با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کارل مارکس: سرمایه

دانلود و خرید کتاب کارل مارکس: سرمایه

۳٫۴ از ۷ نظر
۳٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کارل مارکس: سرمایه  نوشته  حسن عرب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کارل مارکس: سرمایه

«کارل مارکس: سرمایه» اثر تام راکمور از مجموعه متون محوری فلسفه است که تاریخ فلسفه و سیر تحول این علم را از خلال آثار برجسته و بنیادین صاحب نظران و دانشمندان این حوزه روایت می‌کند.

در کتاب حاضر از این مجموعه، اندیشه کارل مارکس (۱۸۱۸-۱۸۸۳) متفکر، فیلسوف، جامعه‌شناس، تاریخدان و اقتصاددان آلمانی و برداشت او از اقتصاد سیاسی در کتاب «سرمایه» اش بررسی می‌شود.

این کتاب از برخی تفاوت‌ها بین اقتصاد سیاسیِ مارکسی و اقتصاد سیاسی «متعارف» بحث می‌کند، سپس برای تشریح رویکرد مارکسی به کتاب «سرمایه» می‌پردازد و با برخی اشارات دیگر درباره‌ی برداشت مارکس از اقتصاد سیاسی پایان می‌یابد.

در بخشی از این اثر می‌خوانید:

«برای اینکه درک روشنی از اقتصاد سیاسی مارکسی داشته باشیم، لازم است آن را از چنگ مارکسیسم رها سازیم. مارکسیسم بر گسست میان مارکس و هگل، و گسست میان اقتصاد سیاسی مارکسی و فلسفه، تأکید دارد. در مقابل، من بر پیوستگی میان مارکس و هگل، و میان اقتصاد سیاسی و فلسفه، تأکید خواهم کرد. به همین قیاس، اقتصاد متعارف یا جریان اصلیِ اقتصاد بر تفاوتِ نوعی میان اقتصاد و سیاست تأکید دارد، در حالی که مارکس بر پیوستگی آن‌ها اصرار می‌ورزد و، به‌عنوان نتیجه‌ی بی‌واسطه‌ی آن، توجه را به خصلتِ ذاتاً سیاسیِ علم اقتصاد جلب می‌کند. نکته‌ی اصلی‌ای که مطرح خواهم کرد این است که اقتصاد سیاسی مارکسی و جریان اصلیِ اقتصاد را نمی‌توان مستقیماً با هم مقایسه کرد؛ آن‌ها با هم متفاوت هستند، و در زمانه‌ای که به نظر می‌رسد مارکسیسم به شیوه‌ای برگشت‌ناپذیر زوال یافته است، رویکرد مارکسی به اقتصاد سیاسی بیش از هر زمان دیگری [با مسائل ما] مرتبط است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Tahere
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

کتاب خوبیه برای آشنایی با مهمترین ایده‌های مارکس در کتاب سرمایه.

Amirreza Mahmoudzadeh-Sagheb
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

قبل از هر چیز این نکته قابل ذکر است که سرمایه (داس کپیتال) از مهم‌ترین آثاری هست که خواندنش برای هر اقتصاددانی بالاخص حامیان کپیتالیسم ضروری هست؛ چرا که برخلاف نظر مارکس معتقد هستم که تناقضات درونی در کپیتالیسم به

- بیشتر
علیرضا
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

نویسنده در حینی که میخواهد کتاب سرمایه مارکس را توضیح دهد، می کوشد، مارکس را از دست انگلس و مارکسیست ها نجات دهد. پس از کمی توضیح در مورد کلیت مارکس و اینکه غلط است بگوییم مارکس از فلسفه بریده

- بیشتر
کاربر ۲۵۰۶۱۶۲
۱۴۰۰/۰۲/۲۹

کلا مارکس رو باید تشخیص دهنده قابلی دونست اما نباید تجویز کننده درستی به حساب آورد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
با این حال تأکید مارکس بر اینکه اقتصاد غایتی فی‌نفسه نیست، بلکه باید بر اساس موفقیت یا شکستش در تحقق بخشیدن به فردیت انسان‌ها داوری شود، بیش از هر زمان دیگری با شرایط ما مرتبط است.
Amirreza Mahmoudzadeh-Sagheb
«برای اینکه به‌درستی بفهمیم چه می‌خواهیم انجام دهیم، باید بفهمیم چگونه به جایی که اکنون در آنیم رسیده‌ایم».
اسب دریایی
سرمایه کارِ مرده است، که همچون خون‌آشام فقط با مکیدن کارِ زنده حیات دارد؛ هرچه کار بیشتری بمکد، حیات طولانی‌تری دارد
Amirreza Mahmoudzadeh-Sagheb

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۲۸
شابکundefined
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۲۸