با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صراط

دانلود و خرید کتاب صراط

دیداری تازه با سوره‌ی حمد

۴٫۳ از ۵۳ نظر
۴٫۳ از ۵۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صراط  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صراط

«صراط، دیداری تازه با سور‌ه‌ی حمد)» نوشته علی صفایی حائری (عین - صاد)، مباحثی دینی و اخلاقی را در سوره‌های گوناگون قرآن جست‌جو کرده است.

جهاد و مبارزه، بلا و ضربه، عجز و اضطرار، ایمان و انتخاب، سنجش معبودها و...

علی صفایی حائری با زبانی روان و شیرین و بیانی عرفانی در این کتاب ما را به تفکری دوباره در کتاب آسمانی دعوت کرده است:

«صراط و عبودیت، اساس تقسیم بندی و تیپ سازی‌هاست. دسته دسته کردن آدم‌ها، نه در رابطه با خاک و آب و نه در رابطه با رنگ پوست و نه در رابطه با شغل‌ها و نه در رابطه با ابزار تولید، که در رابطه با صراط و در رابطه با سنت‌ها و نظام‌هایی است که امرها و دستورها از آنها توضیح می‌دهند، چون انسان در جهان مطرح است، نه تنها در کارگاه و نه تنها در جامعه.

در سوره‌ی حمد و در سوره‌ی بقره این دسته بندی مشخص گردیده است. انسان در رابطه بانظام و سنت‌های حاکم و در رابطه با جهت حرکت این نظام، تقسیم شده. و در این تقسیم‌بندی، متقی و کافر و منافق و یا انعام یافته‌ها و مغضوب‌ها و گمشده‌ها، مطرح گردیده‌اند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۰)
زهرا سادات
۱۳۹۸/۰۴/۱۲

روحت شاد استاد که نام استادی برازنده شماست... کاش قلم زیبایی داشتم و میتونستم توصیفی از این کتاب و حسی که بعد از خوندن اون داشتم رو براتون بنویسم و از همه مهمتر تغییر بینشی رو که برام داشت ... اما افسوس... نوشته های

- بیشتر
reza.nedari
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

این کتاب راه زندگیه البته نه برای کسایی که کتاب خوندن براشون سرگرمیه بلکه کسایی که میخوان با کتاب خوندن عمیق تر بفهمن و زندگیشون متحول بشه چهارمین باره دارم میخونم فقط میگم فوق العاده است

zahra arsham
۱۳۹۸/۱۲/۱۸

و کسانی میتوانند از این دنیا بهره بگیرند و بر دنیا حاکم باشند که از دنیا بزرگتر شده باشند و از دنیا بیرون آمده باشند_ قسمتی از کتاب 5 ماه طول کشید تا این کتاب رو بخونم کتابی به شدت عمیق

- بیشتر
احمد قاسمی
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

چند ساله که عاشقانه درگیر این کتابم... این کتاب،کتابیه که زندگی رو باید بر اون استوار کرد. تمام مراحلی که در کتاب ذکر شده به طرق مختلف برای همه افراد اتفاق می افتد.

حاج عرفان
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

کتابی والا وارزشمند روح نویسنده قرین رحمت الهی بسیارجالب بود حتمامطالعه شود البته تاپایانفصل چهارم مطلب سنگین است ولی بعد از این فصل عالی

محمد
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

محتوا عالیه.ولی متنش روان نیست.خوندنش رو سخت میکنه

اسکیزوتایپال
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

کتاب مفید و ارزشمندیه، از فصل ۴ به بعد متن روان تر میشه

m a
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

آیات قرآن به صورتی بسیار جذاب بیان شده است،پیشنهاد میکنم بخوانید تا حس مرا درک کنید.

محمد
۱۳۹۹/۱۲/۰۱

اگر میخواید از غفلت ، پوچی و روزمرگی خارج بشید حتما بخونید ... فوق العاده است ...

somaye
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

سه فصل اول واقعا خوندنش سخت بود باید واقعا حوصله خرج بدی تا بفهمیش و باید وقت گذاشت،وگرنه از خوندنش نه لذت میبری نه میفهمی چی خوندی!!!در کل خوب هست در صورت گڋاشتن وقت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱۴)
تو نخواه که در روز اول تصمیمت، دلی را داشته باشی که زنده دل‌ها پس از سال‌های سال آباد کرده‌اند. و قلب سلیمی را صاحب شده باشی که رسول‌ها با یک عمر ریاضت و رنج ساخته‌اند و به نزد خدا آورده‌اند.
زهرا سادات
ما عاشق آفریده شده‌ایم.
ــسیّدحجّتـــ
داستان انسان، داستان شکر و کفر است، در هر لحظه پیش می‌برد و یا عقب می‌افتد. این طور نیست که خیال کنی در یک جا ایستادن، در همانجا ماندن است، که ایستادن عقب گرد است و پایین رفتن.
هاجیك (آلوین)
این بزرگترین جنایت است که یک دسته بشناسند و بسنجند و تصمیم بگیرند و من اجرا کنم. مگر مغز من در سر دیگران است که برای من تصمیم می‌گیرند؟
اِیْ اِچْ|
از تو تنها عمل نمی‌خواهند. عمل اسکناس است که ارزش ندارد. ارزش آن وابسته به پشتوانه‌ی آن است. مهم عبادت نیست، مهم عبودیت است.
زهرا سادات
کاروان رفت و تو دیگر با پا نمی‌رسی. فکر پرواز باش، بال بگشا و اگر بال هم نداری فریاد کن اهدنا الصراط.
زهرا سادات
گم گشت فیض و راه به جایی نمی‌برد ای رهنمای گمشدگان، اهدنا الصراط
اِیْ اِچْ|
لَو عَلمَ الْمُدْبِرُونَ عَنّی کیفَ انْتظاری لَهُم وَ اشتیاقی اِلی تْرک مَعاصیهِم لَماتُوا شَوقاً بی و تَقَطَّعَت اَوْصالَهُم عَنْ مَودَّتی. اگر اینها که به من پشت کرده‌اند و رفته‌اند می‌دانستند که چگونه در انتظارشان هستم و چگونه مشتاق بازگشتشان هستم، از شوق می‌مردند و رگ‌هاشان از فشار عشق من پاره می‌شد. این صدای اوست. و این ماییم که باید در حَجَّةُ الاِْسلام، لبیک بگوییم. لَبَّیک. اللّهُمَ لَبَّیک... اِنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ وَ الْمُلْکَ لَک لا شَریکَ لَکَ لَبَّیک.
زهرا سادات
عشق به تدریج شکل می‌گیرد و پیچیده می‌شود. این گیاه آهسته سربلند می‌کند تا از تمامی وجود تو سرازیر می‌شود و از دست و پا و چشم و گوش و فکر و خیال تو، جوانه می‌دهد و بار می‌آورد.
محمدرضا میرباقری
ما امروز ابن الدنیا هستیم، ولی می‌توانیم ابو تراب شویم. آنچه داریم اگر به کار نگیریم و از آن کام نستانیم، از دست می‌رود و حسرتش بر دل می‌ماند.
زهرا سادات

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۹/۱۳
تعداد صفحات۲۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۹/۱۳