با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ثانیه‌های انس

دانلود و خرید کتاب ثانیه‌های انس

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ثانیه‌های انس  نوشته  رضا اخوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ثانیه‌های انس

«ثانیه‌های انس» نوشته‌ی رضا اخوی(-۱۳۵۶) است. کتاب حاضر نگاهی کوتاه به چرایی، چگونگی و شرایط بهره‌مندی بیشتر از نماز به عنوان فرصت هم‌سخنی و دقایقی کنار محبوب حقیقی نشستن است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

هر انسانی برای رسیدن به اهداف خود، پیش بینی‌ها و بسترهایی فراهم می‌کند تا در پرتو آنها به مقصد و هدف اصلی برسد؛ برای مثال دانش‌آموزی که می‌خواهد به بالاترین درجات علمی و تخصصی دست یابد، باید با تلاش و کوشش خود کلاس‌ها را یکی پس از دیگری با موفقیت پشت سر بگذارد تا با راه ‌یافتن به دانشگاه و تحصیل در رشتۀ مورد علاقۀ خود، در سال‌های پیش رو، به هدف اصلی خود برسد و مزد زحمات و تلاش‌هایش را بگیرد.

در مسیر زندگی معنوی هم انسان به‌سان مسافری است که برای رسیدن به مقصد اصلی و نهایی در حال تلاش و کوشش است و برای نیل به این مقصود باید مقدمات آن را از قبل تدارک ببیند. یکی از اصلی‌ترین این مقدمات و وسایل، ارتباط دایمی با خالق هستی‌بخش است که تمام زندگی و وجود انسان نیازمند و وابسته به اوست و بدون خواست و ارادۀ او، انسان به موفقیت و کمال مطلوب نخواهد رسید. در میان وسایل یاری‌بخش انسان در رسیدن به هدف نهایی، بهترین و محکم‌ترین راه برپایی نماز است که پرشکوه‌ترین و اثربخش‌ترین وسیلۀ ارتباط و اتصال انسان با آفریدگار هستی است؛ لذا وقتی یکی از یاران امام صادق علیه السلام از آن حضرت دربارۀ محبوب‌ترین وبرترین چیزی که بندگان با آن به پیشگاه پروردگارشان نزدیک می‌شوند، سؤال کرد، حضرت در پاسخ فرمود: "ما اَعْلَمُ شَیئاً بَعْدَ الْمَعْرِفَةِ اَفْضَلَ مِنْ هذِهِ الصَّلاةِ": پس از شناخت خداوند، چیزی را برتر از نماز سراغ ندارم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۷-۰۸۶-۰‬‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۷-۰۸۶-۰‬‬‬