با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا اثر رابرت الکس جانسون

دانلود و خرید کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا

۴٫۶ از ۱۴ نظر
۴٫۶ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا  نوشته  رابرت الکس جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا

«تحلیل کاربردی خواب و رویا» نوشته‌ی رابرت الکس جانسون(-۱۹۲۱) یونگ‌شناس و روانکاو است. این کتاب در خصوص شناخت ناخودآگاه انسان و چگونگی پی بردن به آن با تحلیل خواب و رویاست. گاهی اوقات ناخودآگاه خیالاتی پر از تصاویر زنده و نمادین تولید می‌کند که ذهن آگاه را به‌طور کامل تسخیر کرده و توجه ما را برای مدت طولانی به خود جلب می‌کند. خیالاتی از ماجراها، خطرها، فداکاری‌های قهرمانانه و عشق که زن را در مسیرش به سمت محل کار شیفته و مجذوب خود کرد، مثال ساده‌ای از راهی است که ناخودآگاه به ذهن آگاه هجوم می‌آورد و تلاش می‌کند تا خود را بیان کند. ناخودآگاه این کار را ازطریق تخیل که از زبان نمادینِ تصاویر آکنده از احساسات استفاده می‌کند، انجام می‌دهد. قضیه خرافه نیست. مطالعات روانکاوان نشان می دهد کسی نیست که خواب نبیند ولی امکان دارد شما آن را بنا به دلایلی به خاطر نسپارید. خواب، نامه‌ای است از سوی ناخودآگاه که اختصاصا برای شما ارسال شده است. حالا اگر می خواهید به آن بی توجهی کنید این انتخاب شماست. این کتاب با زبانی شیرین و کاملا کاربردی در چهار مرحله قدم به قدم به شما می گوید خوابی را که دیده اید چگونه تفسیر کنید .تفسیر رویا و انجام اقدام عملی برای آن می تواند زندگیتان را به سمت ناخودآگاه شما که نیازهای روحی و روانیتان را به خوبی می داند مورد هدایت قرار گیرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
fazi a
۱۳۹۸/۰۹/۲۳

اگر به دنیای ناخودآگاه علاقه دارین این کتاب میتونه براتون جالب باشه، در واقع میتونه شمارو نسبت به پیام هایی که ناخودآگاه میفرسته و اتفاقاتی که درونتون رخ میده کنجکاو کنه،،، مطالبی درباره اینکه "منِ" شما با ناخودآگاه یا به عبارتی"روح و

- بیشتر
بیتا
۱۳۹۶/۰۲/۲۸

کتاب کاربردی و آموزشی هست، در کنار کتاب تخیل فعال مکمل خوبی هستند. تشکر

کاربر ۲۲۳۸۹۸۹
۱۳۹۹/۱۱/۱۵

به من کمک کرد نگاه جدید به رویا هام داشته باشم به یکبار خوندنش می ارزید

کارلو
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

این کتاب آگاهی خوبی در حوزه تحلیل خواب و ارتباط با ناخودآگاه به شما می‌دهد. اگر به روانشناسی و ناخودآگاه علاقه‌مند هستین از خواندن این کتاب با ترجمه روان آن لذت خواهید برد.

Mary Azad
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

بسیار کتاب کاربردی و مفیدی می باشد ، خواندن این کتاب را به شدت توصیه می کنم .

ahntm
۱۳۹۷/۰۳/۱۶

کتاب بسیار خوبیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
ناخودآگاه از زبان خاصی در رؤیاها و تخیل‌ها استفاده می‌کند؛ زبان نمادین. همان‌طور که در ادامه خواهیم دید کار درونی در درجه اول، هنر یادگیری زبان نمادین ناخودآگاه است
ریزوریوس
فاجعه‌ای که دنیای امروز را دربرگرفته است، جدایی کامل ذهن آگاه از ریشه‌هایش در ناخودآگاه است. تمامی اشکال تعامل با ناخودآگاه که اجداد ما را تغذیه می‌کرد ــ رؤیا، الهام، آیین، تجربه‌های مذهبی ــ به کلی در ما گم شده است و توسط ذهن امروزی، به‌عنوان چیزی ابتدایی یا خرافی کنار گذاشته شده است. درنتیجه ما به‌خاطر غرور و تکبرمان و به‌خاطر ایمان به منطق آسیب‌ناپذیرمان، ارتباط خود را با ریشه‌های‌مان در ناخودآگاه و عمیق‌ترین بخش‌های وجودمان قطع کردیم.
Pouyan
باید یاد بگیریم به ناخودآگاه برویم و پذیرای پیام‌های آن شویم؛ این تنها راه یافتن بخش ناشناخته وجودمان است.
کاربر ۳۰۲۶۱۰
مهم‌ترین جنبه روان دوجنسیتی، تصویر روح است. در هر زن و مردی موجودی درونی حضور دارد که کارکرد ابتدایی‌اش در روان، خدمت به شکوه روان است؛ کسی که من را در دنیای درونی هدایت می‌کند و به‌عنوان واسطه‌ای بین ناخودآگاه و من عمل می‌کند. یونگ هنگامی متوجه وجود این تصویر روح شد که احساس کرد موجودی مؤنث در درونش او را به سمت ناخودآگاه هُل می‌دهد؛ کسی که تجسم آن بخش از خودش بود که در قلمرو رؤیا و تخیل زندگی می‌کرد. وقتی آن زن در رؤیاهایش پدیدار شد، یونگ فهمید که او موجودی با ویژگی‌های اسطوره‌ای، اسرارآمیز و نیمه الهی است. مانند بئاتریس در کمدی الهی دانته
همای
برای یونانیان، خیال‌بافی نشانه این قدرت ویژه ذهن برای تولید تصاویر شاعرانه، انتزاعی و مذهبی بود. خیال‌بافی قدرت ما برای «ظاهر ساختن» محتویات دنیای درونی به‌وسیله دادن فرم و تجسد بخشیدن به آن‌هاست. یونانیان واقعیت دنیای درون را بدیهی فرض می‌کردند و می‌دانستند به‌صورت صور مثالی یا خصوصیات جهان‌شمولی که لباس تصاویر الهی به خود پوشانده‌اند، بیان می‌شوند. برای آن‌ها خیال‌بافی ابزاری بود که دنیای الهی ازطریق آن با ذهن انسان سخن می‌گفت. در روان‌شناسی اروپایی تا زمان قرون وسطی، قابلیت تصویرسازی که تخیل یا خیال‌بافی نامیده می‌شد، ابزاری برای دریافت معنا از دنیاهای معنوی و هنری دانسته می‌شد که آن‌ها را به یک تصویر درونی که درخاطر جامی‌گیرد، تبدیل می‌کرد و موضوع اندیشه و استدلال را می‌ساخت. در مذهب، قوه خیال‌پردازی راه مشروعی برای الهام، مکاشفه و تجربه مذهبی بود. واقعیت این است که اطلاعاتی که ازطریق تخیل وارد ذهن آگاه می‌شوند، به‌هیچ وجه آن را بی‌اعتبار نمی‌کنند؛ زیرا «تجربه تخیل شاعرانه همیشه با اعتقاد به واقعیت آن‌چه تخیل شده همراه است.»
mhzm
بااین حال، طبیعت با هستی بخشیدن به تنها شاهدش، از وجود خود آگاه می‌شود: آگاهی انسانی.
Percival
خویشتن دارای نمادهای مخصوص به خود است: دایره، ماندالا (دایره‌ای که به چهار قسمت تقسیم شده است)، مربع و الماس که همگی اَشکال انتزاعی بیان‌کننده خویشتن کهن‌الگویی هستند.
mhzm
خویشتن هم‌چنین در تمامی رؤیاهای حاوی چهار شخصیت یا با تأکید بر روی عدد چهار حاضر است. یونگ متوجه شد که اعداد نماد کهن‌الگوها هستند. عدد چهار در همه مذاهب از زمان باستان تاکنون برای نمادسازی تمامیت کائنات و کمال تحول معنوی استفاده شده است. دیگر نماد خویشتن روح الهی یا سلطنتی است: پیوند قطب‌های زنانه و مردانه، مانند پیوند یین و یانگ، عالی‌ترین ترکیب خویشتن را نمادسازی می‌کند.
mhzm
درون ناخودآگاه هر فرد، الگویی ابتدایی و «طرح کلی» وجود دارد که براساس آن ذهن آگاه و شخصیت کارآمد کلی فرد از بدو تولد و در طول تمام سال‌های رشد تدریجی روان به سمت کمال حقیقی درون شکل می‌گیرد.
papar
فردیت، آگاه شدن از تمامیت خویشتن‌مان است. این همان «به فعلیت رساندن طرح کلی» است که پیش از این درباره‌اش صحبت کردیم.
papar

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۲۵۱-۵-۶‬
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۲۵۱-۵-۶‬