با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جامعه، فرهنگ و سیاست درمقالات و اشعار سه شاعر انقلابی (ایرج میرزا ـ فرخی یزدی ـ میرزاده عشقی)

دانلود و خرید کتاب جامعه، فرهنگ و سیاست درمقالات و اشعار سه شاعر انقلابی (ایرج میرزا ـ فرخی یزدی ـ میرزاده عشقی)

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جامعه، فرهنگ و سیاست درمقالات و اشعار سه شاعر انقلابی (ایرج میرزا ـ فرخی یزدی ـ میرزاده عشقی)  نوشته  داوود ع‍ل‍ی‌ب‍اب‍ائ‍ی‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جامعه، فرهنگ و سیاست درمقالات و اشعار سه شاعر انقلابی (ایرج میرزا ـ فرخی یزدی ـ میرزاده عشقی)

«جامعه، فرهنگ و سیاست درمقالات و اشعار سه شاعر انقلابی (ایرج میرزا ـ فرخی یزدی ـ میرزاده عشقی)» پژوهشی به قلم داود علی‌بابایی (-۱۳۳۷) است. هر سه شاعر یاد شده در زمان استبداد رضاخانی می‌زیستند و هر سه در انتقاد از اوضاع زمانه و جانب‌داری از اندیشه‌های آزادی‌خواهانه چه با اشعار طنز، اجتماعی و حتی هجو و چه مقالات تند انتقادی فروگذار نکردند. نویسنده در این کتاب پس از شرح کوتاهی درباره زندگی این سه شاعر، به فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و ادبی آنها پرداخته و چگونگی برخورد آنها با شرایط زمانه و برخورد زمانه با خواسته‌های آنان را روایت کرده‌است. در مقدمه این اثر می‌خوانید: گرچه گفته‌اند سیاستمداران مهمانان تاریخ هستند و اُدبا و هنرمندان میزبانان تاریخ می‌باشند، ولیکن با نگاهی به‌ عملکردها و گفته‌های سه شاعر انقلابی ـ یعنی میرزاده عشقی و ایرج میرزا و فرخی یزدی ـ می‌توان تجزیه و تحلیل نمود که چگونه هنوز هم که بیش از هفت دهه از مرگ آنان می‌گذرد، باز هم مردم آنان را به‌صورت یک نویسنده و شاعر انقلابی و سیاست‌پیشه که هیچ‌گونه گرایشی به‌ حزب و دسته و گروه سیاسی نداشته‌اند، می‌شناسند و آن هم به‌خاطر قلم و شعر و نوشته‌هایشان می‌باشد که بوی اجتماعی و سیاسی می‌دهد و آمیختگی سیاست به‌ ادب و نویسندگی باعث شده‌است که نام آنان هنوز هم زبانزد خاص و عام باشد و مردم اشعار آنان را سرمشقی برای پیشبرد اجتماعی و سیاسی خود قراردهند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
دهقان غذاخوار
۱۳۹۸/۰۳/۰۳

ایرج میرزا شاعر انقلابی؟عجب! (در ایران تا بوَد مُلا و مفتی به روز بدتر ازین هم بیوفتی) "ایرج میرزا" (بچه در قنداق و مُلا در وطن هردو...)(بگذریم) "ایرج میرزا" حالا بازم ایرج میرزا شاعر انقلابی؟عجب! ایرج میرزا اگر انقلابی بود که الان انواع کتاباش تو طاقچه رایگان

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۷/۱۱
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۷/۱۱