با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مطالعه سودمند؛ مفاهیم و ابزارها

دانلود و خرید کتاب مطالعه سودمند؛ مفاهیم و ابزارها

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مطالعه سودمند؛ مفاهیم و ابزارها  نوشته  ع‍ب‍دال‍ک‍ری‍م‌‌‫ ب‍ک‍ار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مطالعه سودمند؛ مفاهیم و ابزارها

«مطالعه سودمند؛ مفاهیم و ابزارها» نوشته دکتر عبدالکریم بکّار (-۱۹۵۱)، نویسنده و اندیشمند سوری است. مطالعه یکی از مهم‌ترین مهارت‌های به‌دست آمده‌ای است که زمینه‌ی موفقیت و سرگرمی را برای هر فرد در زندگی‌اش به ارمغان می‌آورد. این بدان خاطر است که از یک‌سو مطالعه بخش کامل‌کننده حیات فردی و عملی هرکدام از ما به شمار می‌رود و نیز کلید دستیابی به علوم و معارف مختلف است و از سوی دیگر، دین اسلام در اولین آیه‌ای که بر پیامبر اکرم (ص) نازل‌شده ما را به فراگیری آن دعوت می‌کند؛ اما مطالعه، همانند انجام هر کار یا فعالیت دیگر، نیازمند استفاده از روش درست است و رشد و شکوفایی استعدادها، توانایی‌ها و دانش هر انسان به کمیت و کیفیت مطالعه او بستگی دارد. در دنیای امروز که عصر اطلاعات و نبرد اندیشه‌ها و مغزهاست و انسان با انبوه فزاینده اطلاعات اعم از کتاب، مجله، روزنامه و ... مواجه است، نمی‌توان با همان روش‌های قدیمی پیش رفت، بنابراین اقتضا می‌کند تا با شیوه‌ها و روش‌های صحیح و اصولی مطالعه آشنا شویم و آن‌ها را هنگام مطالعه به کار ببندیم. مؤلف در این کتاب، مهم‌ترین شیوه‌ها و روش‌های مطالعه صحیح و اصولی و راهکارهایی که موجب افزایش بهره‌وری در مطالعه می‌شود را معرفی می‌کند و در فصل آخر کتاب، شیوه مطالعه کتاب تاریخ را به‌عنوان نمونه و الگو برای مخاطب ارائه می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
golab
۱۳۹۸/۱۰/۰۶

سلام یه سوال دارم لطفا هرکی میدونه، پاسخ بده. من مدتیه که دچار وسواس مطالعاتی شدم، بعضی وقتها ده دقیقه طول میکشه تا یه صفحه رو بخونم، چون فکر می‌کنم خوب نفهمیدم و باید بارها و بارها بخونم. این موضوع باعث

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اگر فرض را بر این بگذاریم که انسان در طول زندگی خود شصت سال به مطالعه بپردازد و هر هفته نیز یک کتاب بخواند، وی در طول این مدت موفق به خواندن سه هزار جلد کتاب شده است که این رقم نسبت به تعداد کتاب‌های منتشرشده رقمی ناچیز به نظر می‌رسد.
|قافیه باران|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۵
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۰-۹۶-۵‬‬‬
تعداد صفحات۱۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۵
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۰-۹۶-۵‬‬‬