با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قرار بوده تو شاد باشی اثر نیل دونالد والش

دانلود و خرید کتاب قرار بوده تو شاد باشی

۳٫۹ از ۸ نظر
۳٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قرار بوده تو شاد باشی  نوشته  نیل دونالد والش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قرار بوده تو شاد باشی

«قرار بوده تو شاد باشی» نوشته نیل دونالد والش (-۱۹۴۳)، یک کتاب در حوزه آموزش‌های معنوی برای زندگی بهتر و مهارت‌های شادزیستی است. این کتاب در ۲۸ فصل می‌کوشد برخی از نگرانی‌ها و عوامل ایجادکننده ناخشنودی روانی در افراد را بررسی و روش غلبه بر آنها را بیان کند. در بخشی از فصل ۱۷ کتاب با عنوان «نیازی نیست نگران خودت باشی» می‌خوانیم: این حقیقت ناگفته، ایده‌ای را که اکثر مردم درباره‌ی خودشان دارند به چالش عمیق می‌کشد ـ دیگر چه برسد به ایده‌ای که درباره‌ی خدا دارند. همچنین حقیقت ناگفته، نکته‌ای بنیادی در مورد این سؤال است که چیزها چطور اتفاق می‌افتد. این حقیقت بیشتر از هر چیز دیگری مربوط به این است که واقعیت چگونه واقعیت می‌شود. برای درک (دیگر چه برسد به تعلیم) فرآیند آفرینش فردی نیاز داریم که درباره‌ی خدا زیاد حرف بزنیم. همچنین زیاد حرف زدن با خدا هم می‌تواند سودمند باشد. من در مناجات‌هایم با خدا خیلی این کار را کردم و برخی از چیزهایی که در این فصل می‌خواهم بگویم در کتاب‌های قبلی‌ام یافت می‌شود. اگر یکی یا تعداد بیشتری از آن کتاب‌ها را خوانده باشی، چیزی که در ادامه می‌آید به نظر آشنا می‌آید. با این حال به من اجازه بده به خاطر کسانی که آن نوشته‌های قبلی را نخوانده‌اند در اینجا برخی از آن‌ها را تکرار کنم. (و توجه داشته باش که مرور این دریافت‌ها ضرری ندارد.) همان‌طور که تا الآن به بهانه‌های مختلف گفته‌ام، بسیاری از بزرگانی که در مورد «قانون جذب» برای دیگران حرف می‌زنند، به ندرت به کلمه‌ی «خدا» اشاره می‌کنند. من معتقدم این مسئله به این خاطر است که برخی از این نویسنده‌ها و فیلمسازها احساس می‌کنند این ایده که خدا منبع انرژی جذب است، آن نکته‌ی اصلی را که می‌خواهند بیان کنند می‌گیرد ـ این نکته که قدرت در درون تو است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
زهرا
۱۳۹۷/۰۳/۱۴

عالللییی مرسی از طاقچه بابت این کتاب عالی

nasim
۱۳۹۷/۰۴/۰۹

از کتاب هایی که توی مقدمشون زیادی با کلمات بازی میکنند و حوصله آدمو سر میبرند ...

elham🦋
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

قضاوت در قلب پر محبت جایی ندارد. خودت را قضاوت نکن. چون خدا درمورد تو هرگز قضاوت نخواهد کرد

کاربر ۲۱۰۱۳۰۸
۱۴۰۰/۰۴/۰۶

دوسش داشتم

d&h
۱۳۹۷/۰۱/۲۱

نمونه ش ک خیلی خوب بود میخوام بخرم.حدود 200تا کتاب دارم 50تاشم نخوندم ولی کتاب جدید ک میاد بازم وسوسه میشم کتاب بخرم 😀😀

کاربر ۱۰۴۰۶۷۱
۱۳۹۸/۰۸/۱۴

بازم یه کتاب دیگه راجبه قانون جذب با عنوان و اسامی دیگه. ول کن نیستن . همش دارن از کهکشان و انرژی و بسامد و فرکانس حرف می زنن دوجمله هم از کتابای دیگه می ذارن تو کتاب. ملت رو

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
خداوندا، تو را شکر می‌گویم. تو را به خاطر این کتاب و این زندگی و شگفتی این لحظه شکر می‌گویم. تو را به خاطر تمام چیزهایی که تاکنون برایم اتفاق افتاده است، الآن دارد برایم اتفاق می‌افتد، و در آینده خواهد افتاد، شکر می‌گویم. چرا که تمام آن‌ها کمال دَم بعدی و شکوه « کسی که قرار است بشوم » را برایم به ارمغان می‌آورند. خوب شد. حالا در صفحه‌ی اول کتاب، تاریخ امروز را یادداشت کن. بعدها حتماً دلت می‌خواهد امروز را به خاطر بیاوری، چون قرار است فرمولی برای کل زندگی به تو داده شود که تمام تجربه‌های روزمره‌ی تو را تغییر خواهد داد. مگر این‌که خودت نخواهی. و امروز آن روزی است که آن تصمیم را می‌گیری.
S
توانایی خلق واقعیت خودت، تجلی خداوند است. برای همین هم هست که همیشه عمل می‌کند. اصلاً برایش غیرممکن است که عمل نکند. این یک قانون بنیادین هستی است. این ماهیت چیزهاست.
مرجان
برای مثال، فرض کن ذهنت روی دو برابر کردن درآمدت در عرض سال بعد متمرکز شده است. ولی اگر تو بعداً، ساعت بعد یا روز بعد، به این فکر کنی که انجام این کار تقریباً برایت ناممکن است ـ اگر به خودت بگویی: « وای، دست بردار، واقع‌بین باش! هدفی را انتخاب کن که حداقل به آن برسی » ـ آن‌گاه تو آخرین ایده‌ای را که به ذهنت رسیده است انتخاب کرده‌ای، چه از اصل آن را می‌خواستی و چه نمی‌خواستی، چون دکمه‌ی قدرت تو همیشه روشن است؛ آفرینش فردی همیشه دارد کار می‌کند. آفرینش فردی نه تنها با آخرین فکر یا ایده‌ات کار می‌کند، بلکه با آن فکر و ایده‌ای کار می‌کند که تو بیشترین بسامد و تمرکز و انرژی
مرجان
با این وجود هدفِ « جذب » (و تمام قانون‌های بزرگ زندگی) تعالی بخشیدن خود نیست، بلکه دیگران است؛ شکوفا شدن خود نیست، شکوفا شدن دیگران است؛ غنی کردن خود نیست، غنی کردن دیگران است ـ چرا که با انجام این کار است که خود تعالی می‌یابد، شکوفا می‌شود، غنی می‌گردد و به کامل‌ترین شیوه تجربه می‌شود. (این کامل‌ترین تجربه از خود است که روح در آرزوی آن است. این، در حقیقت، هدف از کل زندگی است.)
سید سروش حقی
این حرف ممکن است احمقانه به نظر بیاید، ولی این یکی از قدرتمندترین ابزاری است که من تا حالا با آن رو به رو شده‌ام. هر روز پنج بار بی‌هیچ دلیل مشخصی لبخند بزن. و صدالبته وقتی که دلیلی هم وجود دارد، دیگر معطل نکن و فوراً و با تمام وجود لبخند گشاده‌ای بزن.
Fatemeh_fmr
تو آمده‌ای که قد بکشی و سیمای زیبای بهشت خودت را درست بر فراز تمام چیزهایی ببینی که فکر می‌کنی باید به دوش بکشی.
دختر دریا
چیزی که برای دیگران انجام می‌دهی، در واقع داری برای خودت انجام می‌دهی؛ و چیزی که نتوانی برای دیگری انجام دهی، در واقع نتوانسته‌ای برای خودت انجام دهی. »
مریم صادقی
جذب جزئی از آن متافیزیک است. یک آهنربای انرژی است. هر چیزی را که مثل خودش باشد جذب می‌کند. صد در صد از این قانون پیروی می‌کند که: « چیزهای مثل هم یکدیگر را جذب می‌کنند. »
مرجان
وقتی از خدا تمنا می‌کنم با من سخن بگوید، به اندازه‌ی تو، احساس کوچکی و تنهایی می‌کنم. اما درست همان وقت، بدون هیچ دلیلی، شروع به درخشیدن می‌کنم.
دختر دریا
تو در همین لحظه شاهد خارق‌العاده‌ترین مکانیسم در هستی بوده‌ای. شاهد مکانیسم تجلی بوده‌ای. بگذار به شیوه‌ی دیگری بگویم. تو شاهد ... ... خدا، در عمل بوده‌ای. (و اگر این تو را خوشحال نکند، هیچ چیز دیگری نخواهد کرد.)
دختر دریا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۷
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۷۵۷۵-۳۱-۴‬
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۷
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۷۵۷۵-۳۱-۴‬