با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رازهای دلار اثر فاطمه شفیعی سروستانی

دانلود و خرید کتاب رازهای دلار

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رازهای دلار  نوشته  فاطمه شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رازهای دلار

کتاب «رازهای دلار» به گردآوری فاطمه شفیعی سروستانی و حامد کفاش، به بررسی نشانه‌های فراماسونری به‌کاررفته در دلار می پردازد. این کتاب، کوتاه امّا پر از پرده‌برداری از اسرار اسکناس دلار است. در این کتاب، ظرایف به‌کاررفته در دلار و علّت به‌کارگیری آن، نمادهای فراماسونری نقش شده در دلار و معنای آن شرح داده شده‌است: ششم ژوئیه‌ی سال ۱۷۸۵ م. کنگره‌ی آمریکا که در آن زمان تنها یک مجلس بود، به اتّفاق آرا، دلار (Dollar) را واحد پول آن کشور قرار داد. پیش از استقلال ایالات متّحده، لیره (واحد پول انگلستان) در سیزده مهاجرنشین انگلیسی آمریکای شمالی رایج بود. در جریان انقلاب، آمریکاییان سکّه‌ی نقره‌ای اسپانیا، به‌نام دلار را که در مکزیک رایج بود، وسیله‌ی داد و ستد قرار دادند. به همین دلیل نام واحد پول خود را دلار نامیدند. سکه‌ی دلار نقره‌ای از قرن ۱۴ م. و بیش از سه قرن به نام تالر (Thaler)، دالر، تلار و دلار در اروپا رایج بود که اسپانیایی‌ها آن را به عنوان واحد پول رایج حفظ کرده و به مستعمرات خود در قاره‌ی آمریکا نیز منتقل ساختند. اس با خط عمودی$ که علامت بین‌المللی دلار است نیز از اسپانیایی‌ها اقتباس شده که پول خود را با با علامت P مشخص می‌کردند و این P در آمریکای شمالی در جریان نوشتن به شکل $ درآمد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
علیرضا
۱۳۹۷/۰۱/۰۳

نام کتاب اصلا گویای این نیست که کتاب در مورد نقش و نگار روی کاغذ دلار است. من فکر کردم که این کتاب در مورد خود دلار و سازوکار بر جریان دلار است.

mahdi.ch73
۱۳۹۶/۰۹/۳۰

این کتاب عالی بود با توجه به این که مصور هست

Amir mahdi nazari
۱۳۹۸/۱۲/۲۶

👌🏻خوب بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
تاریخچه‌ی دلار ششم ژوئیه‌ی سال ۱۷۸۵ م. کنگره‌ی آمریکا که در آن زمان تنها یک مجلس بود، به اتّفاق آرا، دلار (Dollar) را واحد پول آن کشور قرار داد. پیش از استقلال ایالات متّحده، لیره (واحد پول انگلستان) در سیزده مهاجرنشین انگلیسی آمریکای شمالی رایج بود. در جریان انقلاب، آمریکاییان سکّه‌ی نقره‌ای اسپانیا، به‌نام دلار را که در مکزیک رایج بود، وسیله‌ی داد و ستد قرار دادند. به همین دلیل نام واحد پول خود را دلار نامیدند. سکه‌ی دلار نقره‌ای از قرن ۱۴ م. و بیش از سه قرن به نام تالر (Thaler)، دالر، تلار و دلار در اروپا رایج بود که اسپانیایی‌ها آن را به عنوان واحد پول رایج حفظ کرده و به مستعمرات خود در قاره‌ی آمریکا نیز منتقل ساختند. اس با خط عمودی$ که علامت بین‌المللی دلار است نیز از اسپانیایی‌ها اقتباس شده که پول خود را با با علامت P مشخص می‌کردند و این P در آمریکای شمالی در جریان نوشتن به شکل $ درآمد.
S. Mohammad Zare

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۷۱-۷
تعداد صفحات۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۷۱-۷