با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معنادرمانی گمان نیک به خداوند

دانلود و خرید کتاب معنادرمانی گمان نیک به خداوند

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معنادرمانی گمان نیک به خداوند  نوشته  یحیی احمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب معنادرمانی گمان نیک به خداوند

«معنادرمانی گمان نیک به خداوند» پژوهشی است به قلم یحیی احمدی (-۱۳۴۲) که اثر معنادرمانی را بر درمان روان‌شناختی جانبازان شیمیایی بررسی کرده‌است. پژوهشگر با استفاده از دو پکیج آموزشی معنادرمانی و اعمال آنها بر گروه آزمایشی مورد نظر خود (تعدادی از جانبازان) تاثیراتش را بر بهبود روحیه و اصلاح رفتارهای منفی و تقویت رفتارهای سالم جانبازان بررسی کرده‌است.

احمدی درباره شیوه تحقیق خود چنین می گوید:

در این کتاب و برای پیدا کردن سی نفر از جانبازان شیمیایی از آسایشگاه و نیز منازل شخصی و مراکز توان‌بخشی جستجو کردم تا آماده و دعوت شوند و از آن‌ها جهت پژوهش و مداخله در درمان. با هدف بررسی اثربخشی گمان نیک به خداوند و معنایابی مبتنی بر قرآن بر نیمرخ روانشناختی جانبازان شیمیایی آسایشگاه ساری سال ۹۴ انجام‌گرفته است. روش پژوهش، آزمایشی از نوع نیمه آزمایشی با طرح پیش‌آزمون- پس‌آزمون با گروه کنترل می‌باشد. جامعه آماری پژوهش، شامل تمامی جانبازان ۲۵ درصد به بالا در آسایشگاه جانبازان شیمیایی ساری که حدود ۹۰ نفرمی باشند. نمونه‌ای به تعداد ۳۰ نفر به‌صورت تصادفی ساده به‌عنوان نمونه آماری انتخاب شدند که ۱۵ نفر به‌عنوان گروه آزمایش و ۱۵ نفر به‌عنوان گروه گواه قرار گرفتند. ابزار اندازه‌گیری شامل پکیج آموزشی گمان نیک به خدا و معنایابی مبتنی بر قرآن و پرسشنامه نیمرخ روانی scl-۹۰-R بوده است. داده‌ها با روش آماری تحلیل کوواریانس تحلیل شد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۸
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۴۷۴-۱۰۲-۶‬‬‬
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۸
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۴۷۴-۱۰۲-۶‬‬‬