با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار سایه: رمزگشایی از نیمه‌ی تاریک وجود

دانلود و خرید کتاب اسرار سایه: رمزگشایی از نیمه‌ی تاریک وجود

۳٫۷ از ۶ نظر
۳٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار سایه: رمزگشایی از نیمه‌ی تاریک وجود  نوشته  فرشید قهرمانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اسرار سایه: رمزگشایی از نیمه‌ی تاریک وجود

«اسرار سایه: رمزگشایی از نیمه‌ی تاریک وجود» نوشته‌ی رابرت بلای(-۱۹۲۶) روان‌شناس است. همه ما کوله‌باری در پشت خود حمل می‌کنیم که درون آن مملو از پوسیدگی‌ها، خرابی‌ها، نابسمانی‌ها و به‌هم ریختگی‌هایی است که در طی زمان به آن توجه نکرده‌ایم و فقط آن را به این کوله بار ریخته‌ایم و حمل می‌کنیم و البته در بسیاری مواقع خودمان هم از محتوی کوله‌بار بی‌خبریم. دیر یا زود ما از حمل این کوله‌بار خسته خواهیم شد و پخش زمین خواهیم شد. این روز همان روز رسوایی ماست. روزی که مشکلاتی که مخفی‌شان کرده‌ایم و خواسته‌ایم فراموششان کنیم یقه ما را می‌گیرند و از ما حساب‌کشی می‌کنند. با این کتاب خودمان زودتر به سراغ کوله‌بار می‌رویم و بنابراین جلوتر با مسائلمان روبرو خواهیم شد. روان‌شناسی تحلیلی که موضوع این کتاب است یکی از مدل‌های شناخته شده در عرصه روان‌شناسی برای تحلیل و شناخت این نیمه تاریک روان یا سایه است. جستجوی حقیقت و کشف ناشناخته‌ها جزء جدایی‌ناپذیر فطرت آدمی است و شناخت نیمه تاریک روان، سرآمد این شناخت‌هاست. پس اگر بزرگ‌ترین کشفِ زندگی هر فردی را شناخت بخش‌های تاریک درونش بخوانیم، کشف و روبه‌رو شدن با سایه شرط اساسی هر نوع خودشناسی است. ما به همه کسانی که آرزو دارند این کشف را به نام خود ثبت کنند، خواندنِ این کتاب را توصیه می‌کنیم. رابرت بلای در کتاب اسرار سایه ما را به اهمیت این جستجو و چگونگی سفر به درون برای شناخت نیمه تاریک روان نوید می‌دهد. سایه به تعبیر یونگ، مجرم بالقوه‌ای درون شماست. یونگ به این علت نام سایه را برای این بخش از وجود انتخاب کرد، که همیشه همراهِ انسان است. او معتقد بود، هر جا که زندگی هست، سایه هم وجود دارد و هر کسی درست همان‌گونه که جسمش دارای سایه است، سایه روحی و روانی نیز دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
كِرم كتاب خوار
۱۳۹۶/۰۷/۲۹

این یه کتاب عالیه،به نظر من چند کتاب هستن که مکمل همن،این یه کتاب کامل نیست و مقداری سنگینه،و به کسایی که میخوان مبحث سایه رو درککک کنن کتاب صوتیه جوجه اردک زشت درون رو از همین موسسه پیشنهاد میکنم،با

- بیشتر
Masgood
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

کتاب خوبی بود جملات تاثیرگذار ی داشت اما خیلی جاهای مبهم بود و خیلی پیچیده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
آلیس میلر در این باره در کتابش به نام «زندانی کودکی» صحبت کرده است: وقتی به این دنیا می‌آییم، مانند «ابرهایی زیبا و باشکوه» هستیم. از دوردست‌های این هستی به این دنیا می‌آییم و همراه خود مجموعه‌ای از میراث پستانداران، خلاقیتی باقی‌مانده از زندگی گیاهی ۱۵۰۰۰۰ ساله و خشمی باقی‌مانده از زندگی بومی ۵۰۰۰ ساله می‌آوریم و با درخشش ۳۶۰ درجه‌ای‌مان، آن را ابراز می‌کنیم. جالب است که پدر و مادرمان به‌عنوان اولین اشخاصی که با آن‌ها برخورد داریم، از این ویژگی‌ها خوش‌شان نمی‌آید. آن‌ها دختر یا پسری خوب می‌خواهند
فرجی
یونگ می‌گفت که اگر سایه به شکل موفقیت‌آمیزی سرکوب شود، فرد به سختی می‌تواند درباره احساساتش با دیگران سخن بگوید.
فرجی
اگر تمایلات جنسی‌مان را به‌عنوان یک کودک در کوله‌بارمان بگذاریم، روشن است که همراه آن مقدار زیادی انرژی از دست می‌دهیم. وقتی زنی بخش مردانه وجودش را در کوله‌بارش قرار می‌دهد یا آن را برای فرافکنی در قوطی‌ای که درباره‌اش حرف زدیم، می‌گذارد، همراه با آن مقداری انرژی از دست می‌دهد. بنابراین می‌توانیم به کوله‌بارهای‌مان به‌عنوان ذخیره‌هایی از انرژی نگاه کنیم که درحال حاضر در دسترس‌مان نیست. اگر خودمان را فردی یکنواخت و غیرخلاق می‌دانیم، به این معناست که خلاقیت‌مان را هم در کوله‌بارمان گذاشته‌ایم
mhzm
تنها زمانی می‌توانیم محتویات کوله‌بارمان را مشاهده کنیم که آن‌ها را به شکلی معصومانه فرافکنی کنیم. دراین صورت عنکبوت‌ها موجوداتی شیطانی می‌شوند، مارها حیله‌گر و مکار می‌شوند، بزها حیواناتی می‌شوند که تمایلات جنسی بیش از اندازه دارند، مردان موجوداتی سطحی خواهند بود و زن‌ها موجوداتی ضعیف می‌شوند.
mhzm
شکسپیر دراین باره می‌گوید: «اگر نوشتن برای‌تان سخت است، می‌توانید از نقاشی و مجسمه‌سازی استفاده کنید.»
فرجی
طرفداران یونگ درست مثل مردم یک شهر، کوله‌بار خودشان را دارند و معمولاً علاقه‌شان به پول و هرزگی را در کوله‌بارهای‌شان پنهان می‌کنند. طرفداران فروید هم معمولاً زندگی مذهبی‌شان را در کوله‌بارشان نهان کرده‌اند.
mhzm
بنابراین مرحله پنجم دربرگیرنده فعالیت، تجسم، شکار و پرسیدن است: «همیشه برای آنچه می‌خواهی فریاد بزن.»
فرجی
بنابراین دنبال کردن توجه‌تان به شما نشان می‌دهد که خشم‌تان به سمت و سوی چه کسی معطوف است و چه کسی با چه خصوصیاتی ذهن‌تان را مشغول کرده است. توجه ما به غریبه‌ها جلب می‌شود و همین نکته جالب و حیرت‌آور است. اگر با این افراد تماس چشمی برقرار کنید، از خشم شما ناراحت و عصبانی می‌شوند. در این زمان اگر تماس چشمی‌تان را قطع کنید و به خودتان نگاه کنید، موفق خواهید شد سایه خود را ببینید.
فرجی
سایه در مقابل بصیرت عمیقی که به فرد داده است، ده تا پانزده سال به او وقت می‌دهد تا زندگی‌اش را تغییر دهد. این تغییر می‌تواند فقط کمی محکم‌تر کردن پیوند زنانگی و مردانگی درون هر زن و مرد باشد. اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، سایه سرکوب می‌شود و وضعیت انسان هر روز بدتر از روز قبل می‌شود.
Masgood
انواع کوله‌بارها حالا اجازه بدهید درباره انواع مختلف کوله‌بارها حرف بزنیم. وقتی بخش‌های زیادی از وجودمان را در کوله‌بار پنهانی‌مان قرار می‌دهیم، انرژی کمی برای‌مان باقی می‌ماند و هر چه کوله‌بارمان بزرگ‌تر باشد، انرژی کمتری خواهیم داشت. طبیعت برخی‌ها این‌گونه است که نسبت به دیگران انرژی بیشتر دارند. در هر حال همه ما بیش از مقدار استفاده‌مان، انرژی دراختیار داریم. پس این همه انرژی کجا می‌رود؟! ا
فرجی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۲۵-۱۰-۱‬‬‬
تعداد صفحات۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۲۵-۱۰-۱‬‬‬