با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار ماه رمضان؛ ادب حضور (دفتر سوم)

دانلود و خرید کتاب اسرار ماه رمضان؛ ادب حضور (دفتر سوم)

۴٫۹ از ۴۱ نظر
۴٫۹ از ۴۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار ماه رمضان؛ ادب حضور (دفتر سوم)  نوشته  محمدتقی فیاض‌بخش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسرار ماه رمضان؛ ادب حضور (دفتر سوم)

استاد محمدتقی فیاض‌بخش در دفتر سوم از مجموعه ادب حضور، درباره «اسرار ماه مبارک رمضان و مراقبات و مناسک آن همراه با آداب انس با قرآن کریم» سخن می‌گوید. «وقتی شب اول ماه رمضان می‌شود، پروردگار مَلَک رضوان را که خازن بهشت است خطاب قرار می‌دهد. پس او می گوید: بلی، گوش به فرمانم. پس خداوند به او می‌فرماید: بهشت مرا بیارای و آن را برای روزه‌داران از امّت محمد (ص) زینت کن (یعنی اعمال و طاعات را برای بندگان من بیارای) و درهای آن را بر روی ایشان مبند، تا وقتی که ماه مبارک رمضانشان سپری گردد (یعنی توفیق اعمال صالح را در این ماه از آن‌ها سلب مکن). سپس مالک، خازن جهنم را خطاب می‌کند و او عرض می کند: بلی، گوش به فرمانم. پس می‌فرماید: درهای جهنم را بر روزه‌داران امّت محمد (ص) قفل کن و آن را مگشا تا وقتی که ماه مبارک رمضانشان سپری شود (یعنی زمینهٔ گناه را برای آن‌ها فراهم نیاور). سپس پروردگار به جبرائیل خطاب میکند و او نیز می‌گوید: بلی، گوش به فرمانم. و خداوند می‌فرماید: بر زمین فرود آی و پیروان شیطان را از امّت محمد (ص) در بند کش که روزه و ایمان بندگان مرا فاسد و تباه نسازند.» این روایت نشان می‌دهد که گرچه عامل اصلی انحراف یا هدایت انسان خود اوست و آیات قرآن هم بر آن تأکید دارد، ولی شیاطین جنّی و انسی در دنیا، بیماری‌های روحی مردم را تشدید می‌کنند؛ چنانکه در سورهٔ ناس می‌فرماید: «(خداوندا به تو پناه می‌برم) از شر آن وسوسه‌گر نهانی؛ آن که در دل‌های مردم وسوسه می‌افکند.» در ماه مبارک رمضان، این شیاطین در غل و زنجیر می‌شوند. پس ماه رمضان به خودی خود نیز دافع حجب و کدورت‌هاست.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۷)
رویش
۱۳۹۸/۰۲/۱۶

عالی این کتابو بخونید تا ماه رمضونتون معنا پیدا کنه

امة الزهرا
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

فوق العاده است. پیشنهاد میکنم حتما کتابشو بخرید

M.M. SAFI
۱۳۹۸/۰۲/۳۰

خواندنش قطعا برای هر روزه داری مفید است...

حسینی
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

کتاب مفید و خوبی در آستانه ماه مبارک هست

پرستو
۱۳۹۸/۰۲/۱۷

سلام و خداروشکر عالیه فوق العادست خصوصا قسمت راه سلوکش البته همشو نخوندم هنوز حتما هر کسی به یک قسمتیش بیشتر احتیاج داره

عبدالحسین(ص)
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

عالی تنها راه نجات انس و جن مراقبه که ترجمه دیگه تقواس میباشد یازهرا(س)

کاربر ۱۱۶۲۳۰۷
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

برای کسانی که ماه رمضان را سکو پرتاب می دانند این کتاب سوخت خوبی است🚀🚀🚀

زیـ نب
۱۴۰۰/۰۱/۲۴

کتاب عصاره فرمایشات بزرگان پیرامون ماه مبارک رمضان ست. متن روانی داره و چند ساعته میشه تمومش کرد. امیدوارم با عنایت و توجه به بیانات نوشته شده در کتاب، همه بهترین بهره رو از این ماه کریم داشته باشن.

Erfan Ahmadi
۱۴۰۰/۰۱/۲۴

کتاب بسیار خوب هست پیشنهاد می کنم مطالعه شود

علی زاهدی
۱۴۰۰/۰۱/۲۶

آثار استاد فیاض بخش عالی و مفید هست...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷۵)
قبولی روزه و تعیین جایگاه خود در میان اهل معرفت
هنک
«خداوند در همهٔ شب‌های ماه رمضان، سه بار ندا می‌دهد: آیا درخواست‌کننده‌ای هست که درخواستش را بدهم؟ آیا توبه‌کننده‌ای هست تا توبه‌اش را بپذیرم؟ آیا استغفارکننده‌ای هست که او را بیامرزم؟»
آرام
«و بر روزه‌داری، شب‌خیزی، حفظ زبان و پوشیدن چشم، یاری ده و بهرهٔ ما را از آن، فقط گرسنگی و تشنگی قرار مده..»
هنک
رسول خدا (ص) می‌فرمایند: «چه بسا روزه‌داری که بهره‌اش از روزه، فقط گرسنگی و تشنگی است و چه بسا شب‌زنده‌داری که بهره‌اش فقط بیدارخوابی است.»
بلاتریکس لسترنج
«ز امام صادق (ع) از افضل اعمال که بندگان را به پروردگارشان نزدیک می‌سازد و محبوب‌ترین کارها نزد خداوند سوال کردم. فرمود: بعد از معرفت، چیزی ارزشمندتر از این نماز نمی‌شناسم.» در ماه مبارک، همهٔ شرایط برای انجام این بهترین عبادت فراهم است و لذا قبل از هر عمل مستحبی، بیشترین توصیه به اصلاح امر نماز شده‌ایم
مولایمان امیر مؤمنان حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «روزهٔ قلب از فکر کردن در گناهان، برتر از روزهٔ شکم از خوردنی‌ها است.»
امة الزهرا
پنجم، پاک کردن مال خود از حرام است. این مضمون در روایات متعدّدی وارد است که عبادت با مال حرام، مانند نقش کشیدن بر خاک نرم است. در حدیث قدسی است که: «از تو دعا و از من اجابت دعا، پس هیچ دعایی از من محجوب نمی‌ماند مگر دعای شخص حرام‌خوار.»
رویش
در روایت دیگری آمده است که در شب اول ماه رمضان، تمام گناهان مؤمنین آمرزیده می‌شود و آنچه در شب‌های دیگر ارزانی ایشان می‌شود، ارتقای درجه است. و لذا حضرت استاد می‌فرمودند که مغفرتِ الهی که در شب‌های بعد ماه مبارک درخواست می‌شود، به معنای طلب ارتقای درجه است
"Shfar"
چنانکه امام صادق (ع) فرموده‌اند: «بدان که هرگاه روزه گرفتی، پس باید که گوش و چشم و مو و پوستت نیز روزه‌دار باشند و حضرت موارد دیگری از این قبیل را نیز برشمرد و فرمود: مبادا روز روزه‌داری‌ات مانند روزهای دیگر باشد.»
Kosar
امام صادق (ع) می‌فرمایند: «أَفْضَلُ الْجِهَادِ الصَّوْمُ فِی الْحَرِّ.» یعنی بالاترین جهاد و مبارزه با شیطان، روزه گرفتن در شدّت حرارت گرماست،
پرستو

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۲-۵-۱
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۲-۵-۱