با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شگردهای مصاحبه پژوهشی

دانلود و خرید کتاب شگردهای مصاحبه پژوهشی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شگردهای مصاحبه پژوهشی  نوشته  شاهین زراعتی رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شگردهای مصاحبه پژوهشی

«شگردهای مصاحبه‌ پژوهشی» نوشته شاهین زراعتی رضایی (-۱۳۵۲)، کتابی است که به یکی از روش‌های تحقیق در علوم اجتماعی یعنی روش میدانی مصاحبه می‌پردازد.

مقوله «مصاحبه‌پژوهشی» در حوزه «بیان نقلی» قرار می‌گیرد. البته مصاحبه‌پژوهشی نوعی بیان نقلی است که عمیقا با استدلال عقلی پژوهشگر درآمیخته‌است. غالبا در مصاحبه‌پژوهشی فقط به نقل نظرات و دیدگاه‌های مصاحبه‌شونده اکتفا نمی‌شود بلکه پژوهشگر نیز مجموعه‌ای از دیدگاه‌ها و برداشت‌های عمیق و تخصصی خود را پیرامون موضوع و سوالات پژوهش بیان می‌دارد. از این منظر، مصاحبه پژوهشی می‌تواند در جایگاه «مباحثه» قرارگیرد.

در این کتاب تلاش می‌شود بیش از هر چیز به شگردهای حرفه‌ای مصاحبه‌پژوهشی پرداخته شود. شگردهایی که کاملا جنبه کاربردی دارد و برای همه پژوهشگران در همه سطوح قابل بهره‌گیری است. البته قبل از بیان شگردها در فصل دوم، در فصل اول با عنوان «کلیات مصاحبه پژوهشی»، برخی مباحث نظری و شیوه زمینه‌سازی مصاحبه پژوهشی و تدارک امکانات مصاحبه و... به اختصار مورد توجه قرار گرفته‌است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شاهرخ
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

یک راهنمای عملی انجام مصاحبه برای پژوهشگران متناسب با شرایط فرهنگی ایران

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۰۷
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۱۴۶۶-۷-۳‬‬
تعداد صفحات۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۰۷
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۱۴۶۶-۷-۳‬‬