با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مدیریت امور فرهنگی

دانلود و خرید کتاب مدیریت امور فرهنگی

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت امور فرهنگی  نوشته  شاهین زراعتی رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مدیریت امور فرهنگی

«مدیریت امور فرهنگی» کتابی از شاهین زراعتی رضایی درباره مبانی شناخت فرهنگ، اصول و مراحل مدیریت فرهنگی است.

در فصل اول کتاب با عنوان «مبانی شناخت فرهنگ، نویسنده به بیان ویژگی‌ها و خصیصه‌های فرهنگ می‌پردازد تا از این طریق درک بهتر و عمیق‌تری نسبت به مفهوم فرهنگ در ذهن خواننده ایجاد کند. در این فصل، شاید برای نخستین بار، مقولات فرهنگی از نظرگاهی نوین در سطح تحلیل گزاره‌ای مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.. در فصل دوم با عنوان «اصول مدیریت امور فرهنگی»، توصیه‌های کلی به کارگزاران امور فرهنگی ارائه می‌شود. توصیه‌هایی که ظرافت‌ها و حساسیت‌های کنش در عرصه فرهنگ را بیان می‌دارد.

در فصل سوم و آخر با عنوان «مراحل مدیریت امور فرهنگی»، مراحل عام ایجاد تغییرات فرهنگی در افراد و گروه‌های انسانی بیان می‌گردد. قبل از بیان مراحل نیز، به مقوله‌ای بسیار کلیدی یعنی تمایز «هدف» و «رسالت» پرداخته می‌شود که عدم توجه به این تمایز، دلیل ناکامی بسیاری از طرح‌های فرهنگی می‌باشد:

یک مدیر امور فرهنگی حرفه‌ای، همیشه باید بداند در مغز مخاطبان طرح فرهنگی، چه می‌گذرد و چه باورهایی دارند. معمولا طرح‌های فرهنگی، گروه‌های متنوعی از شهروندان را مد نظر قرار می‌دهد. این گروه‌ها همانگونه که در مباحث قبلی بیان شد هرگز دارای یکسانی فرهنگی نیستند. برخی تفاوت‌های فرهنگی هستند که اگر به آنها توجه نشود اثربخشی طرح‌های فرهنگی را کاهش می‌دهد. زمانی که قرار باشد یک طرح فرهنگی در گستره وسیعی بین گروه‌های انسانی متنوع اجرا شود توجه به برخی تفاوت‌های فرهنگی، منجر به ایجاد تغییرات محدود در طرح می‌گردد ولی چارچوب و خط سیر کلی طرح می‌تواند حفظ شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
فربد
۱۳۹۷/۰۲/۱۷

یک شاهکار هنری دیگه در طراحی جلد کتاب.

شاهرخ
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

این کتاب با توجه به فقر ادبیات نظری بومی در عرصه امور فرهنگی, می تواند برای مدیران امور فرهنگی و پژوهشگران حوزه فرهنگ , مفید باشد.

F. ɟ
۱۳۹۷/۰۲/۲۹

مجمل و موثر با نگاه بنیادی به مقوله‌یِ «فرهنگ». طوری‌ هست که خواندنش بی‌پیچ‌های اضافه و بالا و پایین‌شدن نابهنگام، یک‌راست تا صفحه‌ی آخر بکشد از این جهت خوبه و نقطه قوت. به نظرم در روزگاری که ساده‌نوشتن سخت و

- بیشتر
مجتبی 8501
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

با سلام قطعا مثل بقیه آثار نویسنده، برای خوانندگان مفید خواهد بود. یه اثر بومی و فوق العاده پر مغز.

a.book
۱۳۹۷/۰۲/۳۰

من خوشم اومد به خصوص شیوه نوشتنش رو. انگاری تو کلاس درسبی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۴۲-۴-۸‮‬
دسته بندی
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۴۲-۴-۸‮‬