با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آدم‌های نقد و نسیه؛ چشم‌اندازی نو به آدمیت با نگاهی به آدم‌های موجود و آدم‌های موعود

دانلود و خرید کتاب آدم‌های نقد و نسیه؛ چشم‌اندازی نو به آدمیت با نگاهی به آدم‌های موجود و آدم‌های موعود

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آدم‌های نقد و نسیه؛ چشم‌اندازی نو به آدمیت با نگاهی به آدم‌های موجود و آدم‌های موعود  نوشته  رضا اخوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آدم‌های نقد و نسیه؛ چشم‌اندازی نو به آدمیت با نگاهی به آدم‌های موجود و آدم‌های موعود

کتاب «آدم‌های نقد و نسیه؛ چشم اندازی نو به آدمیت،‌ با نگاهی به آدم‌های موجود و آدم‌های موعود» نوشته رضا اخوی اثذری است درباره انسان‌های عصر غیبت امام زمان (ع) انسان‌هایی که دو دسته‌اند. انسان‌های موجود و انسای‌های موعود (یعنی کسانی که غرق زندگی مادی و عادی خویشند و کسانی که در این دنیای هزاررنگ هنوز از معنویات و مفاهیم بلند انسانی غافل نشده‌اند). نویسنده در این اثر با انتقاد از دلمشغولی‌های زندگی امروزی که به تمامی مادی شده است. توجه خواننده را به سمت و سوی مفهوم واقعی انسان و کمال معنوی و در نهایت آماده شدن برای واقعه مهم ظهور جلب می‌کند: «اینک به بازخوانی زندگی و رفتار برخی از آدم‌های نسیه اشاره می‌کنیم؛ یعنی کسانی که به بیراهه رفته‌اند و قدم در مسیر شایسته و بایستۀ بندگی ننهاده‌اند. رفتارهایی از همین آدم‌های دوپا که عرق شرم و حیرت بر پیشانی انسان می‌نشاند و آدمی، با صحنه‌ها و اتفاقاتی روبه‌رو می‌شود که باور آن، چندان ساده نیست. دوبعدی بودن انسان، کار را چندان بر برخی مشتبه و مشکل می‌سازد که چیزی جز جسم و ماده و بُعد حیوانی نمی‌شناسند؛ از این رو، عمر خود را هزینۀ فربهی و تنومند ساختن آن ساخته، غذایی لذیذ برای کرمها و حیوانات زیر خاک مهیا می‌سازند. حیف از این انسان که خود را نشناسد و خود را به پول سیاهی بفروشد؛ حیف از این همه توانایی و قدرت که هدر رود؛ حیف و صد حیف از این همه استعدادهای بالقوه و هوش سرشار که به تباهی و خسران کشانده شود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
سیّد جواد
۱۴۰۰/۰۴/۰۶

کتاب ۴۱۸ از کتابخانه همگانی ، کتاب خوب و مفیدی است. به زبانی ساده و به دور از پیچیدگی نگاشته شده و انسان را به تفکر وادار می کند.

𝐑𝐄𝐙𝐀
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

عالی کتاب خوبی بود کتاب های خوبی داره انتشارات جمکران چند کتاب ازشون‌خوندم‌حرف نداشته

R.M
۱۴۰۰/۰۵/۲۲

خوب و مفید..🍃✨ خوندن این کتاب باعث میشه انسان ارزش خودشو بفهمه و خودشو به کم نفروشه.. بدونه که باید برای رسیدن به کمال حقیقیش یعنی آنچه هدف آفرینشش بوده، تلاش کنه.. و در بخشی از کتاب داستان های زیبایی است از کسانی

- بیشتر
yousef.k
۱۳۹۸/۰۲/۰۶

خوب بود...به دردم خورد....حتما توصیه میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
همه چیز دارد گران می‌شود، جز آدم‌ها که قیمتشان هر روز ارزان و ارزان‌تر می‌شود.
s.latifi
گنج حقیقی در خود شماست
R.M
تو به قیمت ورای دو جهانی چه کنم قدر خود نمی‌دانی مفـروش خویش ارزان که تو بس گرانبهایی
R.M
بندگی کن تا که سلطانت کنند تن رها کن تا همه جانت کنند خوی حیوانی سزاوار تو نیست ترک این خو کن که انسانت کنند چون نداری درد، درمان هم مخواه درد پیدا کن که درمانت کنند بندۀ شیطانی و داری امید کی ستایش همچو یزدانت کنند؟! سوی حق نارفته چون داری طمع همسر موسی بن عمرانت کنند شکر و تسلیم سلیمانیت کو ای که می‌خواهی سلیمانت کنند از چَه شهوت قدم بیرون گذار تا عزیز مصر و کنعانت کنند همچو سلمان در مسلمانی بکوش ای مسلمان تا که سلمانت کنند
سیّد جواد
امروزه انسان‌ها آن قدر به امور فرعی زندگی مشغول شده‌اند که فرصت و توجهی ندارند که به خود رسیدگی کنند. در این وانفسای زندگی، چیزی که زودتر از همه فراموش شده، انسان است.
سیّد جواد
این روزها در هر جمع و محفلی می‌نشینید، از کم و زیاد شدن قیمت اجناس مختلف سخن می‌رود. از گرانی خانه و زمین گرفته تا قیمت انواع خودرو، گوشت گاو و گوسفند، حبوبات و دیگر وسایل ریز و درشت زندگی. در این موج فزایندۀ گرانی، چیزی است که هر روز ارزان‌تر از روز قبل می‌شود و کسی هم بدان توجه نمی‌کند. روزها و شاید سال‌ها بگذرد و لحظه‌ای از ارزانی این جنس گران‌بهای زندگی یادی نشود. درست است؛ همه چیز دارد گران می‌شود، جز آدم‌ها که قیمتشان هر روز ارزان و ارزان‌تر می‌شود.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۶