با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مقایسه دیدگاه شریعتی و مطهری در زمینه تحولات اجتماعی

دانلود و خرید کتاب مقایسه دیدگاه شریعتی و مطهری در زمینه تحولات اجتماعی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقایسه دیدگاه شریعتی و مطهری در زمینه تحولات اجتماعی  نوشته  ژیلا امین‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مقایسه دیدگاه شریعتی و مطهری در زمینه تحولات اجتماعی

«مقایسه دیدگاه شریعتی و مطهری در زمینه تحولات اجتماعی» پژوهشی جامعه‌شناسانه از ژیلا امین‌زاده (-۱۳۴۶) است. تحولات اجتماعی از جمله مباحث پرسرو صدای بسیاری از اندیشمندان جامعه‌شناسی است چرا که همه ملل به دنبال شناخت عواملی هستند که بتواند آنها را رو به بهبود ببرد، از استعمار رهایی بخشد، دست استبداد را کوتاه کند و آنها را آزادی و برابری ببخشد. صبحت از تغییر وضع موجود به شکل جدی در کشور ما از زمان سید جمال الدین اسدآبادی مطرح و او با جدیت این هدف را با دور اندیشی خاصی پیگیری کرد و انصافاً در این راه و در آن شرایط حق بزرگی بر گردن همه ما دارد و پس از او انسان‌های وارسته دیگری هم در این مسیر قرار گرفته‌اند که شریعتی و مطهری دو تن از پر آوازه‌ترین آنها در سرزمین ما هستند. نگارنده در این کتاب به دنبال آن است که مقایسه‌ای دقیق از تفکر و اندیشه این دو اندیشمند مبارزه را استخراج کند تا بگوید عوامل تحول، کارگزاران تحول، شرایط تحول، اهداف و آسیب‌های تحولات اجتماعی از منظر آنها چیست؟ چه شباهت و تفاوت‌هایی دارند و علت این شباهت و تفاوت در چه عاملی نهفته‌است؟ این کار از آن جهت مهم و اساسی است که تئوریسین‌های یک انقلاب فقط نقش آغازگری ندارند بلکه در ادامه راه، شناخت مسیر و آسیب‌های راه و اهداف نهایی می‌توانند بسیار کارگشا باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۹۸۸۶۸۵
۱۳۹۸/۰۳/۱۴

عاشقتم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
اگوست کنت که پایه گذار جامعه شناسی است جامعه شناسی را شامل دو بخش استاتیک و دینامیکمی داند؛ که جامعه شناسی استاتیک به بررسی آن بخش جامعه که دارای ثبات نسبی هستند مانند نظامهای ارزشی و هنجاری و الگو های قشربندی و ... وجامعه شناسی دینامیک، بخش هایی که به تغییرات و تحولات توجه دارند مانند الگو های تغییر و تحول اجتماعی می داند. جامعه شناسان جدید این مباحث را در غالب نظم اجتماعی و تغییراجتماعی طرح کرده و تاکید دارند این دو بخش، با یکدیگر ارتباط دارند. پیوند این دو مفهوم در مقام شناسایی سبب شده برخی از جامعه شناسان معتقد باشند نظم و تغییر دو روی یک سکه هستند نه هر نظمی مطلوب و نه هر تغییری اجتماعی نیز مورد پسند
سیّد جواد
تغییر اجتماعی عبارت است از تغییر قابل رویت در طول زمان به صورتی که موقتی و کم دوام نباشد؛ و بر روی ساخت و وظائف سازمان های اجتماعی یک جامعه اثر گذارد و جریان تاریخ را دگرگون نماید.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۱۴
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۱۶-۲۴۸-۱‬
دسته بندی
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۱۴
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۱۶-۲۴۸-۱‬