با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صراط

دانلود کتاب صراط

دیداری تازه با سوره‌ی حمد

۴٫۲ از ۴۵ نظر
۴٫۲ از ۴۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صراط

«صراط، دیداری تازه با سور‌ه‌ی حمد)» نوشته علی صفایی حائری (عین - صاد)، مباحثی دینی و اخلاقی را در سوره‌های گوناگون قرآن جست‌جو کرده است.

جهاد و مبارزه، بلا و ضربه، عجز و اضطرار، ایمان و انتخاب، سنجش معبودها و...

علی صفایی حائری با زبانی روان و شیرین و بیانی عرفانی در این کتاب ما را به تفکری دوباره در کتاب آسمانی دعوت کرده است:

«صراط و عبودیت، اساس تقسیم بندی و تیپ سازی‌هاست. دسته دسته کردن آدم‌ها، نه در رابطه با خاک و آب و نه در رابطه با رنگ پوست و نه در رابطه با شغل‌ها و نه در رابطه با ابزار تولید، که در رابطه با صراط و در رابطه با سنت‌ها و نظام‌هایی است که امرها و دستورها از آنها توضیح می‌دهند، چون انسان در جهان مطرح است، نه تنها در کارگاه و نه تنها در جامعه.

در سوره‌ی حمد و در سوره‌ی بقره این دسته بندی مشخص گردیده است. انسان در رابطه بانظام و سنت‌های حاکم و در رابطه با جهت حرکت این نظام، تقسیم شده. و در این تقسیم‌بندی، متقی و کافر و منافق و یا انعام یافته‌ها و مغضوب‌ها و گمشده‌ها، مطرح گردیده‌اند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
m a
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

آیات قرآن به صورتی بسیار جذاب بیان شده است،پیشنهاد میکنم بخوانید تا حس مرا درک کنید.

reza.nedari
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

این کتاب راه زندگیه البته نه برای کسایی که کتاب خوندن براشون سرگرمیه بلکه کسایی که میخوان با کتاب خوندن عمیق تر بفهمن و زندگیشون متحول بشه چهارمین باره دارم میخونم فقط میگم فوق العاده است

کاربر ۱۵۸۲۲۷۷
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

روح نویسنده قرین رحمت.. متن کتاب متاسفانه اصلا روان و مناسب نیست...هرچند که قطعا کتاب پرباریست

حاج عرفان
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

کتابی والا وارزشمند روح نویسنده قرین رحمت الهی بسیارجالب بود حتمامطالعه شود البته تاپایانفصل چهارم مطلب سنگین است ولی بعد از این فصل عالی

کاربر ۱۵۲۲۳۸۸
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

متن کتاب افتضاح و اصلا روان و قابل فهم نیست به شدت توصیه نمیشود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۸)
داستان انسان، داستان شکر و کفر است، در هر لحظه پیش می‌برد و یا عقب می‌افتد. این طور نیست که خیال کنی در یک جا ایستادن، در همانجا ماندن است، که ایستادن عقب گرد است و پایین رفتن.
هاجیك (آلوین)
تو نخواه که در روز اول تصمیمت، دلی را داشته باشی که زنده دل‌ها پس از سال‌های سال آباد کرده‌اند. و قلب سلیمی را صاحب شده باشی که رسول‌ها با یک عمر ریاضت و رنج ساخته‌اند و به نزد خدا آورده‌اند.
مهدیا
ما عاشق آفریده شده‌ایم.
ــسیّدحجّتـــ
این بزرگترین جنایت است که یک دسته بشناسند و بسنجند و تصمیم بگیرند و من اجرا کنم. مگر مغز من در سر دیگران است که برای من تصمیم می‌گیرند؟
اِیْ اِچْ|
کاروان رفت و تو دیگر با پا نمی‌رسی. فکر پرواز باش، بال بگشا و اگر بال هم نداری فریاد کن اهدنا الصراط.
مهدیا
گم گشت فیض و راه به جایی نمی‌برد ای رهنمای گمشدگان، اهدنا الصراط
اِیْ اِچْ|
از تو تنها عمل نمی‌خواهند. عمل اسکناس است که ارزش ندارد. ارزش آن وابسته به پشتوانه‌ی آن است. مهم عبادت نیست، مهم عبودیت است.
مهدیا
لَو عَلمَ الْمُدْبِرُونَ عَنّی کیفَ انْتظاری لَهُم وَ اشتیاقی اِلی تْرک مَعاصیهِم لَماتُوا شَوقاً بی و تَقَطَّعَت اَوْصالَهُم عَنْ مَودَّتی. اگر اینها که به من پشت کرده‌اند و رفته‌اند می‌دانستند که چگونه در انتظارشان هستم و چگونه مشتاق بازگشتشان هستم، از شوق می‌مردند و رگ‌هاشان از فشار عشق من پاره می‌شد. این صدای اوست. و این ماییم که باید در حَجَّةُ الاِْسلام، لبیک بگوییم. لَبَّیک. اللّهُمَ لَبَّیک... اِنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ وَ الْمُلْکَ لَک لا شَریکَ لَکَ لَبَّیک.
مهدیا
ما امروز ابن الدنیا هستیم، ولی می‌توانیم ابو تراب شویم. آنچه داریم اگر به کار نگیریم و از آن کام نستانیم، از دست می‌رود و حسرتش بر دل می‌ماند.
مهدیا
صراط دیداری تازه با قرآن
اِیْ اِچْ|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۹/۱۳
تعداد صفحات۲۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۹/۱۳