با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار ماه رجب؛ ادب حضور (دفتر اول)

دانلود و خرید کتاب اسرار ماه رجب؛ ادب حضور (دفتر اول)

۴٫۸ از ۹۹ نظر
۴٫۸ از ۹۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار ماه رجب؛ ادب حضور (دفتر اول)  نوشته  محمدتقی فیاض‌بخش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسرار ماه رجب؛ ادب حضور (دفتر اول)

«ادب حضور (دفتر اوّل)» اسرار ماه رجب و مراقبات و مناسک آن همراه با آداب اعتکاف، اثری از استاد محمدتقی فیاض‌بخش است. این کتاب در بیان ارجمندی و حرمت ماه رجب و درک این ماه عزیز و اعمال و دستورات عبادی و دینی و مراقبات اخلاقی مربوط به ماه رجب است: «لیلة الرغائب: بر اساس روایات ما، ممتازترین شب‌ها در همهٔ سال، سه شب است که همگی در این ماه‌های سه‌گانه واقع شده: اولی شب جمعهٔ اول ماه رجب است به نام «لیلة‌الرغائب»، دوم شب نیمهٔ شعبان که نامش «لیلة‌البرات» است و دیگر شب های قدر در ماه مبارک رمضان که «لیلة‌القدر» است. رغائب جمع «رغیبة» است و رغیبة به معنای عطای کثیر است؛ یعنی در چنین شبی، درهای رحمت الهی بی‌حساب باز است. ترکیب «لیلة الرغائب» اضافهٔ موصوف به صفت خود است، بدین ترتیب لیلةالرغائب یعنی «اللیلة التی فیها الرغائب» یعنی شبی که در آن عطایای الهی کثیر است، سپس موصوف به صفتش اضافه شد و «لیلة الرغائب» گردید. صاحب مراقبات، جمال السالکین، مرحوم میرزا جواد آقا ملکی تبریزی مطلبی به این مضمون می‌فرماید که ماه رجب اول ورود به میهمانی الهی است و تو ببین در این ضیافت الهی با کدامین لباس و زیور بر مولای خود وارد می‌شوی. تلطیف عمل مهم‌تر از تکثیر در عمل است؛ لذا در اولین شب جمعهٔ ماه رجب که شب عطای خاصّ الهی است، اولین دعایمان مغفرت و طلب استعداد ورود به ضیافت خاص الخاص پروردگار باشد؛ تا در همان شب جمعهٔ اول پاک شویم و اجازهٔ ورود به سرای محبوب را در همهٔ ضیافت سه‌ماهه داشته باشیم. در حالی که در ماه رمضان این طور نیست، شب قدر آن در آخر ماه است که این حساب دیگری دارد. دربارهٔ اعمال مخصوص این شب، به آنچه در مفاتیح الجنان آمده اکتفا می‌کنیم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۹)
قافله
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

از طاقچه بسیار تشکر بابت این کتاب بسیار خوب . بالاخص در این ماه خوب . به این میگن اقدام به هنگام. اجرکم عندالله

fatima
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

مختصر اما خیلی مفید و عالی. یادداشت برداری کردم. اجرتون با خدای مهربان رجب .

mohaddese
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

فوق العاده مفید التماس دعا🙏

محمد شریعتی
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

کتابی عالی با محتوایی فوق‌العاده... مطالب، بسیار مفید و کاربردی و مورد نیاز هستند، ان‌شاءالله بتونیم استفاده صحیح ببریم... ‌ دست از مسِ وجود، چو مردانِ ره بشوی تا کیمیای عشق بیابی و زر شوی

نصراللهی
۱۳۹۷/۱۲/۲۰

فوق العاده بود.خدا خیرتان دهد.

سید
۱۳۹۷/۱۲/۲۸

با سلام . این کتاب شریف فوق العاده است برای کسانی که دنبال حقیقت و استفاده حقیقی از این ایام مبارک هستند و قصد تقرب به درگاه خداوند متعال را دارند حتما توصیه می شود مطالعه کنند و این فرهنگ

- بیشتر
Emad Jamshidi
۱۳۹۸/۰۱/۰۲

یکی از فوق العاده ترین کتاب هایی که خوندم بود! بعضی از کتاب ها رو نباید خوند،بلکه جرعه جرعه باید نوشید...و این کتاب یکی از اون‌هاست.

۷۴۷۵
۱۳۹۹/۱۱/۲۳

خیلی عالی بود حیف دانلود نشد

حسینی
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

توضیحات این کتاب خیلی مفید و عالی بود الحمدلله

محبوبه
۱۳۹۷/۱۲/۱۷

عالی عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰۰)
...پس هر کس مرا در این ماه بخواند، اجابتش می‌کنم و هرکس از من چیزی طلب کند، به او عطا کنم و هر کس از من طلب هدایت کند، او را هدایت می‌نمایم و این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم، پس هرکس بدان چنگ زند به من می‌رسد.
اِیْ اِچْ|
در ماه رجب رحمت الهی با شدّت و وسعت بر امّت اسلام نازل می‌شود
آلوین (هاجیك)
«أَنَا جَلِیسُ مَنْ جَالَسَنِی»، خداوند در این تعبیر چنان خود را تنزّل می‌دهد که انسان شرمنده می‌شود؛
زهرا سادات
اوّلین و مهم‌ترین دستور در این ماه، «مراقبه» بر گناهان است؛
زهرا سادات
«...پس هر کس مرا در این ماه بخواند، اجابتش می‌کنم و هرکس از من چیزی طلب کند، به او عطا کنم و هر کس از من طلب هدایت کند، او را هدایت می‌نمایم و این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم، پس هرکس بدان چنگ زند به من می‌رسد.» (اقبال‌الاعمال، ص ۶۲۸.)
فاطیما
بنا بر روایت منقول از رسول خدا (ص)، شب‌های ماه رجب امتیاز خاصّی نسبت به سایر اوقات آن دارد؛ چراکه خداوند از سرآغاز شب تا به صبح، ملکی به نام «داعی» را در آسمان هفتم قرار می‌دهد که ندا می‌دهد: «خداوند در آسمان هفتم فرشته‌ای را منصوب فرموده که به او «داعی» (به معنای دعوت‌کننده) گویند. چون ماه رجب فرا رسد، آن فرشته از آغاز شب تا صبح ندا سر می‌دهد: خوشا به حال ذاکران و یادآوران خدا، خوشا به حال مطیعان. و خداوند تعالی می‌فرماید: من هم‌نشین کسی هستم که هم‌نشین من است، من مطیع کسی هستم که مطیع من است، من بخشندهٔ کسی هستم که تقاضای بخشش کند. این ماه، ماه من و بنده، بندهٔ من، و رحمت، رحمت من است. پس هر کس مرا در این ماه بخواند اجابتش می‌کنم، و هرکس از من چیزی طلب کند به او عطا کنم و هر کس از من طلب هدایت کند، او را هدایت می‌نمایم. و این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم، پس هرکس بدان چنگ زند به من می رسد
وحید
هر کس در این ماه از من چیزی بخواهد، به او می‌دهم؛ حتّی اگر خود من را بخواهد به او می‌دهم
Z Pourmandi
بهترین و اوّلین و اصلی‌ترین دستور سلوکی در ایام ماه رجب، اصلاح امر نماز است.
fatima
ملتزم شوید به مراقبه، چه مراقبهٔ صغری (باز داشتن نفس از آنچه که خداوند بدان راضی نیست) و چه مراقبهٔ کبری (نگاه داشتن دل از آنچه محبوب نمی‌پسندد).
راشین
«...پس هر کس مرا در این ماه بخواند، اجابتش می‌کنم و هرکس از من چیزی طلب کند، به او عطا کنم و هر کس از من طلب هدایت کند، او را هدایت می‌نمایم و این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم، پس هرکس بدان چنگ زند به من می‌رسد.» (اقبال‌الاعمال، ص ۶۲۸.)
Moein Amini

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۲-۳-۷
تعداد صفحات۱۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۵۰۲-۳-۷

تجربه بهتر در اپلیکیشن