با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فرهنگ اصطلاحات و کنایات مداحی اثر سیدمهدی حسینی رکن‌آبادی

دانلود و خرید کتاب فرهنگ اصطلاحات و کنایات مداحی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ اصطلاحات و کنایات مداحی  نوشته  سیدمهدی حسینی رکن‌آبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب فرهنگ اصطلاحات و کنایات مداحی

«فرهنگ اصطلاحات و کنایات مداحی» نوشته‌ی سیدمهدی حسینی رکن‌آبادی (-۱۳۴۷) فرهنگنامه‌ای مختصر درباره اصطلاحات و کنایات مورد استفاده مادحان اهل‌بیت (ع) در مجالس مذهبی است. در بخشی از مقدمه نویسنده کتاب می‌خوانیم: در این ‌‌مجموعه، بیش از ۳۶۰ کنایه و اصطلاح نقل شده است که در جمع مداحان اهل‌بیت (ع) زبان‌زدند و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان «فرهنگ کنایات و اصطلاحات مداحی» یاد کرد. این اصطلاحات از سال ۱۳۸۰ به‌مرور و پی‌درپی استخراج و ضبط شده و توضیحاتی درباره آن‌ها نگاشته شده است. بخش‌های اولیه‌ی این تحقیق در شماره‌های آغازین مجله خیمه و در قالب ستونی کوتاه چاپ شد و سپس، به‌علت تأکید بزرگان اهل تحقیق بر اهمیت موضوع، این کار ادامه یافت. گفتنی است هرگز نمی‌توان این تحقیق را جامع و کامل دانست و چه‌بسا ده‌ها اصطلاح خاص در حوزه‌ی مداحی وجود دارد و در نقاط مختلف این کشور پهناور، زبانزد است که به‌علت بی‌خبری و بی‌اطلاعی نویسنده از آن‌ها، به این مجموعه راه نیافته‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۷/۰۳

کتاب صد و نود و چهارم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، کتاب جالبی بود و هیاتی ها خیلی خوب می توانند با این کتاب و مطالبش ارتباط برقرار کنند .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۵۴۶۵۴
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۵۴۶۵۴