با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یادش بخیر مادرم (مرگ‌اندیشی، سوگواره‌ها و مادرانه‌های شعر پارسی)

دانلود و خرید کتاب یادش بخیر مادرم (مرگ‌اندیشی، سوگواره‌ها و مادرانه‌های شعر پارسی)

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یادش بخیر مادرم (مرگ‌اندیشی، سوگواره‌ها و مادرانه‌های شعر پارسی)  نوشته  سید خلیل حسینی عطار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یادش بخیر مادرم (مرگ‌اندیشی، سوگواره‌ها و مادرانه‌های شعر پارسی)

«یادش بخیر مادرم؛» مجموعه ای از اشعار پارسی با مضمون مرگ اندیشی، سوگواره ها و مادرانه‌ها، اثری مشترک از وحید و خلیل حسینی عطار است که در دو بخش نوشته شده‌است. بخش اول به جستارهایی دربارهٔ مرگ‌اندیشی و سوگواره‌های شعر پارسی اختصاص دارد. در بخش دوم هم گزیده‌ای از مادرانه‌های شعر پارسی را می‌خوانید. بی‌شک این میراث‌ معنوی، بسیار ارزشمند و معرف هویت و فرهنگ پربار ایرانی است: ای ریزه روزی تو بوده از ریزش ریسمان مادر خو کرده به تنگنای شروان با تنگی آب و نان مادر زیر صلف کسی نرفته جز آن خدای و آن مادر افسرده چو سایه و نشسته در سایه دوکدان مادر ای باز سپید چند باشی محبوس به آشیان مادر شرمت ناید که چون کبوتر روزی خوری از دهان مادر؟ تا کی چو مسیح بر تو بینند از بی پدری نشان مادر؟
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
چه‌قدر بغض فرو خورده در گلو داریم چه‌قدر گریه نکردیم و آرزو داریم
مادر بزرگ علی💝
گاندی می‌گوید: «هیچ کس پیش از آنکه باید، نمی میرد. اساساً مرگ نابه‌هنگام بی معناست. حتی مرگ نوزادی یک روزه هم نابه‌هنگام نیست معنایش این است که هر چه به واسطه آن کالبد باید، انجام می‌شده، انجام شده است.»
مادر بزرگ علی💝
مرگ برگ‌ها در میان گونه گونه مرگ‌ها تلخ‌تر مرگی است، مرگ برگ‌ها زان که در هنگامهٔ اوج و هبوط تلخی مرگ ست با شرم سقوط وز دگر سو٬ خوش ترین مرگ جهان٬ -زانچه بینی٬ آشکارا و نهان- رو به بالا و ز پستی‌ها رها خوشترین مرگی ست، مرگ شعله‌ها ... محمد رضا شفیعی کدکنی
s.z
«با مرگ من زمین یک مشت خاک را از دست خواهد داد.»
ثریا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۹۲-۱۴-۹
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۹۲-۱۴-۹