با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انواع زنان

دانلود و خرید کتاب انواع زنان

۴٫۰ از ۳۶ نظر
۴٫۰ از ۳۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انواع زنان  نوشته  ژان شینودا بولن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انواع زنان

نگاه زنان به کار، روابط جنسی، فرزند، همسر و....یکی نیست. راه کسب احساس رضایت در زندگی هم در زنان یک راه مشخص نیست معجزه‌ی کتاب «انواع زنان» ژان شینودا بولن در تشخیص الگوهای متفاوت رفتاری در زنان است، الگوهایی که به هر زنی باتوجه به مختصات روان‌شناختی‌اش کمک می‌کند تا عمیقا درک کند برای رشد ودست‌یابی به حس رضایت دقیقا سراغ چه کاری باید برود و از چه چیزهایی باید پرهیز کند. این کتاب به شما کمک می کند تا تیپ شخصیتی خود را در میان انواع زنانی که در این کتاب مطرح شده بهتر پیدا کنید و هم با نکات کلیدی مورد نیاز برای هر تیپ که باید آنها را بدانید آشنا شوید. این کتاب به ده‌ها زبان مختلف ترجمه و بارها تجدید چاپ شده‌است که نشان از این دارد که محتوای آن مسیر اطمینان بخشی برای زنانی است که می‌خواهند به ابعاد شخصیتی خود مسلط باشند و با شناخت نقاط قوت وضعف خود،در زندگی حضوری با اعتماد به نفس و مقتدر داشته‌باشند. مردان هم در این کتاب نکات فروانی برای درک بهتر وارتباط موثر با زندگی شان با مادر ،خواهر ،همسر ،همکار و دختر خود خواهند یافت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
حدیث
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

این کتاب زنان رو به روشنگری میرسونه، همین یه کتاب کافیه تا زندگی یک زن رو برای همیشه تغییر بده.

Mary Azad
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

کتاب خوب یکی از موثرترین راههای شناخت درون است و این کتاب به همراه بقیه کتابهای بنیاد فرهنگ زندگی بسیار در این امر مهم یاری رسان است .

فاطمه اسماعیلی
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

اسطوره ها در شخصیت شناسی خیلی مفیدن. اول خودمون، نقاط ضعف و قوت و بعد شناخت و پایه گذاری ارتباط با بقیه. من خودم بعد چند ماه سرک کشیدن چاپیشو خریدم که چند بار بخونم و واقعا از شناخت درون

- بیشتر
نگار
۱۳۹۸/۰۴/۰۷

من این کتاب رو خوندم بسیار کتاب خوب و کاربردی ای هست البته در حد رمان جذاب نیست ولی یکی از کتاب های روانشناسی هست که راحت تا آخر خوندمش درضمن درباره ی انرژی های زنانه صحبت میکنه که همه

- بیشتر
Lily
۱۳۹۸/۱۰/۲۵

این کتاب را با ترجمه آذر یوسفی از انتشارات روشنگران خواندم. یکی از بهترین کتابهای روانشناسی زنان از دیدگاه یونگین هاست. در مورد این ترجمه طبیعتا نظری ندارم.

fa bahrami
۱۳۹۸/۰۷/۰۷

به طرز غریبی درست، جالب و مبهوت کننده است.. حداقل برای من که اینطور بود.

hashem
۱۳۹۸/۰۷/۰۸

ترجمه خوبی نیست ولی کتاب خوبیه

negarhoseinzade91
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کتاب خیلی خوبیه ارزش خوندن داره حتی بیشتر از یک بار

اتنا
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

کتاب واقعا فوق العاده بود...یک کتاب روانکاوی وروانشناسی ولی باجاذبه ی بالا مثل رمان که نمیشه کتاب رو زمین گزاشت😍😍 خیلی به درک وشناخت روان خودم وافراد نزدیک خانوده ام شد ودلیل خیلی ازمشکلات رومتوجه شدم ...همچنین این کتاب منو خیلی

- بیشتر
کاربر ۱۱۲۴۶۷۱
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

عالی کتابش حتما توصیه میکنم همه دخترا بخونن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱)
همان‌گونه که شرقی‌ها می‌گویند: «وقتی شاگرد آماده باشد، استاد خود خواهد آمد.» همزمانی کتاب اسبابی غیرعلّی است که از طریق آن یک کتاب به‌دست خواننده‌ای می‌رسد که واقعآ به دنبال آن بوده است.
tayebeh asgari
یک زن برای این‌که قهرمان سفر قهرمانی خود باشد، باید این عقیده را داشته باشد (یا لااقل این‌گونه وانمود کند) که انتخاب‌هایش مهم هستند. در روند زندگی کردن با چنین پیش‌ فرض ذهنی اتفاقی رخ می‌دهد: زن تبدیل به یک انتخاب‌کننده می‌شود؛ قهرمانی که خودش تعیین می‌کند قرار است به چه چیز تبدیل شود.
سوفیا
زمانی که یک زن از نیروهایی که او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند آگاه می‌شوند، قدرتی به‌دست می‌آورد که زاییده دانش است. «اسطوره‌ها» نیروهای نامرئی و قدرتمندی هستند که رفتارها را شکل می‌دهند و عواطف را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. شناخت «اسطوره‌ها» ی حاضر در وجود زن، قلمرو جدیدی است که آگاهی درباره زنان را ارتقا می‌بخشد. زمانی که یک زن متوجه می‌شود کدام «اسطوره‌ها» قدرت اصلی را در درون او در اختیار دارند، آگاهی خاصی درباره غرایز اصلی، اولویت‌ها، توانایی‌ها و امکان یافتن معنا در میان انتخاب‌های مختلفی که دیگران شاید جرات آن‌ها را ندارند، به‌دست می‌آورد.
Elham
زمانی که کهن‌الگوی آتنا در روان زنی قوی باشد، او تمایلی طبیعی به میانه‌روی در انجام کارها دارد و در «اعتدال طلایی» زندگی می‌کند؛ چیزی که ایده‌آل آتنی‌ها بود.
جی‌ام
برای مثال، تا کردن لباس‌های شسته شده برای بسیاری از زنان کاری روزمره و تکراری است که همیشه برای انجام آن عجله دارند. اما با پذیرش نگرش هستیایی، یک زن می‌تواند از فرصت تا کردن لباس به‌عنوان زمانی که می‌تواند ذهنش را آرام کند، استقبال نماید. به منظور حضور هستیا، زن باید در یک زمان روی یک فعالیت، یک فضا یا یک اتاق تمرکز کند و کارها را با آرامش و در زمانی که در اختیار دارد انجام دهد. او باید چنان مجذوب کارش شود که گویی در حال اجرای مراسم چای ژاپنی است؛ با حسی از وقار در هر حرکتی که انجام می‌دهد. تنها در این صورت است که آرامش درونی عمیق جای هیاهوی معمول ذهن را می‌گیرد. معیارهایی که باید مورد ملاحظه قرار بگیرند می‌بایست متعلق به خود زن باشند؛ روش انجام آن‌ها نیز باید مطابق با آنچه باشد که برای خودش معنا دارد. از این طریق او اسطوره‌ای باکره خواهد بود، نه سرویس‌دهنده‌ای به نیازها یا معیارهای دیگران و نه مغلوبی در برابر زمان.
زهرا
پذیرش ذاتی زن پرسفونی او را بسیار شکل‌پذیر می‌سازد. اگر افراد زیادی تصویر یا انتظاری را روی وی فرافکنی کنند، او اصلا مقاومت نمی‌کند. این الگوی بوقلمون‌صفتی اوست تا هر چیز که دیگران از او انتظار دارند را «امتحان کند». این همان خصوصیتی است که او را مستعد «زن آنیمایی» بودن می‌کند؛ او به طور ناخودآگاه خود را به آن شکلی که مرد از او می‌خواهد درمی‌آورد. با یک مرد، او بازیکن تنیس می‌شود و در باشگاه ورزشی عضو می‌شود؛ در رابطه‌ی بعدی، پشت موتورسیکلت نامزدش می‌نشیند و در اتوبان‌ها لایی می‌کشند و در رابطه‌ی سوم، یک مدل می‌شود و ظاهر ساده و معصومانه‌اش را مطابق میل مردش نقاشی می‌کند.
Nazanin Aliakbarzadeh
برنامه‌های طبیعت‌گردی ویژهٔ زنان، کهن‌الگوی آرتمیس فرا می‌خواند؛ خصوصآ آن‌هایی که یک تجربه گروهی را با یک سفر قهرمانی فردی ترکیب می‌کنند. زمانی که زنان به سفرهای برون‌مرزی و سرزمین‌های ناآشنا می‌روند، کهن‌الگوی آرتمیس را درون خود پرورش می‌دهند. همچنین وقتی دختران‌مان در مسابقات ورزشی شرکت می‌کنند، به اردوهای دخترانه می‌روند، به سفرهای اکتشافی مکان‌های جدید می‌روند و در فرهنگ‌های بیگانه به تحصیل می‌پردازند، تجربیاتی کسب می‌کنند که می‌تواند مستقل بودن آرتمیس را در آن‌ها رشد دهد.
niloofarmyl
(خشمی که درون‌ریزی شود ــ و به عبارتی سرکوب شود ــ تبدیل به افسردگی می‌شود).
Zohreh
آفرودیت در افسانه پیگمالیون پادشاه قبرس نیز نقش بسزایی داشت. پیگمالیون مجسمه‌ای از عاج به شکل زن ایده‌آلش تراشیده بود و هرچه بیشتر به آن نگاه می‌کرد، بیشتر عاشق مخلوق خودش می‌شد. در جشنی که به افتخار آفرودیت برگزار شده بود، پیگمالیون از آفرودیت درخواست همسری شبیه مجسمه‌اش کرد. بعدها آن مجسمه زنده شد و تبدیل به زنی به نام گالاتا شد که با پیگمالیون ازدواج کرد.
سوفیا
مانند نخستین اشعه‌های باریک نور خورشید پس از باران، غم ناشی از تنهایی ناخواسته با گذشت زمان گرم‌تر و گرم‌تر می‌شود... و همزمان با آن حس هویت انسان نیز رشد پیدا می‌کند. زمانی که در میانه‌ی مردم زندگی می‌کنیم، بخشی از اشتیاق و بینش طبیعی‌مان از طریق صحبت کوتاهی که با دیگران داریم به بیرون درز پیدا می‌کند. در شجاعانه‌ترین حالت شما فکر می‌کنید این نهایت کاری است که انسان می‌تواند انجام دهد. اما نیروی اصلی حیات از درون می‌آید؛ به آن‌جا بروید. نیایش و مراقبه کنید و به آن بخش‌های روشنگر درون‌تان دست پیدا کنید.
زهرا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۶۸۶۲۰
تعداد صفحات۵۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۶۸۶۲۰