با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قطاری به مقصد دیروز

دانلود و خرید کتاب قطاری به مقصد دیروز

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قطاری به مقصد دیروز  نوشته  خشایار خدیور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قطاری به مقصد دیروز

رمان «قطاری به مقصد دیروز» در سه خط زمانی هزارونهصدوده، هزارونهصدوچهل و هزارونهصدونود جلو می‌رود و حکایت متغیر زمان است. متغیری که باعث می‌شود امروزهای عادی و خسته‌کننده تبدیل به دیروزهایی ارزشمند و دست‌نیافتنی بشوند. متغیری که انسان را در هر دوره‌ای فریب می‌دهد که دارد در «دورهٔ جدید» زندگی می‌کند. وقتی از بالا به بُعد زمان نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که همهٔ ما نه در زمان حال که در ماتریسی از گذشته، حال و آینده زندگی می‌کنیم. اتفاقات رمان هم همین واقعیت را تایید می‌کند و این سه خط زمانی علی‌رغم فاصلهٔ چند دهه‌ای، با هم جلو می‌روند: «هزارونهصدوچهل نیمهٔ مارچ هزارونهصدوچهل بود که استیونِ سی‌ودو ساله در ایوان خانه‌اش نشسته بود و مشغول مطالعهٔ روزنامهٔ نیویورک تایمزبود. از بارانِ شب گذشته، چمن‌های جلوی خانه بوی تازگی می‌داد و آجرهای خانه به رنگ قرمزقهوه‌ای درآمده بودند؛ درست هم‌رنگ موهای استیون. چشمان سبزآبی او هم به رنگ آبِ رودخانهٔ کانوهابود که با حیاط خانه کمتر از صد متر فاصله داشت. با اینکه دمای هوا در آن‌وقت از سال کمتر از پانزده درجه بود، اما او دوست داشت صبحانه را در ایوان خانه‌اش بخورد. شاید با این کار حس پیروزی دوباره در او زنده می‌شد. چند هفته پیش بالاخره توانسته بود سهم ویلیام اسپنسر، عموی خود را، با قیمت مناسبی بخرد و به‌تنهایی صاحبِ خانه و زمین‌های خانوادگی‌شان شود. تا پیش از آن هم او و مادرش تنها ساکنین عمارت بودند اما باید هر ماه برای خانه و مزارع به ویلیام اجاره می‌پرداختند. عمارت اسپنسرها شش اتاق خواب داشت و برای استیون و مادرش بسیار بزرگ بود اما استیون آن عمارت را فراتر از خانه‌ای برای زندگی می‌دانست؛ آنجا جعبهٔ خاطرات او بود. هر اتاق لحظات زیبایی را در ذهنش تداعی می‌کرد. گویی با زیستن در آن خانه هر روز دفترچهٔ خاطراتش را ورق می‌زد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
علی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

کتابی که شما را غافلگیر می کند و تمام شخصیت ها به سرانجام می رسند و علی الخصوص چند فصل پایانی که از سرانجام شخصیت ها رمز گشایی می شود،عالی است.بسیار متن روانی دارد

s💙sh
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

کتاب جالبی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شوپنهاور می‌گوید، «زندگی انسان با یک خودکار نوشته می‌شود؛ در کودکی این خودکار پررنگ است و آنچه نوشته می‌شود رنگ و جلای دیگری دارد. هر چه انسان بزرگتر می‌شود، این خودکار کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شود و تصاویر و اتفاقات دیگر آب و رنگ گذشته را ندارند.»
samova

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۹
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۹