با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کار باید تشکیلاتی باشد اثر محمود زارعی

دانلود و خرید کتاب کار باید تشکیلاتی باشد

۴٫۵ از ۶۷ نظر
۴٫۵ از ۶۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کار باید تشکیلاتی باشد  نوشته  محمود زارعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب کار باید تشکیلاتی باشد

«کار باید تشکیلاتی باشد» به بررسی تشکل و کار تشکیلاتی از منظر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به گردآوری و پژوهش محمود زارعی (-۱۳۵۹) می‌پردازد. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: تشکیلات یکی از فرایض هر گروه مردمی است که یک هدفی را دنبال می‌کنند. تشکیلات یعنی نظم، یعنی تقسیم وظایف، یعنی ارتباط و اتصال و زنجیره‌یی کارکردن؛ این معنای تشکیلات است. این چیزی است که نه فقط بد نیست؛ بلکه یک چیز خوب و بلکه یک چیز ضروری است. هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی‌رود. انقلاب اسلامی ایران هم بدون تشکیلات پیش نرفت و پیروز نشد. طبیعی است که اساس کار، تشکیلات است. شکی نیست که تا تشکیلاتی نباشد، هیچ چیزی بر اساس آن نمی‌شود بنا کرد؛ لیکن در ایجاد تشکیلات نباید خیلی معطل ماند. بدون سازماندهی، بدون تشکیلات، مدیریت امکان ندارد و کار هم پیش نمیرود. نخیر، بنده معتقد به نظم سازمانی هستم؛ اما معتقدم که این نظم سازمانی نباید ما را از هویت خودمان خارج کند. باید توجه داشته باشید که در همه‌کار... ساز و کار تشکیلاتی و اداری نقش مهمی دارد. این نه به معنای گم شدن در هفت‌توی بوروکراسی و دیوان‌سالاری است، بلکه به معنای بودن تشکیلات، بودن مسئول و وجود یک مرکز فکر است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۰)
بیسیمچی
۱۳۹۷/۱۰/۲۹

یک کتاب تمام عیار جهت تشکلهای دانشجویی و پایگاه های مقاومت و... البته توی امور زندگی شخصی و خانوادگی هم قابل استفادست نکاتش

مهدی میرجلیلی
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

به نظرم نویسنده کار خوبی کرده که تو این موضوع مهم قلم زده ولی تفکر خودش رو با بیانات آقا به مخاطب میده. با تحقیقات بنده نگاه آقا به تشکیلات در این کتاب حدودا۲۰درصد بیان شده.

Zeinab
۱۳۹۸/۰۹/۳۰

این کتاب مجموعه‌‌ی گزیده‌ای از بیانات رهبری در دیدار با مسئولان، دانشجویان، اهالی قلم و هنر و تشکل‌های گوناگونه. مطالب خوب و مفیدی ذکر شده که سعی کردم بخش‌هاییش رو در بریده‌ها بیارم. اما در اصل این کتاب رو باید

- بیشتر
HamedSY
۱۳۹۸/۱۲/۲۳

کتاب فوق العاده ای بود. واقعا مطالب و نکات خیلی مهمی درباره تشکیلات در کتاب هست که به نظرم هر کسی که بخواد تشکیلاتی شروع کنه یا حتی عضو تشکیلاتی بشه، باید اونو بخونه. و در ضمن، اگر هم نمیخواید تشکیلات

- بیشتر
yasaman Li
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

بسیار خوب قشنگ برای کسانی که واقعا می خواهند کاری کنند

سادات بانو
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

کتاب خیلی خوبی در زمینه کار تشکیلاتی هست

من زنده ام و غزل فکر میکنم
۱۳۹۷/۰۵/۰۲

کتابی ک خوندش توسط رهبری برای جوانان انقلابی سفارش شده است

mahdi.ch73
۱۳۹۶/۱۰/۲۲

عالی

محمدحسین
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

نمونه بارز این تشکیلاتی کار کردن را در موسسه مصاف میشود دید

حامد
۱۳۹۸/۰۶/۱۸

اجازه دارم پاورپوینت این کتاب رو بسازم؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴۷)
یک وقت، بهترین استفاده از یک انسان زنده و عاقل و باشعور این است که مثل نردبان بشود و یک نفر پایش را روی دوش او بگذارد تا دستش به جایی برسد که کاری انجام بدهد. چه اشکالی دارد؟ اگر مصلحت انقلاب و کشور اقتضا می‌کند، باید چنین کاری هم کرد. توصیه‌ام به شما برادران عزیز این است که هر جا هستید، هر کاری که احساس می‌کنید انقلاب بدان نیاز دارد، آن را انجام بدهید.
محمدرضا اثناعشری
طرف‌دار جوانی هستم که با انگیزه‌ی دینی در میدان سیاست، علم و اقتصاد وارد می‌شود.
راشین
وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَهُ مَخرَجًا، وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لایَحتَسِب. این رزقی که در این آیه و در آیات دیگر گفته شده است، به شکلهای مختلفی به من و شما می‌رسد؛ گاهی شما ناگهان در ذهنتان یک چیزی برق می‌زند، می‌درخشد، راهی باز می‌شود؛ این رزق الهی است؛ در یک برهه‌ی فشار، ناگهان یک امید وافری در دل شما به‌وجود می‌آید؛ این همان رزق الهی است.
Zeinab
ما وقتی می‌گوییم تحجّر، فوراً ذهنمان می‌رود به تحجّر مذهبی؛ بله آن هم یک نوع تحجّر است، اما تحجّر فقط تحجّر مذهبی نیست، بلکه خطرناک‌تر از آن، تحجّر سیاسی است؛ تحجّرهای ناشی از شکل‌بندی تحزّب و سازمانهای سیاسی است که اصلا امکان فکر کردن به کسی نمی‌دهند. اگر ده دلیل قانع‌کننده برای حقّانیت یک موضع ذکر کنیم، قبول می‌کند، اما در عمل طور دیگری نشان می‌دهد! چرا؟ چون حزب، آن تشکیلات سیاسی بالای سرـ مثل پدرخوانده‌ی مافیاـ از او این‌گونه خواسته است. این را انسان متأسّفانه در برخی از گوشه‌کنارهای حتّی محیط دانشگاهی می‌بیند. پس، آن مجموعه‌ای که دچار چنین تحجّری باشد، دیگر روشن‌فکر نیست؛ چون روشن‌فکری لازمه‌اش حق‌طلبی، چشم باز و تکیه به منطق و استدلال است.
Zeinab
حواستان باشد؛ انشعاب و انشقاق و دودسته شدن خطرناک است؛ یکی به خاطر یک فکری از مجموعه‌ای جدا بشود، باز یکی دیگر از آن طرف به خاطر یک فکر دیگر جدا بشود؛ در حالی که این فکرها ممکن است درست هم باشد، اما آنقدر اهمیت نداشته باشد که انسان این یکپارچگی را به خاطر آن به هم بزند.
Zeinab
یک کار تشکیلاتی، یک کار جمعی خصوصیتش این است که فرد باید خودش را در جمع حل کند، گم کند؛ که این گم کردن، عین بازیافتن به نحو درست است.
ادریس
جوانی که شعارش ارزشهای دینی است، برای من مثل یک موجود مقدّس و محبوب است.
راشین
مسائل گوناگونی وجود دارد که اینها را باید در سطح دنیا دید، در سطح جهانی باید مشاهده کرد، نه در سطح منطقه‌ای، چه برسد به این که انسان بخواهد آنها را در سطح کشوری یا در سطح ولایتی و استانی ببیند. مسائلی وجود دارد که اینها را باید در آفاقِ صد ساله و صد و پنجاه ساله دید، نه در یک افق محدود پنج ساله و ده ساله و کمتر. اینها همت بلند لازم دارد؛ نگاه بلندهمتانه به مسائل گوناگون.
Zeinab
ما باید بدانیم که برای حوزه‌های علمیه، به برنامه‌ریزی احتیاج داریم. باید گروههای متخصص و متمحض در برنامه‌ریزی، برای این کار باشند؛ بنشینند و مرتب به حوزه‌ی علمیه و مسیر آن، نگرش داشته باشند و برای فردا و فرداهایش، برنامه‌ریزی‌های علمی کنند.
Kimia Bahari
برای اینکه ما بنیانهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خود را مستحکم کنیم، پیش‌نیاز اوّلی قطعی ما، ایجاد وفاق و وحدت کلمه است. برای وفاق باید همه تلاش کنند. معنای وفاق این نیست که گروهها و تشکیلات و جناحهای گوناگون اعلام انحلال کنند؛ نه، هیچ لزومی ندارد. معنای وفاق این است که نسبت به هم خوش‌بین باشند؛ «رحماء بینهم» باشند؛ همدیگر را تحمّل کنند؛ در جهت ترسیم هدفهای والا و عالی و برای رسیدن به آن‌ها به یکدیگر کمک کنند و از ایجاد تشنّج، بداخلاقی، درگیری، اهانت و متّهم کردن بپرهیزند. امروز به نظر من وظیفه‌ی ما این است.
Zeinab

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۳
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۹۴۶۴۶-۱-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۳
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۹۴۶۴۶-۱-۶