودی دارد. خیر یعنی رابطه وجودی. نگران نباشید در زمان ظهور حضرت نبودید. شما یک رابطه باطنی برقرار کردید این رابطه باطنی اعلا است بر رابطه ظاهری. در آموزه‌های دینی هر وقت ظاهر و باطنی گفتند این است که ظاهر ظهور باطن است ظاهر تجلی باطن است. بنابراین اگر ما از هدایت ظاهری به‌ظاهر بی‌نصیب شدیم، اما اگر اهل ایمان باشیم هدایت باطنی برایمان محقق خواهد شد. که هدایت باطنی اعلا است بر هدایت باطنی، عده‌ای در زمان حضرت ولی بودند.
ما تا روز ظهور غریب هستیم روز ظهور از غربت درمی‌آییم و به قربت می‌رسیم
سیّد جواد
مردم در آخرالزمان که می‌خواهند رجعت کنند در قالب بدن مثالی رجعت می‌کنند، نه در قالب بدن مادی و ما در هیچ روایتی نداریم که شیوه و نوع رجعت را گفته باشند که بعضی از آقایان از آن استفاده می‌کنند. اهل حکمت و اهل معرفت قائل هستند که رجعت در غالب بدن مثالی است، بدن مثالی چیست؟ بدن مثالی این است که بدن، بدن ملکی نیست، روح بدنی را می‌سازد مثل این است که ما وقتی در آینه نگاه می‌کنیم تصویر ما در آینه یک بدن مثالی از ما است
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۴
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۴