با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از نادرشاه افشار تا احمدشاه قاجار

دانلود و خرید کتاب از نادرشاه افشار تا احمدشاه قاجار

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از نادرشاه افشار تا احمدشاه قاجار  نوشته  ایرج رامتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب از نادرشاه افشار تا احمدشاه قاجار

«از نادر‌شاه افشار تا احمد‌شاه قاجار» نوشته‌ی ایرج رامتین (-۱۳۲۹) تاریخ‌پژوه معاصر ایرانی است. این کتاب به وقایع تاریخی از زمان استقرار سلسله افشاریه تا زمان پایان حکومت قاجاریه می‌پردازد. از جمله اشخاص بنامی که در این دوره زیسته‌اند، می‌توان قائم مقام فراهانی، امیرکبیر، کمال‌الملک و دهخدا را نام برد که کتاب به معرفی این اشخاص نیز می‌پردازد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: سقوط پایتخت ایران در زمان شاه سلطان حسین پادشاه نالایق و ترسوی صفوی به دست تعداد اندکی افغان، ننگ و شرمی بزرگ برای وی و جانشینانش در تاریخ به جای گذاشت و پی‌آمد آن، هرج و مرج داخلی و دست‌اندازی بیگانگان از شرق و غرب و شمال کشور بود. تا اینکه سرداری بزرگ از خراسان بپا خاست. نادرشاه از آغاز تا مرگ حدود ۲۵ سال برای یکپارچگی و راندن بیگانگان از ایران جنگید تا آرامش به میهن بازگردد. پس از وی خاندان زند با مردم کشور مهربان بودند و کریم‌خان وکیل الرعایا شد. دوران قاجار، عهد سیاست بازیهای بریتانیا و روسیه تزاری و ناتوانی پادشاهان این سلسله. خوش‌گذرانی، نادانی و وطن‌فروشی از شاخصه‌های پادشاهان قاجار بود و نتیجه آن از دست دادن نیمی از کشور طی چند عهدنامه ننگین و یا بخشش قسمت‌هایی از میهن به خوش‌آیند روسیه و انگلیس. به راستی که تاریخ افشاگر بزرگیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
رامسین
۱۳۹۶/۱۱/۲۶

عزیز من چکیده مغزشماها پرازناسیونالیسم و باور به افسانه هاست الانم که کشورداریمون به زعم شما خوب نیست تاریخ گواه است اما دست نوشته های الوده به قوم گرایی وافراط خاصیتی جز تکرار ندارد...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۲۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۴۲۸-۱۷۸-۵
تعداد صفحات۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۲۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۴۲۸-۱۷۸-۵