با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کسی در من شیطنت می‌کند اثر افسانه احمدی

دانلود و خرید کتاب کسی در من شیطنت می‌کند

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کسی در من شیطنت می‌کند  نوشته  افسانه احمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کسی در من شیطنت می‌کند

«کسی در من شیطنت می‌کند» رمانی است نوشته افسانه احمدی، نویسنده معاصر ایرانی. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: چرا فکر می‌کردم صورت تاریک دوست داری؟ سرم تا کجاها زیر برف بود؟ بیشتر از کبک! چقدر مثل کبک بودن خوب است! کبک‌ها اعتماد به نفس دارند. بدبختی مال وقتی است که هی برای فضولی سرت را از زیر برف بکنی بیرون. آرمانگرا همیشه می‌خواست حالم را خوب کند. همیشه از مردهایی می‌گفت که دوست داشتند جای تو باشند. جای تو باشند؟ مردهایی به غیر از تو؟ مردهایی که صورت تاریک دوست دارند. صدای بلند... مثل همان مردی که تو راهروی اداره آموزش‌پرورش منطقه، چشم دوخته بود به جای خالی حلقه‌ای که باید توی انگشتم می‌بود و نبود. همان که تشدیدها را ردیف کرده بود روی کلمۀ صلابت و بهم گفته بود: «چه سخنرانی خوبی! چه صدای باصلابتی! ... صلابت توی سرم و سرش بخورد وقتی هیچ وقت این کلمۀ صلابت حتی بدون تشدید هم از زبان تو در نیامده بود!» مردهایی به غیر از تو؟ اتاق خیالم یک فضای امنیتی دارد. وقتی بخواهی واردش شوی باید هرچه فکر داری بگذاری روی ریل تا از قفسه رد شود و معلوم شود چیز ناجوری همراهش نیست. این فضای امنیتی را چه کسی برای من ساخته؟ تو؟ ماما نرگس؟ خودم؟ ...؟ این آدم‌ها هیچ‌وقت وارد این اتاق نشدند. این جمعیت کثیری که آرمانگرا، راست و دروغ از عشق افلاطونیشان به من می‌گفت، فقط در حد تذکری بود که برای کم نیاوردن به توسری‌خور گوشزد می‌شد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
مهتا می‌گوید: «گاگول...» تو فرهنگ لغات مهتا گاگول یعنی کسی که کارهایش برعکس خواست مهتا باشد!
-Dny.͜.
بعضی حرف‌ها را باید نگه داشت برای نگفتن.
-Dny.͜.
کمترین مجازات برای کسی که لج‌بازی می‌کند همین است که لابه‌لای سوسک‌ها بخوابد.
-Dny.͜.
بعضی وقت‌ها خودمان به بعضی امیدها فکر می‌کنیم و جدیشان نمی‌گیریم؛ اما وقتی یکی همان امید را بهمان یادآوری می‌کند برایمان جدی می‌شود.
-Dny.͜.
«تو گذشته دنبال چی می‌گردی؟» «دنبال چیزی نمی‌گردم.» «پس تو گذشته چیکار می‌کنی؟» «فکر می‌کنم یکی رو نجات دادم که نباید می‌دادم و یکی رو نجات ندادم که باید می‌دادم!»
-Dny.͜.
«بعضی اتفاقا رو نباید دنبالشون رفت. نباید عوضشون کرد.»
-Dny.͜.
پلیس‌ها مدل تکان‌های کفگیرشان برای فهماندن هر حرفی با هم فرق دارد! وقتی هی از چپ می‌گیرند و می‌کشندش به راست یعنی بزن بغل. وقتی لبۀ باریکش را عمودی جلو و عقب می‌کنند یعنی حرکت کن!
-Dny.͜.
چقدر حرف زدن برای کسی که نه تنها به حرف‌هایت با دقت گوش می‌کند بلکه از روش نت هم برمی‌دارد، خوب است.
-Dny.͜.
گاهی آدم حتی ترجیح می‌دهد به دکترش هم خیلی چیزها را نگوید تا او هم مثل بقیه فکر کند اوضاع خوب است.
-Dny.͜.
در شیرینی را می‌بندم و می‌آیم تا نزدیک در. می‌دهم دستت. داری می‌روی. می‌گویم: «مگه نگفتی هوس شیرینی کردی؟ اینم با خودت ببر!» لحنم طوری است که انگار گفته باشم مگر نمی‌بینی تنهام؟ منم با خودت ببر!
-Dny.͜.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۷۶-۱۴۹-۰
تعداد صفحات۲۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۷۶-۱۴۹-۰