با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان

دانلود و خرید کتاب کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان

۱٫۵ از ۲ نظر
۱٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان  نوشته  ک‍ری‍س‍ت‍ال‌ دف‍ری‍ت‍اس‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان

کتاب «کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان» نوشته‌ی «دکتر کریستال دِ فریتاس» از مجموعه کتاب‌های کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان است. از چه سنی با دختر خودم درباره عادت‌ماهانه صحبت کنم؟ به کودک پیش‌دبستانی خود درباره شکل‌گیری، رشد و تولد خواهر یا برادر جدیدش چقدر اطلاعات بدهم؟ در آینده چقدر باید سرگرمی‌های فرزند خود را کنترل کنم؟ این‌ها برخی از پرسش‌هایی است که ما والدین هنگام پرورش فرزندان خود با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم. فاصله بین کودکی تا دستیابی به هویت جنسی سالم در بزرگسالی، مانند یک میدان مین است، اگر بخواهیم نقشه‌ای بکشیم که فرزندان‌مان براساس آن و به‌راحتی و بدون خطر از این فاصله بگذرند، لازم است که با مفاهیم گسترده‌تر جنسیت آشنا شویم. بچه‌ها دارای جنسیت هستند و خانواده، دوستان، مدرسه و رسانه‌ها بر نگرش آن‌ها نسبت به جنسیت خود تأثیر می‌گذارند. نقش والدین در شکل‌دهی متعادل و پایدار «هویت جنسی» فرزندان، یکی از مهم‌ترین، دشوارترین و درعین‌حال، ظریف‌ترین مداخله‌گری‌های تربیتی است که سهم بزرگی در آینده کودکان ــ یعنی زمانی که خود در نقش پدر یا مادر ظاهر می‌شوند ــ دارد. آشنایی والدین با مراحل رشد جنسی کودکان و چگونگی برخورد مناسب و سازنده با نیازها و ویژگی‌های روان‌شناسی و زیست‌شناختی آنان می‌تواند سلامت جنسی کودکان را در مراحل بعدی تأمین کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حمیده ح
۱۴۰۰/۰۱/۱۲

نویسنده این کتاب تصور می کند ده دوازده ساله ها در مورد مسائل جنسی به اندازه افراد بالغ ازدواج کرده ، می دانند و کار اولیاء فقط باید سخن گفتن به ملایمت و .. باشد که فرزندشان از آنها فاصله

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
اگر والدین به سؤالات و کنجکاوی‌های جنسی کودکان واکنش‌های مناسب، طبیعی و متناسب با ظریفت و ادراک شناختی آن‌ها ــ به دور از مخفی‌کاری و سرکوب ــ داشته باشند، خطر منحرف شدن ذهن کودکان نسبت به مسائل جنسی، کاهش می‌یابد،
Somayeh
این یک واقعیت است که براساس «اصل بقای انرژی»، غریزه و نیروی جنسی با سرکوب و فشار نه‌تنها از بین نمی‌رود، بلکه شدت و قدرت آن چندین برابر می‌شود. زیرا، گرایش جنسی در ذات خود منبع انرژی و زیست‌مایه حیات پویای انسان و بستر آفرینش و محمل رشد بالنده و زاینده او است.
Somayeh
از قدرت تخریبگری آن کاسته نمی‌شود، بلکه شدت و سرعت آن فزونی می‌یابد. از همین روست که «اُشو» در کتاب بلوغ خود، در باب چگونگی برخورد با غریزه جنسی عبارتی متناقض‌نما و متفاوت با شیوه‌های رایج و پیش‌داوری‌های «معمول» دارد. او معتقد است هرگونه سرکوب و مخالفت با غریزه جنسی و نادیده گرفتن این
کاربر ۱۱۱۰۴۹۰
از همان نخستین روزهای زندگی، کودک نشانه‌هایی از لذت جسمانی را از خود نشان می‌دهد و اگر این احساس طبیعی به شکل سالم و متعالی هدایت شود، سازه‌های اصلی بهداشت روانی از نظر ارضای متعادل غرایز جنسی در دوره نوجوانی به‌درستی تشکیل خواهد شد.
Somayeh
اگر این انرژی در خلاف مسیر طبیعی خود جریان یابد به نیروی فروکاهنده و تباه‌کننده تبدیل می‌شود. هست باران از پی پژمردگی هست باران از پی پروردگی
Somayeh
درواقع، ضدیت با چیزی، نه‌تنها آن چیز را از بین نمی‌برد، بلکه نیروی آن را شدیدتر و کارکرد آن را مخفی‌تر و پیچیده‌تر می‌کند؛ به‌گونه‌ای که: «ذهن ضدجنسی، انحراف جنسی را به‌دنبال می‌آورد.»
Somayeh
بنابراین، به‌جای ضدیت و سرکوب، باید روش هدایت و تعالی انرژی جنسی را در پیش گرفت؛ همان‌گونه که به‌جای مبارزه با تاریکی، باید روشنایی را وسعت بخشید.
Somayeh
هرگز مخالف پست‌تر نباشید، بلکه همیشه به‌دنبال برتر باشید و لحظه‌ای که برتر آشکار شد، ناگهان خواهید دید که گرایش به پست‌تر خودبه‌خود از میان می‌رود.
Somayeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۵۲-۶‬
تعداد صفحات۲۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۵۲-۶‬