با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار‌ ماه شعبان؛ ادب حضور (دفتر دوم)

دانلود و خرید کتاب اسرار‌ ماه شعبان؛ ادب حضور (دفتر دوم)

۴٫۶ از ۴۵ نظر
۴٫۶ از ۴۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار‌ ماه شعبان؛ ادب حضور (دفتر دوم)  نوشته  محمدتقی فیاض‌بخش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسرار‌ ماه شعبان؛ ادب حضور (دفتر دوم)

دفتر دوم از مجموعه ادب حضور اثر استاد محمدتقی فیاض بخش، «اسرار ماه شعبان و مراقبات و مناسک آن» را همراه با شرحی دربارهٔ صلوات دربردارد. در کتب ادعیه، اوقات فراوانی برای ذکر صلوات توصیه شده؛ که به جرئت می‌توان گفت که اغلب اوقات را دربر می‌گیرد. از آنجا که صلوات از اهمّ اذکار است، بهتر است که بیشتر اوقات سالک را پوشش دهد. در بیانات اهل بیت (ع)، اوقات خوشی برای صلوات معین شده که به برخی از اهمّ آن‌ها اشاره می‌کنیم: ۱- هنگام شنیدن نام مبارک رسول خدا (ص)؛ که در این صورت، ذکر صلوات واجب است. ۲- در تعقیب نمازهای فریضه. ۳- قبل و بعد از هر دعا، که آن را قرین به اجابت قرار می‌دهد. ۴-هر شب قبل از خواب. ۵- عصر پنجشنبه و شب جمعه، یکصد صلوات توصیه شده است. ۶- روز جمعه افضل ایام هفته است و افضل اعمال در این روز ذکر صلوات است۱۱۱ و بهترین وقت صلوات در روز جمعه، بعد از نماز عصر است؛ چنان‌که امام باقر (ع) فرمودند: «آنگاه که در روز جمعه نماز عصر را گزاردی، بگو: «اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، الْأَوْصِیاءِ الْمَرْضِیینَ بِأَفْضَلِ صَلَوَاتِک وَ بَارِک عَلَیهِمْ بِأَفْضَلِ بَرَکاتِک وَ السَّلَامُ عَلَیهِمْ وَ عَلَی أَرْوَاحِهِمْ وَ أَجْسَادِهِمْ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکاتُهُ.» خدایا! درود فرست بر محمّد و خاندان محمّد، آن جانشینان پسندیدهٔ او، برترین درودهایت را، و از بهترین برکاتت به آنان ارزانی کن، و سلام بر ایشان و بر جان ها و بدن هاشان و رحمت و برکات خدا بر آنان باد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۶)
محمد شریعتی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

مثل دفتر اول (ماه رجب) پر از نکات نغز و قابل تامل بود، به امید اینکه خود رسول الله دستِ ما رو بگیره و در مسیر قرار بده... ‌ بگفتا گرچه این امرِ محال است ولیکن ناامیدی هم وبال است

virus
۱۳۹۸/۰۱/۱۸

با عرض سلام و تبریک حلول ماه شعبان برای بهره مندی از ماه رمضان باید از ماه شعبان شروع کرد چون رزق و روزی ماه رمضان در ماه شعبان تقسیم میشه این کتاب اطلاعات بسیار بسیار ارزشمندی درباره ی اهمیت ماه

- بیشتر
fatima
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

کتاب خوبی بود، خلاصه و مفید. یادداشت برداری کردم از نکات ارزشمندی که داشت.

mohamad
۱۳۹۸/۰۱/۱۹

براستی که در ایّام زندگیتان نسیم هایی از پروردگارتان می باشد آگاه باشید که خود را در مسیر و معرض آن قرار دهید...

کاربر ۹۴۱۵۳۹
۱۳۹۹/۰۱/۰۶

کتاب مختصر و مفید

کاربر ۱۵۴۶۴۸۰
۱۳۹۹/۰۱/۰۶

خیلی خوب بود ولی ای کاهش بیشتر متن عربی رو می اوردید مثلا متن خود دعای عربی موقع روئیت هلال ماه شعبان

کاربر ۱۴۹۷۹۸۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

کتابی مختصر و بسیار کاربردی

کاربر ۶۴
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

این کتاب به من کمک کرد دیدگاه جدیدتر و کاملتری نسبت به ماه شعبان و نحوه عبادات و مراقبات در این ماه پیدا کنم. ضمن اینکه به زیبایی به شرح آثار و نتایج اعمال ماه هم پرادخته است.

hiba
۱۴۰۰/۰۱/۰۶

از لحاظ کاربردی ومفید بودن مطالب وجمع وجور بودن کتاب می شود به آن نمره بیست داد اما از لحاظ روان ویکدست بودن متن کمی باآن مشکل داشتم. در بعضی صفحات احساس می کردم حالت یکدست بودن مطالب بهم میخورد

- بیشتر
Lily
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

خوش حالم که این کتاب رو خوندم. بطور منظم راهکارهای عملی برای بهره برداری از ماه شعبان گفته شده. کتاب مفیدی هست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۳)
معبودا! انقطاع و گسستن کامل از غیر به سوی خود را به من عطا نما؛ تا دیدگان دل‌هایمان حجاب‌های نور را دریده، و به معدن عظمتت واصل گشته، و ارواحمان به مقام پاک عزّتت بپیوندد.»
آلوین (هاجیك)
رسول خدا (ص) فرمود: «... و شعبان ماه من است و در این ماه بسیار بر پیامبرتان (ص) و اهل بیتش (ع) صلوات بفرستید.»
ــسیّدحجّتـــ
سعی ناکرده در این راه به جایی نرسی مزد اگر می‌طلبی طاعت استاد ببر «و کسی که تقوای الهی پیشه کند و خدا ترس باشد، خداوند برایش راه نجاتی از گرفتاری‌ها قرار می‌دهد؛ و از مسیری که خود او هم احتمالش را ندهد، رزقش را می‌دهد.»
کاربر ۹۲۳۰۴۵
رسول خدا (ص) فرمود: «... و شعبان ماه من است و در این ماه بسیار بر پیامبرتان (ص) و اهل بیتش (ع) صلوات بفرستید.» ایشان در ادامهٔ روایت، دربارهٔ جایگاه ماه شعبان در میان ماه‌های رجب و رمضان می‌فرمایند: «و ماه شعبان را ماه شفاعت نامیده‌اند؛ زیرا پیامبر شما (ص) هر کس که در آن صلوات بر او بفرستد را شفاعت می‌کند.»
virus
بنابراین، سالک در ماه رجب، با توبه و استغفار، کسب استعداد می‌نماید و در ماه شعبان، با بهره‌گیری از صلوات بر رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) و دعا و عبادت و نماز، متوسل به حبل‌الله نبوی (ص) و اهل بیت او (ع) می‌شود و مدارج سلوک را طی می‌نماید.
کاربر ۹۲۳۰۴۵
سعی ناکرده در این راه به جایی نرسی مزد اگر می‌طلبی طاعت استاد ببر
علی
چنان‌که رسول خدا (ص) در نصایح خود به امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: «ای علی (ع)، هرگاه دیدی که مردم به زیادی عمل می‌پردازند، تو به خالص کردن عمل بپرداز.»
Mahdi
«امام علی (ع) فرمود: هر دعایی، تا در آن بر محمّد (ص) و آل محمّد (ع) صلوات فرستاده نشود، محجوب است (و مستجاب نمی‌شود).»
hiba
«هر کس روز اول ماه شعبان را روزه بدارد، بهشت بر او واجب می‌شود و کسی که فقط دو روز از ماه شعبان را روزه بگیرد، خداوند در همین دنیا هر روز و هر شب به او نگاه می‌کند و همین نگاه پروردگار در بهشت به او ادامه پیدا می‌کند. و هر کس که سه روز ماه شعبان را روزه بگیرد، خداوند او را هر روز در عرش خود و در بهشتش ملاقات می‌کند.»
کاربر ۹۲۳۰۴۵
امام هشتم (ع) می‌فرمایند: «هر که توانا بر کفارهٔ گناهانش نیست، بسیار صلوات بر حضرت محمد (ص) و آل ایشان (ع) بفرستد که گناهان را ویران کند.»
fatima

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۲-۹-۹
تعداد صفحات۱۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۲-۹-۹

تجربه بهتر در اپلیکیشن