با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق اثر دای‍ان‌ م‍ک‌درم‍ت‌

دانلود و خرید کتاب کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق  نوشته  دای‍ان‌ م‍ک‌درم‍ت‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق

«کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق» کتاب دیگری از مجموعه‌‌ی «کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان» و به قلم نویسندگان، دکتر دایان مکدِرمُت و سی. آر. سیندِر است. روش نویسندگان کتابها، آموزش شیوه‌های عملی به والدین است. در نتیجه، هر کتاب از فصلهای متعددی تشکیل شده است که هر فصل به توضیح یک روش کلیدی می‌پردازد. مجموعه کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان، علاوه بر پشتوانه علمی و معتبر خود، از زبانی ساده برای توضیح مطالب و انتقال آنها به خواننده استفاده کرده است که برای عموم مادران و پدران قابل استفاده خواهد بود. در مقدمه می‌خوانید: فصلهای بخش نخست کتاب، درک کاملی از روند امید به شما می‌دهد. ما با کلمات، تصویری از کودکانی برایتان ترسیم می‌کنیم که بسیار امیدوارند و نیز از آنانی که امید اندکی دارند. همچنین، شرح خواهیم داد که امیدواری و نومیدی، چگونه بر تمامی جنبه‌های زندگی کودک تأثیر می‌گذارد. وضعیت کودکانی را که در خانه‌های کم‌امید یا حتی بی‌امید زندگی می‌کنند و نیز کودکانی را که در فضاهای پرامید زندگی می‌کنند، برایتان شرح خواهیم داد. در این کتاب، معنای امید و شیوه تشخیص آن را یاد خواهید گرفت. همچنین، زمینه‌های مهم زندگی فرزندانتان و تأثیر امید بر موفقیت و خوشبختی بیشتر را در این زمینه‌ها خواهید دید. سپس برای ایجاد و تقویت امید در خود و فرزندانتان، راههای گوناگونی خواهید آموخت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Somayeh
۱۳۹۸/۱۰/۰۷

👌👌👌👍🌹🌹

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱)
اولين مرحله، تعيين هدف است؛ زيرا بدون هدف، انگيزه‌ای برای حركت وجود ندارد.
Somayeh
پدر و مادرهای اميدوار، به آرزوهايشان می‌رسند و به فرزندانشان ياری می‌كنند تا آنها نيز به رؤياهايشان دست يابند
Somayeh
۵.ياد بگيريد جملاتی بگوييد كه احساساتتان را نشان دهند. برای نمونه، وقتی می‌گوييد: «من ]در اين حالت[ خشمگين می‌شوم»، مسئوليت خشمتان را پذيرفته و احساستان را با فرزندتان در ميان گذاشته‌ايد. در حالی كه اگر بگوييد «تو مرا عصبانی می‌كنی»، تقصير را به گردن فرزندتان انداخته‌ايد. نتايج پژوهشها نشان می‌دهد كه هيچ كس دوست ندارد در كنار افرادی باشد كه پيوسته، ديگران را مقصر می‌شمارند. يكی از درسهای مهم برای رشدكردن، اين است كه شخص، عواطف خود را كنترل كند و مسئوليت آنها را بپذيرد. شما در مقام پدر يا مادر، می‌توانيد با پذيرفتن عواطفتان، اين درس را به كودكتان بدهيد. علاوه بر اين، هنگامی كه مسئوليت عواطفتان را می‌پذيريد و به‌خصوص وقتی اعتراف می‌كنيد كه اشتباه كرده‌ايد يا می‌توانستيد رفتار بهتری داشته باشيد، نرمش و انسان‌بودن را به كودكانتان نشان می‌دهيد و همين موجب می‌شود گفت‌وگو جريان بهتری پيدا كند.
Somayeh
كودكان بايد ياد بگيرند كه چگونه از طريق خوردن غذاهای مناسب، خواب كافی و شستن مرتب دستها، خود را سالم نگه دارند. آيا فرزندانتان وقتی احساس می‌كنند حالشان خوب نيست، می‌دانند چه كنند؟ برای نمونه، آيا استراحت می‌كنند و مايعات كافی می‌نوشند؟ با شيوه‌های سالم زندگی كردن آشنا هستند؟ آيا می‌دانند كه استراحت كافی، مسواك زدن مرتب و خوردن ميوه و سبزی فراوان، برايشان مفيد است؟
Somayeh
اگر فرزندانتان سالم هستند، شايد ندانند چگونه از خود مراقبت كنند. با آنها صحبت و راهنمايی‌شان كنيد.
Somayeh
شروع كردن كاری با شور و شوق و سپس بیعلاقه شدن به آن به محض بروز مشكلات، نشانه نيروی راهيابی ضعيف است.
Somayeh
اهداف بزرگ و طولانیمدت، حتمآ بايد به قدمهای كوچكتر و عملیتر تقسيم شود. هر قدمی كه برداشته میشود، دستاوردی دارد. حتی اهداف كوچك و كوتاهمدت را هم میتوانيد خرد كنيد.
H.H.
هرچه بيشتر تحقيق كرديم و نمونه‌های بيشتری را مورد بررسی قرار داديم، بيشتر به اين نتيجه رسيديم كه: اميد به‌راستی ثمربخش است. بنابراين، به عقيده ما بهترين راه استفاده از قدرتِ اميد، به‌كارگيری آن در دشوارترين و در عين‌حال مهم‌ترين كار زندگی، يعنی پرورش فرزندان است. به عبارت ساده، ما تأكيد داريم كه بايد پيوسته و بی‌وقفه، به فرزندانمان درس پراميد انديشيدن بدهيم.
Somayeh
برای آنكه شما و فرزندتان بتوانيد راحت‌تر با همديگر صحبت كنيد، اين رهنمودها را كه به نظر ما مفيدند، در نظر بگيريد : ۱.نخستين قانون برای داشتن يك ارتباط خوب، خوب شنيدن است. خوب شنيدن، يعنی شما به نوجوانتان اجازه می‌دهيد درباره هرچه دوست دارد، صحبت كند؛ حتی اگر مورد علاقه شما نباشد. به عبارت ديگر، سخنان او را قطع نمی‌كنيد و انتظار داريد كه او هم سخنان شما را قطع نكند. برخی اوقات، پدر و مادرها وانمود می‌كنند كه دارند به مطالب فرزندانشان گوش می‌دهند، در حالی كه در واقع، فكرشان جای ديگری است. گوش دادن حقيقی به فرزندتان، يكی از مهم‌ترين قدم‌هايی است كه می‌توانيد در راه بهبود روابطتان برداريد. تظاهر به گوش دادن، فايده‌ای ندارد. كودكان می‌توانند تشخيص دهند كه چه هنگام حواستان جمع نيست.
Somayeh
آيا كودك شما با شادی و نشاط با دوستانش بازی می‌كند يا مرتب دچار برخورد می‌شود؟ آيا فرزندتان به سادگی حوصله‌اش سر می‌رود يا راههای گوناگونی برای سرگرم كردن خود دارد؟ اگر بازی يا سرگرمی خاصی مورد علاقه دوستانش نباشد، آيا او می‌تواند بازيها و سرگرميهای ديگری پيشنهاد كند؟ آيا او می‌تواند از بازيهايی كه در گذشته آموخته است، مانند طناب‌بازی، توپ‌بازی و اسكيت، برای يادگيری بازيهای تازه استفاده كند؟
Somayeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۶۳-۲
تعداد صفحات۲۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۶۳-۲