با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انواع زنان

دانلود و خرید کتاب انواع زنان

۳٫۹ از ۴۰ نظر
۳٫۹ از ۴۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انواع زنان  نوشته  ژان شینودا بولن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب انواع زنان

کتاب انواع زنان نوشته‌ی ژان شینودا بولن فروش زیادی در تمام دنیا داشته است. در این کتاب نظریه‌ها و اطلاعات جدیدی در اختیار ما خوانندگان قرار می‌گیرد تا به کمک آن‌ها بتوانیم نوع شخصیت خودمان را پیدا کنیم و سپس با نکته‌هایی که می‌گوید می‌توانیم اسطوره‌های درونمان را پیدا کنیم.

درباره کتاب انواع زنان

دلیل اصلی تفاوت بین زنان، کهن الگو‌های درونی هستند. همه‌ی ما در درونمان چیزی متفاوت از زندگی می‌خواهیم برای مثال بعضی زنان برای رسیدن به رضایت نیاز به ازدواج و فرزند دارند و بعضی دیگر به چیزی بیشتر یا کمتر از این، این زنان قطعا با زنانی که در زندگی به دنبال استقلال شخصی هستند تفاوت دارند و این تفاوت‌های اساسی ما را از دیگران متمایز می‌کند، هر انسانی وقتی به چیزی که می‌خواست نمی‌رسد خسته و ناراحت می‌شود. گروهی از زنان نیز هستند که دوست دارند تجربه‌های جدید کشف کنند و خلاقیت‌‌های تازه‌ای را در زندگی اجرا کنند. نوع دیگر زنان به دنبال آرامش و معنویت هستند. چیزی که برای یکی از این زنان زندگی ایده‌آل است می‌تواند برای دیگری کاملا پوچ باشد. شناختن اطسوره‌های زنان به آن‌ها کمک می‌کند تا در زندگی درک بهتر از خود داشته باشند و روابطشان را با مردان، زنان، و بقیه‌ی اطرافیانشان بهتر کنند. بینشی که این الگوها به زنان می‌دهد باعث می‌شود آنان متوجه شوند چه چیزهایی در زندگی انگیزه‌بخش یا اامیدکننده هستند.

کتاب انواع زنان نوشته‌ی ژان شینودا بولن دیدگاه تازه‌ای درمورد روان‌شناسی زنان را برای ما توضیح می‌دهد که براساس نگرشی از زنان که بیشتر از سه هزار سال در توهمات بشر وجود داشته‌اند نوشته شده است. در این کتاب، روان‌شناسی زنان که بر پایه‌ی هر نظریه‌ای زنی را سالم می‌داند که الگوی شخصیتی درستی داشته باشد نقض می‌کند و با آن مخالف است. در این کتاب با معیارهای مختلفی برای سلامت زنان آشنا می‌شویم.

این کتاب تاکنون به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است که نشان‌دهنده پرطرفدار بودن آن است. در کتاب انواع زنان می‌توانیم مسیر اطمینان‌بخشی را که با آن همه‌ی بخش‌های شخصیتمان را در کنترل داشته باشیم و هم‌چنین نقاط ضعف و قوت خودمان را بشناسیم و اعتماد‌به‌نفسمان را بالا ببریم

چرا باید کتاب انواع زنان را مطالعه کنیم؟

این کتاب به ما کمک می‌کند بخش‌های پنهان شخصیتمان را بیشتر بشناسیم و به کمک آن رفتار بهتر و اعتماد‌به‌نفس بالاتری داشته باشیم. خواندن این کتاب به ما احساس خوبی می‌دهد و با شناخت کهن الگوها می‌توانیم ویژگی‌های خودمان را بهتر درک کنیم. در این کتاب یاد می‌گیریم آنچه واقعا برای ما اهمیت دارد با چیزی که برای دیگران اهمیت دارد و از آن خوششان می‌آید کاملا متفاوت هستند.

خواندن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

کتاب انواع زنان می‌تواند برای زنان بالای سی سال بسیار مفید باشد و به آن‌ها کمک کند إحساس عمیق‌تری از زندگی به‌ دست بیاورند، هم‍چنین مردانی که می‌خواهند درک عمیق‌تری از زنان اطرافشان داشته باشند می‌توانند این کتاب را مطالعه کنند.

درباره ژان شینودا بولن

ژان شینودا بولن یک روانپزشک و نویسنده آمریکایی است. او کتاب‌های منحصر به فردی نوشته است که بیشتر آن‌ها در مورد روانشناسی کهن الگویی است. معروف‌ترین کتاب‌های ژان شینودا بولن «انواع زنان»، «انواع مردان»، «ما همه یک معجزه ایم» و «خرد خاص و جذاب بودن» هستند که به فارسی نیز ترجمه شده‌اند و انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی آن‌ها را منتشر کرده است.

فهرست کتاب انواع زنان

پیشگفتار مقدمه 1. کهن‌الگوهای زنانه همچون انگاره‌های درونی 2. فعال کردن اسطوره‌ها 3. اسطوره‌های باکره 4. آرتمیس: اسطوره‌ی شکار و ماه، رقیب و خواهر 5. آتنا: اسطوره‌ی خرد که از محدودیت‌ها فراتر می‌رود 6. هستیا: اسطوره‌ی خانه و کاشانه، معبد، زن خردمند و عمه دوشیزه 7. اسطوره‌های آسیب‌پذیر 8. هرا اسطوره‌ی ازدواج، تعهد و همسر 9. دیمیتر اسطوره‌ی غلات تغذیه‌کننده و مادر 10. پرسفون دوشیزه و ملکه جهان زیرین زن پذیرا و دختر مادرش 11. اسطوره‌ی کیمیاگر 12. آفرودیت اسطوره‌ی عشق و زیبایی 13. کدام اسطوره‌ی سیب طلایی را می‌برد؟ 14. قهرمان درون هر زن تبارشناسی: کهن‌الگوهای یونان باستان جدول اسطوره‌های زن یادداشت‌ها منابع

بخش‌هایی از کتاب انواع زنان

قهرمان بالقوه‌ای درون هر زن حضور دارد. او بانوی هدایت ‌کننده‌ای در کل طول سفری است که از بدو تولد آغاز شده و در تمام طول عمر ادامه خواهد داشت. همان‌طور که او در طول مسیرش حرکت می‌کند، ناگزیر با درد و رنج‌هایی مواجه می‌شود: احساس تنهایی، آسیب‌پذیری، عدم اطمینان؛ و محدودیت‌ها را می‌شناسد. او همچنین می‌تواند معنا را بیابد، شخصیت خود را رشد دهد، عشق و شکوه را تجربه کند و خرد را بیاموزد.

او با انتخاب‌هایش شکل می‌گیرد، با ظرفیت خود برای ایمان و عشق، با توانایی خود در آموختن از تجربیات و ایجاد تعهدات. زمانی که مشکلات سر برمی‌آورند، اگر او بسنجد چه کاری باید انجام دهد، تصمیم بگیرد و به روشی هماهنگ با احساسات و ارزش‌های خود رفتار کند، مانند قهرمان و نقش اول اسطوره‌ی خودش رفتار کرده است.

اگرچه زندگی پر از شرایط انتخاب نشده است، همیشه لحظات تصمیم‌گیری و نقاط عطفی وجود دارد که اتفاقات را رقم می‌زنند یا شخصیت را تغییر می‌دهند. یک زن برای این‌که قهرمان سفر قهرمانی خود باشد، باید این عقیده را داشته باشد (یا لااقل این‌گونه وانمود کند) که انتخاب‌هایش مهم هستند. در روند زندگی کردن با چنین پیش‌ فرض ذهنی اتفاقی رخ می‌دهد: زن تبدیل به یک انتخاب‌کننده می‌شود؛ قهرمانی که خودش تعیین می‌کند قرار است به چه چیز تبدیل شود. او با کارهایی که انجام می‌دهد یا نمی‌دهد و با عقایدی که دارد، رشد کرده و یا افول پیدا می‌کند.

مراجعان من به من یاد دادند که فقط اتفاقاتی که برای‌شان می‌افتد در شکل‌گیری آینده آن‌ها موثر نیست؛ بلکه آنچه درون آن‌ها رخ می‌دهد تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند. آن‌چه که آن‌ها احساس می‌کنند و آن‌گونه که در درون و بیرون واکنش نشان می‌دهند، تعیین می‌کند که آن‌ها تبدیل به چه کسی شوند؛ بسیار بیشتر از میزان بدبختی‌هایی که افراد با آن‌ها مواجه می‌شوند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۹)
حدیث
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

این کتاب زنان رو به روشنگری میرسونه، همین یه کتاب کافیه تا زندگی یک زن رو برای همیشه تغییر بده.

Mary Azad
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

کتاب خوب یکی از موثرترین راههای شناخت درون است و این کتاب به همراه بقیه کتابهای بنیاد فرهنگ زندگی بسیار در این امر مهم یاری رسان است .

mary.sa
۱۴۰۰/۰۴/۱۵

این کتاب قطعا جز سری کتاب هاییه که هر زنی باید یه بار تو زندگیش بخونه.خوندنش یه دید جدیدی نسبت به خودتون و خانوم های اطرافتون میده و همینطور درک کردن رفتار ها و تصمیماتشون رو تا حد زیادی توضیح

- بیشتر
فاطمه اسماعیلی
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

اسطوره ها در شخصیت شناسی خیلی مفیدن. اول خودمون، نقاط ضعف و قوت و بعد شناخت و پایه گذاری ارتباط با بقیه. من خودم بعد چند ماه سرک کشیدن چاپیشو خریدم که چند بار بخونم و واقعا از شناخت درون

- بیشتر
Lily
۱۳۹۸/۱۰/۲۵

این کتاب را با ترجمه آذر یوسفی از انتشارات روشنگران خواندم. یکی از بهترین کتابهای روانشناسی زنان از دیدگاه یونگین هاست. در مورد این ترجمه طبیعتا نظری ندارم.

fa bahrami
۱۳۹۸/۰۷/۰۷

به طرز غریبی درست، جالب و مبهوت کننده است.. حداقل برای من که اینطور بود.

hashem
۱۳۹۸/۰۷/۰۸

ترجمه خوبی نیست ولی کتاب خوبیه

negarhoseinzade91
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کتاب خیلی خوبیه ارزش خوندن داره حتی بیشتر از یک بار

نگار
۱۳۹۸/۰۴/۰۷

من این کتاب رو خوندم بسیار کتاب خوب و کاربردی ای هست البته در حد رمان جذاب نیست ولی یکی از کتاب های روانشناسی هست که راحت تا آخر خوندمش درضمن درباره ی انرژی های زنانه صحبت میکنه که همه

- بیشتر
mim.panah
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

قسمتی از متن کتاب در فصل آرتمیس نیست. لطفا پیگیری کنید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
همان‌گونه که شرقی‌ها می‌گویند: «وقتی شاگرد آماده باشد، استاد خود خواهد آمد.» همزمانی کتاب اسبابی غیرعلّی است که از طریق آن یک کتاب به‌دست خواننده‌ای می‌رسد که واقعآ به دنبال آن بوده است.
tayebeh asgari
یک زن برای این‌که قهرمان سفر قهرمانی خود باشد، باید این عقیده را داشته باشد (یا لااقل این‌گونه وانمود کند) که انتخاب‌هایش مهم هستند. در روند زندگی کردن با چنین پیش‌ فرض ذهنی اتفاقی رخ می‌دهد: زن تبدیل به یک انتخاب‌کننده می‌شود؛ قهرمانی که خودش تعیین می‌کند قرار است به چه چیز تبدیل شود.
سوفیا
زمانی که یک زن از نیروهایی که او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند آگاه می‌شوند، قدرتی به‌دست می‌آورد که زاییده دانش است. «اسطوره‌ها» نیروهای نامرئی و قدرتمندی هستند که رفتارها را شکل می‌دهند و عواطف را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. شناخت «اسطوره‌ها» ی حاضر در وجود زن، قلمرو جدیدی است که آگاهی درباره زنان را ارتقا می‌بخشد. زمانی که یک زن متوجه می‌شود کدام «اسطوره‌ها» قدرت اصلی را در درون او در اختیار دارند، آگاهی خاصی درباره غرایز اصلی، اولویت‌ها، توانایی‌ها و امکان یافتن معنا در میان انتخاب‌های مختلفی که دیگران شاید جرات آن‌ها را ندارند، به‌دست می‌آورد.
Elham
زمانی که کهن‌الگوی آتنا در روان زنی قوی باشد، او تمایلی طبیعی به میانه‌روی در انجام کارها دارد و در «اعتدال طلایی» زندگی می‌کند؛ چیزی که ایده‌آل آتنی‌ها بود.
جی‌ام
(خشمی که درون‌ریزی شود ــ و به عبارتی سرکوب شود ــ تبدیل به افسردگی می‌شود).
Zohreh
برای مثال، تا کردن لباس‌های شسته شده برای بسیاری از زنان کاری روزمره و تکراری است که همیشه برای انجام آن عجله دارند. اما با پذیرش نگرش هستیایی، یک زن می‌تواند از فرصت تا کردن لباس به‌عنوان زمانی که می‌تواند ذهنش را آرام کند، استقبال نماید. به منظور حضور هستیا، زن باید در یک زمان روی یک فعالیت، یک فضا یا یک اتاق تمرکز کند و کارها را با آرامش و در زمانی که در اختیار دارد انجام دهد. او باید چنان مجذوب کارش شود که گویی در حال اجرای مراسم چای ژاپنی است؛ با حسی از وقار در هر حرکتی که انجام می‌دهد. تنها در این صورت است که آرامش درونی عمیق جای هیاهوی معمول ذهن را می‌گیرد. معیارهایی که باید مورد ملاحظه قرار بگیرند می‌بایست متعلق به خود زن باشند؛ روش انجام آن‌ها نیز باید مطابق با آنچه باشد که برای خودش معنا دارد. از این طریق او اسطوره‌ای باکره خواهد بود، نه سرویس‌دهنده‌ای به نیازها یا معیارهای دیگران و نه مغلوبی در برابر زمان.
زهرا
پذیرش ذاتی زن پرسفونی او را بسیار شکل‌پذیر می‌سازد. اگر افراد زیادی تصویر یا انتظاری را روی وی فرافکنی کنند، او اصلا مقاومت نمی‌کند. این الگوی بوقلمون‌صفتی اوست تا هر چیز که دیگران از او انتظار دارند را «امتحان کند». این همان خصوصیتی است که او را مستعد «زن آنیمایی» بودن می‌کند؛ او به طور ناخودآگاه خود را به آن شکلی که مرد از او می‌خواهد درمی‌آورد. با یک مرد، او بازیکن تنیس می‌شود و در باشگاه ورزشی عضو می‌شود؛ در رابطه‌ی بعدی، پشت موتورسیکلت نامزدش می‌نشیند و در اتوبان‌ها لایی می‌کشند و در رابطه‌ی سوم، یک مدل می‌شود و ظاهر ساده و معصومانه‌اش را مطابق میل مردش نقاشی می‌کند.
Nazanin Aliakbarzadeh
برنامه‌های طبیعت‌گردی ویژهٔ زنان، کهن‌الگوی آرتمیس فرا می‌خواند؛ خصوصآ آن‌هایی که یک تجربه گروهی را با یک سفر قهرمانی فردی ترکیب می‌کنند. زمانی که زنان به سفرهای برون‌مرزی و سرزمین‌های ناآشنا می‌روند، کهن‌الگوی آرتمیس را درون خود پرورش می‌دهند. همچنین وقتی دختران‌مان در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنند، به اردوهای دخترانه می‌روند، به سفرهای اکتشافی مکان‌های جدید می‌روند و در فرهنگ‌های بیگانه به تحصیل می‌پردازند، تجربیاتی کسب می‌کنند که می‌تواند مستقل بودن آرتمیس را در آن‌ها رشد دهد.
niloofarmyl
آفرودیت در افسانه پیگمالیون پادشاه قبرس نیز نقش بسزایی داشت. پیگمالیون مجسمه‌ای از عاج به شکل زن ایده‌آلش تراشیده بود و هرچه بیشتر به آن نگاه می‌کرد، بیشتر عاشق مخلوق خودش می‌شد. در جشنی که به افتخار آفرودیت برگزار شده بود، پیگمالیون از آفرودیت درخواست همسری شبیه مجسمه‌اش کرد. بعدها آن مجسمه زنده شد و تبدیل به زنی به نام گالاتا شد که با پیگمالیون ازدواج کرد.
سوفیا
مانند نخستین اشعه‌های باریک نور خورشید پس از باران، غم ناشی از تنهایی ناخواسته با گذشت زمان گرم‌تر و گرم‌تر می‌شود... و همزمان با آن حس هویت انسان نیز رشد پیدا می‌کند. زمانی که در میانه‌ی مردم زندگی می‌کنیم، بخشی از اشتیاق و بینش طبیعی‌مان از طریق صحبت کوتاهی که با دیگران داریم به بیرون درز پیدا می‌کند. در شجاعانه‌ترین حالت شما فکر می‌کنید این نهایت کاری است که انسان می‌تواند انجام دهد. اما نیروی اصلی حیات از درون می‌آید؛ به آن‌جا بروید. نیایش و مراقبه کنید و به آن بخش‌های روشنگر درون‌تان دست پیدا کنید.
زهرا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۶۸۶۲۰
تعداد صفحات۵۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۶۸۶۲۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن