با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باغ نیمه‌شب تام

دانلود و خرید کتاب باغ نیمه‌شب تام

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باغ نیمه‌شب تام  نوشته  فلیپا پی‌یرس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب باغ نیمه‌شب تام

«باغ نیمه‌شب تام» نوشته فیلیپا پی‌یرس (-۱۹۲۰) داستان پسری به نام تام است که به خاطر بیماری سرخک برادرش پیتر، مجبور به ترک خانه و اقامت موقت در خانه خاله‌اش می‌شود. در خانه خاله گوئن ماجرای شگفت‌انگیزی برای تام پیش می‌آید که با نواختن عجیب و غریب ضربه سیزدهم ساعت پاندولی بزرگی در راهرو خانه که متعلق به خانم بارتولومیو (صاحب‌خانه) است، آغاز می‌شود. تام که از این اتفاق عجیب شگفت‌زده است نیمه شب به دلیل بی‌خوابی به راهرو می‌رود. او آنجا متوجه در پشتی خانه می‌شود که اهالی از آن رفت و آمد نمی‌کنند. به تام گفته شده بود در پشتی دیرتر به خیابان می‌رسد و به حیاط خلوتی باز می‌شود که چیزی برای دیدن ندارد. اما تام با گشودن این در پا به دنیایی دیگر و زمانی دیگر می‌گذارد. در سال ۱۹۸۹ بر اساس این داستان سریالی به نام «رویای باغ در نیمه‌شب» ساخته شد که متولدان دهه ۶۰ بی‌شک آن را دیده‌ و دوست داشته‌اند: تام درحالی‌که از تعجب نفسش را حبس کرده بود، بی‌اختیار قدمی به جلو برداشت. بعد آهی عمیق کشید و نفس بلندی بیرون داد. فقط تا صبح فردا می‌توانست اینجا باشد. چون اول صبح، او را از اینجا بیرون می‌کردند. ولی حالا نه خاله بود نه شوهرش نه مستأجرها و نه حتی خانم بارتولومیو. حالا می‌توانست یک دل سیر در باغ بدود، از پشت شیشه‌های رنگی، داخل گلخانه را نگاه کند و حتی در آن را باز کند و داخل شود. از همهٔ درخت‌هایش بالا برود و از شاخه‌ای به شاخهٔ دیگر بپرد. اگر هم صدایش می‌کردند مثل پرنده‌ای بین بوته‌ها یا انبوه درخت‌ها پنهان شود. میان بوته‌ها دیگر خطری تهدیدش نمی‌کرد. اما تام هنوز قولش را به عمو آلن برای خواب ده ساعته فراموش نکرده بود. از این رو دوباره به‌سمت خانه برگشت تا ساعت پدربزرگ را ببیند. او همچنان از آنچه بیرونِ خانه دیده بود، شگفت‌زده بود و به همین دلیل نمی‌توانست بفهمد که چرا اتاق نشیمن این‌قدر فرق کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
N.A
۱۳۹۸/۱۱/۲۳

زیبا وزنده کننده خاطرات کودکی...

Zahra Darvishi
۱۴۰۰/۰۴/۰۱

خیلی خیلی زیبا بود 💕🌺

کاربر ۱۵۸۸۹۷۴
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

داستان خوبی داشت ممنون از طاقچه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
هیچ‌چیز ثابت و بی‌تغییر باقی نمی‌ماند مگر در خاطرهٔ ما.
Pariya
زمان دیگر نخواهد بود
MMST
بین شب و روز، زمانی وجود دارد که تمام مناظر طبیعت هم به خواب می‌روند. فقط سحرخیزترین آدم‌ها یا مسافران شب می‌توانند این زمان را ببینند و کسی که از پنجره به طبیعت وحشی که حالا در سکوت است نگاه می‌کند. طبیعتی با درختان، بوته‌ها و گیاهانی که بی‌حرکت و در خواب هستند.
Pariya

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۱۰
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۱-۷۶۰-۹
تعداد صفحات۲۳۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۱۰
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۱-۷۶۰-۹