با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زرافه و شغال درونمان را بشناسیم

دانلود و خرید کتاب زرافه و شغال درونمان را بشناسیم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زرافه و شغال درونمان را بشناسیم  نوشته  جاستین مول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زرافه و شغال درونمان را بشناسیم

«زرافه و شغال درونمان را بشناسیم» نام کتابی از جاستین مول است. او مربی بین‌المللی NVC (ارتباطات غیر خشونت‌آمیز) است که در سال ۲۰۰۴ مدرک خود را گرفته‌است. او تاکنون مقاله‌هایی درباره NVC و بزرگ کردن کودکان نوشته‌است. مول پس از نگارش کتاب پرورش کودکان بر پایه اعتماد، در سال ۲۰۰۷ کتاب زرافه و شغال درونمان را بشناسیم را نوشت. او در مقدمه کتابش می‌نویسد: ما انسان‌ها ویژگی‌های خاصی را با بیانی شاعرانه به حیوانات نسبت می‌دهیم. می‌توان گفت که حیوانات به‌وضوح و تقریباً به‌طور یک‌جانبه ویژگی‌های خاصی را به نمایش می‌گذارند درحالی‌که ما می‌توانیم آمیزه‌ای از این ویژگی‌ها را در وجود خودمان بیابیم. در یک لحظه بزدل بودن مانند موش مرکز توجه قرار می‌گیرد و لحظه‌ای دیگر کُندی یک حلزون توجه ما را جلب می‌کند. در بسیاری از کتاب‌ها، کارتون‌ها، فیلم‌ها و آثار هنری کودکان این مطلب بیشترین کاربرد را داشته است. پیوندهایی که با حیوانات برقرار می‌کنیم اغلب به‌قدری طبیعی هستند که دیگر نیاز به گفتن ندارد. وقتی از حیوانات به‌صورت نمادین استفاده می‌کنیم، به زبانی جهانی که هیچ حد و مرزی ندارد سخن می‌گوییم. حیوانات در فرهنگ و سنت سرخ‌پوستان در نقش نمادهای مقدس ظاهر می‌شوند. نمادهایی که حیوانات مظهر آن هستند به مردم در کشف رازهای زندگی کمک می‌کنند. درک ویژگی‌های حیواناتی که به آن‌ها برمی‌خوریم و پرسش از خودمان که این آگاهی چه چیزی درباره خودمان می‌گوید یا چه درسی می‌توانیم از آن بگیریم بسیار سودمند است. بنیان‌گذار ارتباط بدون خشونت، مارشال روزنبرگ، دو حیوان را انتخاب کرد تا به ایده‌هایی که بیان کرده بود قدرت و شفافیت ببخشد، یعنی زرافه و شغال. این دو نمایانگر دو ویژگی در ما هستند؛ تمایل به بیگانه شدن و ارتباط برقرار کردن با دیگران. این کتاب به شما برای شناخت بهتر شغال و زرافه درونتان کمک خواهد کرد و خواهیدآموخت که چگونه خشم و خشونت یا شغال خود را کنترل کنید و به زرافه درون قلبتان مجال ابراز وجود بدهید. یا به بیانی دیگر چگونه با دیگران بدون خشونت ارتباط برقرار کنید.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
می‌توان گفت که هر دینی آموزه‌های مشترکی از عشق به ما ارائه می‌دهد که فقط متفاوت بسته‌بندی شده‌اند. اگر روی این آموزه‌ها و شباهت‌های دیگری که بین دین‌های مختلف وجود دارد تمرکز کنیم، می‌توانیم ارتباط را تجربه کنیم. اگر تمام مردم مذهبی درصدد انجام این کار بودند، جنگ‌های مذهبی پایان می‌یافت.
parisa_msi
از نماد زرافه به‌عنوان نماد ارتباط بدون خشونت استفاده می‌کنم، زیرا زرافه‌ها بین حیوانات روی خشکی بزرگ‌ترین قلب را دارند. نماد شغال را برای نشان‌دادن زبانی به کار می‌برم که ما را از یکدیگر دور می‌کند و خشونت را لذت‌بخش جلوه می‌دهد.
parisa_msi
وقتی از حیوانات به‌صورت نمادین استفاده می‌کنیم، به زبانی جهانی که هیچ حد و مرزی ندارد سخن می‌گوییم.
parisa_msi
نمادهایی که حیوانات مظهر آن هستند به مردم در کشف رازهای زندگی کمک می‌کنند. درک ویژگی‌های حیواناتی که به آن‌ها برمی‌خوریم و پرسش از خودمان که این آگاهی چه چیزی درباره خودمان می‌گوید یا چه درسی می‌توانیم از آن بگیریم بسیار سودمند است.
parisa_msi
مارشال روزنبرگ، دو حیوان را انتخاب کرد تا به ایده‌هایی که بیان کرده بود قدرت و شفافیت ببخشد، یعنی زرافه و شغال. این دو نمایانگر دو ویژگی در ما هستند؛ تمایل به بیگانه شدن و ارتباط برقرار کردن با دیگران.
parisa_msi
در ارتباط بدون خشونت هدف برنده شدن یا حق داشتن نیست، بلکه گوش دادن به یکدیگر و زندگی کردن با تفاوت‌هایمان است
parisa_msi
از نماد زرافه به‌عنوان نماد ارتباط بدون خشونت استفاده می‌کنم، زیرا زرافه‌ها بین حیوانات روی خشکی بزرگ‌ترین قلب را دارند. نماد شغال را برای نشان‌دادن زبانی به کار می‌برم که ما را از یکدیگر دور می‌کند و خشونت را لذت‌بخش جلوه می‌دهد.
parisa_msi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۳
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۸۳-۹‬‬‬
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۳
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۸۳-۹‬‬‬