با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سلام بر ابراهیم (۲)

دانلود و خرید کتاب سلام بر ابراهیم (۲)

ادامه زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی

۴٫۷ از ۵۰۷ نظر
۴٫۷ از ۵۰۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سلام بر ابراهیم (۲)  نوشته  گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سلام بر ابراهیم (۲)

«سلام بر ابراهیم» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است. این کتاب ادامه زندگی‌نامه و خاطرات پهلوان بی‌مزار شهید ابراهیم هادی است که بخش اول ان قبلا در طاقچه منتشر شده است.

این کتاب علاوه بر زندگی‌نامه‌ای مختصر، خاطراتی از دوستان و اعضای خانواده این شهید بزرگوار و مفقودالاثر دارد. این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

شهید ابراهیم هادی در اردیبهشت سال ۳۶ متولد شد و در ۲۵ سالگی در عملیات والفجر مقدمّاتی در منطقه فکه، در ۲۲ بهمن سال۶۱ به شهادت رسید و پیکر پاکش در کربلای فکه گمنام ماند. کتاب «سلام بر ابراهیم» تا سال ۱۳۹۵ به چاپ صدم رسید و در مجموع بیش از پانصد هزار نسخه از آن منتشر شده است. ویژگی‌های خاص این شهید و خاطراتی که بعضاً خواننده را به تحیر وامی‌دارد از مشخصه‌های منحصربه فرد این کتاب است. در بخشی از این خاطرات می‌خوانیم:

ابراهیم برای برخی رفقایش خیلی دل می‌سوزاند و تلاش می‌کرد. برای آن‌ها که در تفکرات دوران جهالت طاغوتی غرق بودند.

اما برخی تعصبات قومی و محله‌ای در برخی جوان‌های بی‌سواد و ورزشکار محل، باعث شده بود که متأسفانه دعوا و چاقوکشی در جوان‌ها زیاد دیده شود.

ابراهیم رفیقی داشت به نام محمد. فرهنگ و خانواده او با اهالی محل ما تناسبی نداشت. اما چندین بار با ابراهیم تمرین کرده و حتی به زورخانه حاج حسن آمده بود. او کشتی‌گیر موفقی در باشگاه ابومسلم بود. او ابراهیم را دوست داشت، مثل دیگر کسانی که با یک برخورد با او دوست می‌شدند.

محمد در مسابقات قهرمانی خوش درخشید و مسافر مسابقات جهانی کانادا شد. قبل از عزیمت، به دعوت ابراهیم به زورخانه حاج حسن آمد.

ساعتی بعد از تمرین، من و علی نصرالله راهی زورخانه شدیم. همین که می‌خواستیم وارد شویم، با صدای فریاد ابراهیم مواجه شدیم! او داد می‌زد: «من رو بزنید، اما با ممد کاری نداشته باشید. او مهمان ماست و...»

همین که وارد شدیم، دیدیم سه نفر از همین جماعت جاهل، چاقو به دست منتظر فرصت حمله هستند!

محمد هم پشت ابراهیم پناه گرفته بود. ابراهیم هم داد می‌زد و ...

من تا وارد شدم یکی از آن‌ها را گرفتم و چاقو را از دستش خارج کردم. علی نصرالله هم به همین صورت و نفر آخر هم با حمله ابراهیم روی زمین افتاد. آن‌ها بعد از کتک خوردن فرار کردند. محمد از ابراهیم خداحافظی کرد و رفت.

-Dny.͜.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹

گاهی وقتا با خودم میگم چی میشد که شهیدی مثل ابراهیم اینقدر محبوب بشه و کتابش بیش از یک میلیون و دویست هزار نسخه چاپ بشه ؟ خدای خوب ابراهیم جوابمو میده که اگه بنده خوبی باشی محبتت رو در دل

- بیشتر
salam bar ♡ebrahim
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

این کتاب زندگی منو عوض کرد . اصلا بی نظیره . کاش تا سلام بر ابراهیم ۱۰ نوشته میشد . عاشقتم داداش ابراهیم ❤

~슈가~
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

کتاب بسیار اموزنده ای هست👌🏻 حتما بخونید👌🏻👌🏻🌷❤

فاطمه_فاطمه
۱۳۹۹/۰۳/۰۸

جذاب

taiebe dastury
۱۳۹۸/۰۷/۲۹

من با این که ۹ سالم هست از کتاب ابراهیم هادی خیلی خوشم آمده.

🌸👧🌸
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

در کتاب ذکر شده که مقام معظم رهبری درمورد سلام بر ابراهیم 1 فرمودند: «اخیراً کتابی درباره شهید ابراهیم هادی خوانده ام، با وجود اینکه مطالعه آن را به اتمام رسانده ام ، اما هنوز کتاب را کنار نگذاشته ام.» به

- بیشتر
آسمان
۱۳۹۸/۰۹/۱۷

شهید هادی که حرف ندارن. ولی کیفیت این کتاب پایین تر از جلد اول بود. یه سری ها شبهه کردن در مورد توسل به شهدا. گفتم جوابش رو اینجا هم بزارم. توسل به غیر معصوم جایز هست. وبتغوا الیه الوسیله به درگاه خدا

- بیشتر
ــسیّدحجّتـــ
۱۳۹۷/۰۸/۱۵

یکی از بهترین دو کتاب دفاع مقدس که اون یکی کتاب هم ،جلد یک همین کتابه! . نسخه‌ی چاپی این کتاب رو مطالعه کردم و خوندنش رو فقط به کسایی که جلد اول رو مطالعه کردن توصیه می‌کنم . با تشکر از طاقچه و طاقچه‌ای‌ها و همچنین

- بیشتر
ریحان
۱۳۹۸/۰۲/۰۲

عااااالی

مرئوف خدا
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۵
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۵