با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۴٫۴ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عقل و دین و مسئله شر از نگاه استادان مسلمان و مسیحی  نوشته  چارلز تالیافرو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عقل و دین و مسئله شر از نگاه استادان مسلمان و مسیحی

«عقل و دین و مسئله شر از نگاه استادان مسلمان و مسیحی» مجموعه مقالاتی به همت بنیاد علمی- فرهنگی استاد شهید، مرتضی مطهری است به قلم نویسندگان چارلز تالیافرو، کلی جیمز کلارک، گوئن گریفیث دیکسون، جان هوور، سیدیدالله یزدان‌پناه، محمد سعیدی‌مهر، محمد فنایی اشکوری، امیرعباس علیزمانی.

در مراسـم پایانـی همایـش اندیشـه هـای فلسـفی اسـتاد مطهری، دو میزگـرد علمـی بـا موضـوع «عقـل و دیـن» و «مسـئلۀ شـر» بـا حضـور اندیشـمندان و فرهیختـگان داخلـی و خارجـی برگـزار شـد. در ایـن دو جلسـه کـه گاه شـکل مناظـره بـه خـود گرفـت، برخـی اندیشـه‌های اسـتاد شـهید مرتضـی مطهـری در بـاب ایـن دو مسـئله قدیمـی و در عیـن حـال زنـده در فلسـفۀ دیـن معاصـر، مــورد توجــه قــرار گرفــت و بــه اقتضــای حضــور اندیشــمندان غربـی نگاهـی بینفرهنگـی و تطبیقـی نسـبت بـه ایـن دو مسـئله بـر فضـای ایـن گفتگوهـا سـایه افکنـد. در بخش پایانی کتاب ترجمۀ دو مطلب کوتاه از پروفسور چارلز تالیافرو که وی پس از بازگشت به آمریکا دربارۀ همایش بین المللی اندیشه های فلسفی استاد شهید مرتضی مطهری نگاشته، آمده است. امید است آنچه تقدیم می‌شود، مورد استفادۀ ارباب فضل و دانش قرار گیرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
صادق :)
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

کتاب برای علاقمندان به مباحث فلسفی و ادیان مفید و لذت بخش است.

S
۱۳۹۶/۰۶/۰۹

از ابتدا ی خواندن کتاب نکته برداری کردم نمیتوان اذعان داشت که چه مطلبی مهم تر از دیگریست چون مطالب زنجیر وار به هم ربط دارند و نمیتوان قطعه ای از آن جدا کرد و به عنوان یک نکته مهم

- بیشتر
Fereshte
۱۳۹۶/۰۷/۰۷

خلاصه بخش اول: شک مقدمه یقین،پرسش مقدمه رسیدن و اضطراب مقدمه آرامش است.شک معبری خوب و لازم است هرچند منزل و توقفگاه نامناسبی است. اگر واقعا کسی شکاک است باید در شکاکیت نیز تردید کند یعنی شکاکیت خود را نابود کند لذا

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۲۵۴-۲-۶
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۲۵۴-۲-۶